MULTIVEN ICO PROJE İNCELEMESİ

in #cryptocurrency6 years ago

1.jpg

Sevgili kripto para alemi, blockchain ICO projeleri takipçileri bu makalemde sizler için 10 milyon Euro’luk Soft Cap hedefine başarılı bir şekilde ulaşmış olan ve token satışları hızla devam eden Multiven ICO Projesini incelemek istiyorum.

Günümüzde internet hayatımızın her alanında olan, günlük yaşantımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Nitekim gerek para kazanma gerekse mal ve hizmet satın alma, iletişim kurma gibi pek çok vazgeçilmez işlevlere sahiptir. İnterneti yoğun bir şekilde kullanırken güvenliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Çoğumuz internet güvenliğinin ne kadar önemli olduğunun farkında bile değiliz esasında. Ancak internet güvenliği konusunda ne kadar çok düşünsek de oradan gelecek tehlikeleri önleme noktasında çok bir faydası olmamaktadır.

Bu sebeple okuyucularıma internet güvenliğini blockchain teknolojisini kullanarak sağlama amacında olan ve onu daha güvenli, anonim hale getirecek; belkide en önemlisi hacker vb. saldırılara karşı koruyacak bir projeden; Multiven’den bahsetmek istiyorum. Aslında Multiven oluşturacağı sanal Pazar faaliyetleriyle bundan çok daha fazlasını ifade etmektedir. Ancak Multiven Projesinin kapsamını sizlere anlatmaya başlamadan önce Projenin günümüze kadar kurulu faaliyetlerinde son derece başarılı olduğundan da bahsetmek isterim. 2016 yılında Multiven Paris’te ilk doğrudan satış ofisini açmıştır ve ilk 9 ayda satış hacmi 200 milyon dolara kadar yükselmiştir. 2018 yılının Şubat ayına geldiğimizde

Multiven, tüm dünyada Telekominikasyon, Havacılık, Üreticilik gibi farklı alanlarda küçük – orta – büyük işletmeler için son teknolojiye uygun internet ağları oluşturmaya başlamıştır.

Multiven Nedir?

Multiven, bilgiyi işlemek için yeni teknolojileri ve algoritmaları tanıtarak İnternet'i güvence altına almayı mümkün kılan merkezi olmayan bir platformdur.

Multiven projesinin ana hedefi, blockchain teknolojisinde çalışacak tek bir pazar oluşturmaktır. Bu pazarda, alım satım için gerekli tüm araçlar, akıllı sözleşmeler bulunacak ve tek para birimi olarak MTC tokenı kullanılacaktır.

Burada özellikle bahsetmekde faydalı olacağını düşündüğüm husus Multiven platformunun 2005 yılından beri faaliyet gösteriyor ve şu anda istikrarlı bir gelire sahip ve tamamen bağımsız olmasıdır. Bu, projenin uygulanmasının başarılı olacağının önemli bir göstergesidir.

2.jpg

Bu kapsamda, Multiven’i engin bir tecrübeye sahip finansal platform olarak nitelendirsek yanlış olmayacaktır. Mevcut durumda sunmuş olduğu hizmetleri, dünya çapında çok sayıda insan tarafından kullanılmakta olup,alanında benzersiz niteliklere sahiptir.

Platformun Fonksiyonları

Bu platformun birkaç önemli işlevini vurgulamak istiyorum. Platform blockchain altyapısında olacağından dolayı blockchain teknolojisinin sunmuş olduğu bütün avantajları üzerinde taşımaktadır. Blockchain teknolojisinin güvenlik açısından en başarılı altyapılardan birisi olması bu özelliklerden belkide en önemlisidir. Ayrıca platform bünyesinde modern algoritmalar kullanılarak herhangi bir hacker saldırısına kesinlikle izin verilmeyecektir. Ve burada, geliştiricilerin bile bu sistemle olumsuz etkileşime giremeyeceğini de ifade etmemizde fayda vardır.

B-Fence teknolojisinin tanıtımı, kripto-para ağının mevcut düğümlerini tek ve bütünleşik bir mekanizmaya bağlamaya izin verecektir.

Proje, Nio Multiven olarak ifade edilen projenin gelişmiş platformunu da hayata geçirecektir. Bunun ana hedefi en istikrarlı sistemler olarak merkezi olmayan Bitcoin ve Ethereum nodelarını merkeze yerleştirmektir.

3.jpg

Multiven Open Marketplace (MOM)

Multiven Açık Sanal Pazarı, dünyanın ilk blockchain tabanlı, merkezi olmayan akıllı telefonlar, bilgisayarlar, serverlar, yönlendiriciler, güvenlik duvarları ve çeşitli diğer hizmetlerle ilgili ağ araçlarını aracılar olmadan, P2P metoduyla akıllı sözleşmelerle al – sat işlemlerinin yapılabildiği sanal pazarıdır. MOM Platformu üzerinde Multi Coin en önemli ödeme aracı olacaktır. Platform Ethereum ERC 20 altyapısında faaliyet gösterecektir.

Platform içerisinde 1. El yani yeni ürünlere ilişkin sanal pazar bulunacağı gibi, ikincil el ürünlere ilişkin de sanal pazar olacaktır. Yeni donanım ve yazılım lisanslarıyla ilgili ürünler marka sahipleri tarafından 1. El pazarında satılacaktır. İkinci el pazarında hem bireyler hem de şirketler ellerinden çıkarmak istediği donanım veya yazılımları satabilecektir.
Bu kapsamda projenin önemli saç ayaklarından birisi de Multiven Açık Sanal Pazarını oluştracak olmasıdır diyebiliriz.

4.jpg

Projenin Amaçları Nelerdir?

Multiven projesi tarafından oluşturulan birkaç ana hedefi burada vurgulayabiliriz. Asıl amaç, merkezi olmayan yapay zeka oluşturmaktır, çünkü sistem bünyesinde gerçekleştirilen işlemler otonom hale getirildiğinde ona olumsuz anlamda müdahale etmek mümkün olmayacaktır.

Merkezi olmayan dağıtık yapı içerisinde tüm sistemin bütünlüğü sağlanacaktır. Bu, hataları ve olası hacker saldırılarını ortadan kaldıracaktır. Faaliyetlerin işlem hızı önemli ölçüde artacak, bu kapsamda piyasanın büyümesi sağlanacaktır.
Diğer taraftan sistem bünyesine dahil olan her cihaz sanal bulut ağında belgelenecektir. Bu önemli bir nokta çünkü ağa gizlice girmek ve belli bir eylemi gerçekleştirmek imkansız olacaktır. Ayrıca off chain (blockchain ağına online bağlantısı olmayan) cüzdanlarda kripto paraları çalınma riski olmadan saklamak mümkün de olacaktır. Platform, blockchain ağının tüm faydalarını getirecektir, bu durum sıradan kullanıcılara daha fazla güven verecektir.

Token ve ICO Bilgileri:

Tokenın adı: MTC
Token Fiyatı: 1 MTC = 0,5 EUR
Platform: Ethereum
Satış işlemlerinde Kabul Edilecek Para Birimi: ETH
Soft Cap: 10 000 000 EUR
Hard Cap: 100 000 000 EUR
Projenin Kayıtlı Olduğu Ülke: İsviçre

Ayrıca Projenin satışlarında Soft Cap Hedefine başarılı bir şekilde ulaşmış olduğunu da buradan sizlere bildirmek isterim. Toplamda 2 milyar MultiCoin üretilecektir. Bunun % 50’si ICO sürecinde satılmak için ayrılmıştır. % 5’i yani 100 milyon MultiCoin’in ise ön satışlarda satılması planlanmıştır. Satışlardan elde edilecek fon kurulacak blockchain ağının geliştirilmesi, Multive Open Marketplace platformunun istenilen seviyeye ulaştırılması ve AR-GE faaliyetleri için kullanılacaktır.

ICO satışlarına bu adres üzerinden katılabilirsiniz: https://www.multiven.io/#

Sonuç

Multiven, en cesur fikirleri somutlaştırmaya ve ağı herkese açık ve güvenli hale getirmeye hazır iddialı bir platformdur. Projenin hali hazırdaki müşterileri arasında McAfee, Capgemini, Pepsi, Orange, Thales, IKEA gibi büyük şirketler yer almaktadır. Proje son derece somut hedefler çerçevesinde oluşturulmuştur. Teknik Raporunu incelediğimizde proje ekibinin kesinlikle ne yapmak istediğinin farkında olduğunu ve projenin en ince ayrıntısına kadar çalışmış olduğunu ifade edebilirim.

5.jpg

Proje Ekibi

6.jpg

7.jpg

Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. Platform/projeye ilişkin kaynaklardan yapılan incelemedir.

Ayrıntılı Bilgi İçin Lütfen Aşağıdaki Linkleri Tıklayınız:

Website: https://multiven.io/
Whitepaper: https://multiven.io/wp-content/uploads/2018/03/multiven_WP-FINAL.pdf
Facebook: https://www.facebook.com/MultivenGroup/
Twitter: https://twitter.com/multivengroup
Ann: https://bitcointalk.org/index.php?Topic=3075298.0
Telegram: https://t.me/MultivenOfficialGroup
Yazar:
BTT Username: altcoinn
BTT Url: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2091958

Coin Marketplace

STEEM 0.30
TRX 0.11
JST 0.030
BTC 67918.33
ETH 3740.37
USDT 1.00
SBD 3.69