OPP Open Wifi ICO Projesi – İnterneti Herkesin Kullanımına Sunacak Devrimsel Bir Ekosistem

in #cryptocurrency6 years ago

1.png

Çok değerli kripto para alemi, bu makalemde sizler için şahsen de internet hizmetlerinin global anlamda rasyonel bir şekilde sunulmasını sağlayacağından ve kullanmadığımız internetimizi kripto para karşılığı satma imkanı bulacağımızdan dolayı takdir ettiğim, ICO token satışları devam eden OPP Open Wifi ICO Projesini incelemek istiyorum. Günümüzde milyarlarca insan interneti hergün aktif olarak kullanmaktadır. Son yapılan araştırmalara göre dünyada toplam 2.5 milyar civarında internet sahibi akıllı telefon kullanıcısı bulunmaktadır. Bunların yaklaşık % 80’i de interneti aktif olarak sosyal ağları kullanmaktadır.

İnternet sağlayıcılarına ve ülkelerdeki telekominikasyon altyapısına göre internetin kalitesi, hızı, fiyatı değişebilmektedir. Ama genel olarak internet kullanıcılarının ortak bir noktası vardır: aylık internet kotasını dolduramamak. Evet, çoğu zaman sahip olduğumuz internet kotasını dolduramayız ve verdiğimiz paranın belli bir kısmı maalesef boşa gider. Nitekim global olarak 100 bin kullanıcıyla yapılan bir ankete göre internet kullanıcılarının % 70’inin internet kotasını tamamen dolduramadığı ortaya çıkmıştır. İşte Open Wifi Projesi bu durumu internet kullanıcıları için karlı bir hale getirmek niyetindedir. Bu kapsamda bir ICO Projesi hazırlanmıştır ve token satışları devam etmektedir.

OPP Open Wifi Nedir?

OPP Open Wifi, insanların kullanmadıkları interneti proje bünyesinde diğer insanların kullanımına sunmasına ve bunun karşılığında OPP tokenları kazanmasına dayanmaktadır. Burada oluşturulacak ekosistemde en önemli unsur “Hotspot Hosts” olarak ifade edilen kablosuz bağlantı noktası olmayı kabul eden proje üyeleri olacaktır. Kimdir bunlar? Daha önce ifade ettiğim üzere internet kullanıcılarından % 80’lik kısım içerisinde bulunan; yani internetinin kotasını bitiremeyenlerden proje ekosistemi bünyesinde kullanmadıkları interneti diğer insanların kullanımına açacak olanlardır. İnternetini diğer insanlarla paylaşacak olan bu kişiler OPP tokenları ile günlük olarak ödüllendirilecektir.

2.jpg

Peki “Hotspot Host” Nasıl Olurum?

Aslında projenin oluşturacağı platform sayesinde bu oldukça kolay olacaktır. Öncelikle OPP Platform üzerinde ilgili bilgiler sisteme girilmek suretiyle kayıt işlemleri gerçekleştirilecektir. Sonrasında internet mobil cihazdan paylaşılacaksa projenin mobil aplikasyonu indirilecek; eğer ev veya iş interneti paylaşılacaksa site üzerinden router programı indirilecektir. Burada ifade etmemiz gereken önemli bir husus var. Proje ekibi ilk yüz bin routerı ücretsiz dağıtacaktır.(Bunu öğrenince hemen ücretsiz router sırasına https://dashboard.oppopenwifi.com/signup_full.asp adresi üzerinden kendimi de yazdırdığımı belirtmek isterim😊 Bundan sonraki aşamada kişi sadece internetinin ne kadarlık bir kısmını proje ekosistemi bünyesinde paylaşacağına karar verecektir.

Sistem hem internetini paylaşan hem de internetini kullanan için oldukça güvenli olacaktır. Sistemde kripto para olarak paranızı alabilmek için günde en az bir saat internetinizi paylaşmanız yeterli olacaktır. Proje blockchain altyapısı üzerinde çalışacağından dolayı bütün ödemeler ve işlemler akıllı sözleşmeler aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Böylece aracı şahıs veya iştirakler söz konusu olmayacak, önceden belirlenen şartları yerine getirdiğinizde günlük olarak hesap cüzdanınıza OPP Tokenları gönderilecektir.

3.jpg

Sistemin işleyişinde reklamlar önemli olacaktır. Tokenların internet sağlayıcılarına ödenebilmesi için internet üzerine reklamlar alınacaktır. Bu reklam gelirleri çarkın dengeli bir şekilde dönmesine ve projenin başarılı olmasını sağlayacaktır. Bu durumda hem kullanmadığı internet için para ödeyen internet kullanıcıları hem de ücretsiz bir şekilde sağlanan internetten faydalanan dağıtılan interneti kullananlar ayrıca reklamları daha etkili olarak global çerçevede sunulacak reklam sahipleri memnun olacaktır. Yani bu süreçten aslında herkes karlı çıkacaktır.

Ekosistem çerçevesinde kazanılan OPP tokenları kolay ve hızlı bir şekilde diğer kripto paralara veya fiat paralara çevrilebilecek, platform bünyesinde online alışveriş bölümünde bunlar harcanabilecek veya herhangi bir banka hesabı olmadan OPP kredi kartına gönderilebilecektir. Proje kapsamında web browsera entegre olabilecek bir “OPP toolbar” da olacak, burada hesap bakiyesi, sağlanan / harcanan internet trafiğinin hepsi görülebilecektir.

4.jpg

ICO ve Token Bilgileri:

Projenin tokenı ERC 20 standardındaki OPP Tokenıdır. Projenin token satışlarında Hard Cap hedefi 40 milyon ABD Dolarıdır. Satışlar 14 Eylül 2018 tarihine kadar devam edecektir. Satışa çıkarılan token miktarı ise 142 milyon’dur.
1 Haziran 2018 tarihinde başlayan ICO satışları dokuz ayrı döneme ayrılmıştır. Bu ayırmadaki temel neden satışlarda yapılacak indirim miktarıdır. Buna göre şuan yani 14 Ağustos 2018 tarihi itibariyle 5. Satış döneminde bulunuyoruz ve halen uygulanan indirim miktarı % 20’dir. 19 Ağustos 2018 tarihine kadar beşinci satış dönemi devam edecektir.

Önümüzdeki satış dönemleri ve indirim oranları ise aşağıdaki şekildedir:

  1. Satış Dönemi (13 – 19 Ağustos ): 20 % İndirim
  2. Satış Dönemi (20 – 26 Ağustos ): 15 % İndirim
  3. Satış Dönemi (27 Ağustos – 2 Eylül ): 10 % İndirim
  4. Satış Dönemi (3 – 9 Eylül ): 5 % İndirim
  5. Satış Dönemi (10 – 14 Eylül ): 2.5 % İndirim

OPP Tokenlarından satın almak için https://dashboard.oppopenwifi.com/default.asp bu linki kullanarak kayıt yaptırabilirsiniz.

5.jpg

Proje Ekibi

Projenin Kurucusu ve CEO’su Martin REGAN isimli girişimcidir. Kendisi aynı zamanda Isis Business Center ve On Pole Position Limited, Vizz Media Limited şirketlerinde de yöneticidir. Diğer taraftan Vizz Wifi’de sorumlu müdür olarak da çalışmıştır. Bu kapsamda kendisinin internet wifi konusunda geçmiş tecrübesi olduğunu da ifade edebiliriz. Projenin diğer üyeleri de blockchain, finans, internet sağlayıcılığı, teknoloji güvenliği gibi alanlarda tecrübe sahibi kişilerdir.

Proje üyelerinin Samsung, The British Army, PLB Group, WH Smith gibi büyük ve diğer küçük şirketlerle çok sayıda iş geçmişi bulunmaktadır. Proje üyelerinin önümüzdeki sürece ilişkin hedeflerini incelediğimizde OPP Open Wifi projesi bünyesinde Yapay Zeka faaliyetlerini de hayata geçirmek istediklerini görüyoruz. Bu hedefe ulaşmak için biraz daha projenin olgunlaşması ve işlerin yolunda gitmesi gerektiğini de açıkca ifade edebilmektedirler.

6.jpg

Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Platform/projeye ilişkin kaynaklardan yapılan incelemedir

OPP Open Wifi Projesiyle İlgili Ayrıntılı Bilgilere Aşağıdaki Linkler Üzerinden Ulaşabilirsiniz:

Website: https://www.oppopenwifi.com
Whitepaper: https://www.oppopenwifi.com/oppwhite20180627.pdf?t=v6
BTT Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4713287
Twitter: https://twitter.com/oppopenwifi
Facebook: https://web.facebook.com/OPPopenWiFi/?_rdc=1&_rdr
Telegram: https://t.me/oppopenwifi
Yazar:
BTT Username: altcoinn
BTT Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2091958

Screenshot_181.jpg

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.11
JST 0.031
BTC 69067.71
ETH 3754.33
USDT 1.00
SBD 3.72