WeiDex ile Blockchain Devrimindeki Yerinizi Alın

in #cryptocurrency6 years ago

weidex nedir.png

Giriş

2009 yılında Bitcoin kripto para biriminin piyasaya sunulmasından sonra özellikle blokchain teknolojisi büyük bir ilgi konusu olmuştur. İlk başlarda birçok kişi kripto para birimlerine karşı şüphe ile yaklaşmışsa da Bitcoin ve diğer kripto paraların değerlerinin hızlı yükselişi bu şüpheyi hızla ortadan kaldırmıştır. Şüphesiz kripto paraların bu başarısının altında yatan en önemli neden sahip oldukları teknoloji yani blockchain’dir. Gerçekten kripto paralardaki mevcut başarı, herhangi bir merkezi regülatörden bağımsız olarak para birimi oluşturulmasını sağlayan blokchain teknolojisinin merkezi olmayan biçimi sayesinde mümkün olmuştur.

İlk olarak Bitcoin uygulaması ile kendini kanıtlayan Blockchain teknolojisi, zamanla bu teknolojiden yararlanarak yeni uygulama alanları keşfetmek isteyen şirketler ve kurumların gözdesi olmuştur. Başta finans şirketleri olmak üzere, perakende sektörü, kamu kuruluşları, sigorta şirketleri gibi birçok alanda faaliyet gösteren önde gelen kuruluşlar bu teknolojiye büyük bir ilgi göstermektirler ve bu konu üzerine uygulama geliştirme çabaları içine girmektedirler.

weidex giriş.png

Blockchain teknolojisi ve ona bağlı olarak gelişen kripto para dünyasında, hızla artan ilgiye, ortaya konulan on binlerce projeye ve ayrılan devasa kaynaklara rağmen hala katılımcıları etkileyen birçok olumsuz durum bulunmaktadır. Özellikle Blockchain’in öngördüğü merkezi olmama, şeffaflık, hızlı olma gibi şartları sağlamayan sistemler teknolojinin ilerlemesini de önlemektedir.

Problem

Kripto paralar günümüzde birçok yatırımcının odaklandığı en son teknolojik eğilimdir diyebiliriz. Ancak kripto para ticaretinin de kendi zorlukları bulunmaktadır. Bu zorluklar pazarın doğası ve blockchain teknolojisinin ademi merkeziyetçi bir yaklaşım ve platform kullanması nedeniyle ortaya çıkmaktadır.

Özellikle kripto para birimi değişimlerindeki zorluklar, pazarın büyümesini engelleyen en önemli etmen olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bu sorun, pazarın şu ana kadar küresel olarak benimsenmemesinin de en önemli nedenini göstermektedir. Yetersiz likidite, zayıf piyasa düzenlemeleri ve oldukça karmaşık entegrasyon süreci kripto para dünyasının sorunlarından sadece bazılarıdır.

weidex sorun.jpg

Günümüzde değişimlerin yapıldığı kripto para borsaları merkezi bir yapı ile hareket etmektedir. Bu borsaların büyük bir kısmı, zayıf güvenlik protokolleri ve yatırımcı korumasının eksikliği ile boğuşmaktadır. 2011'den bu yana çok sayıda borsa saldırıya uğramış ve binlerce kişinin kripto paraları bu saldırılar sonucunda çalınmıştır.

İşte bugün size bahsedeceğim proje pazardaki bu kökleşmiş sorunlara yeni ve kapsamlı bir çözüm sunmaktadır.

WeiDex nedir?

Weidex; tam özellikli bir merkezi olmayan değişim (DEX) platformudur. Mümkün olan en yüksek güvenlik, tam şeffaflık ve açık kaynak mantığını kullanıcıları için garanti etmektedir.

weidex nedir2.png

Weidex’in sunduğu harika çözümleri tam olarak anlamak için isterseniz önce merkezi olmayan değişimin ne olduğunu açıklayalım. Merkezi olmayan bir değişim, müşterinin varlıklarını elinde tutmak için üçüncü taraf bir hizmete güvenmek zorunda kalmadığı bir döviz piyasasıdır. Burada işlemler, üçüncü taraflar yerine akıllı sözleşmeler olarak adlandırılan otomatik bir süreç aracılığıyla doğrudan kullanıcılar arasında gerçekleşir. Merkezi olmayan değişimin arkasındaki ana fikir üçüncü tarafın kaldırılmasıdır ve e-posta, isim veya kimlik numarası gibi kişisel verilerinizi burada paylaşmanız gerekmez.

Tüm işlemler akıllı sözleşmeler tarafından kayıt altında tutulur. Bu nedenle sadece kullanıcılar varlıklarını kontrol etme imkânına sahip olurlar ve böylece insandan kaynaklanan hataları sıfıra indirmek mümkün olur.

weidex nedir3.png

Weidex’i diğer merkezi borsalara göre avantajlı kılan pek çok özellik bulunmaktadır. Bunlar çoğunlukla güvenlik, gizlilik, kullanılabilirlik ve şeffaflık ile ilgilidir. Diğer merkezi olmayan borsalara göre temel avantajları sıralamak gerekirse:

• Referans Sistemi
• Düşük Ücret
• Çoklu Emir İşlemleri
• Token Airdrop Programları
• Çapraz Zincirleme İşlemleri

weidex avantaj.png

Weidex’in diğer borsalara nazaran daha avantajlı oluşunu isterseniz bir örnekle açıklayalım. ERC-20 tokenlerini kolaylıkla işlemeye izin veren popüler bir değişim borsası olan IDEX’e bakalım. IDEX, aynı zamanda hacim bakımından en iyi değişim borsaları arasındadır. IDEX, ekstra güvenlik ve kullanım kolaylığı için MetaMask veya Ledger Nano S cüzdanlarıyla birlikte çalışmaktadır. Weidex’in oldukça kapsamlı olan IDEX pazarına nazaran birçok avantajı bulunmaktadır. Başlıca avantajları şunlardır:

• Sevk sistemi
• Çoklu sipariş işlemleri
• Çapraz zincir işlemleri
• Geliştirilmiş UI / UX

Weidex’in amacı kullanıcı ara yüzünden kullanıcı deneyimine ve kullanılabilirlikten performansa kadar müşterilerine en iyi hizmeti vermektir. Bu amaca ulaşmak için de çapraz zincirleme işlemler için merkezi olmayan yeni bir teknoloji geliştirmeyi hedeflemektedir. WeiDex tüm Ethereum tabanlı Tokenleri desteklemektedir ve yıl sonuna kadar Neo tabanlı Tokenleri da destekleyecektir.

WeiDex Token (WDX)

Weidex Token sembolü WDX olarak belirlenmiştir. Toplam arz 50 milyon adet WDX’dir. Token Satış sırasında satılması planlanan Token miktarı ise toplam 30 milyon WDX olacaktır. WeiDex Token (WDX) birkaç farklı kullanıma sahiptir:

  1. WDX sahibi olan kullanıcılar işlem ücretlerini yüzde 50 oranında azaltma şansına sahip olacaklardır.
  2. WeiDex'te yeni Tokenler listelendiğinde, kullanıcılar WDX'i bir ödeme yöntemi olarak kullanabilecektir.
  3. Kullanıcılar, WDX’i farklı blockchain teknolojisine sahip Kripto para birimleri arasında da değiştirebileceklerdir.
  4. Yeni Tokenler listelendikten sonra, her bir kullanıcının sahip olduğu WDX miktarı ile orantılı olarak airdrop programlarına katılımı sağlanacaktır.

weidex token.png

Weidex Ekibi

weidex team1.png
weidex team2.png

Sonuç

WeiDex projesi, tüm dünyaya merkezi olmayan borsaların gücünü göstermeyi amaçlamaktadır. Tüm yatırımcılar ve blockchain meraklıları için güvenilir olmayan üçüncü taraflar ve yüksek vergiler olmaksızın tam şeffaflık ve yüksek güvenlikle işlemlerini yapabilmelerini vaat etmektedir. Borsalarda görülen olumsuzlukları ve usulsüzlükleri tamamen ortadan kaldırmayı amaçlayan bu yenilikçi projeye siz de katılmak istiyorsanız mutlaka aşağıdaki bağlantıları ziyaret edin.

Önemli not: Bu makalede yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Sadece farklı kaynaklardan elde edilen bilgilerin derlemesidir

İnternet Sitesi: https://weiDex.market
Teknik İnceleme: https://weiDex.market/images/whitepaper.pdf
Telegram: https://t.me/joinchat/IvU-mxJSkHeHzcms-S1ZYQ
Facebook: https://www.facebook.com/weiDex-163716047661387/
Twitter: https://twitter.com/weiDex2
Bitcointalk Ann : https://bitcointalk.org/index.php?topic=4638484.0
Bitcointalk Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4591905.0
Author:
BTT Username: altcoinn
BTT Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2091958

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.11
JST 0.031
BTC 69115.56
ETH 3736.98
USDT 1.00
SBD 3.66