Facebook odkrywa potencjał technologii blockchain we współpracy z Coinbase

in crypto •  last year 

W styczniu Facebook poinformował o tym, że zakazał reklamowania kryptowalut. Tymczasem rozpoczyna prace nad zastosowaniem technologii blockchain. Inspiracją tego przedsięwzięcia jest współpraca Davida Marcusa z Coinbase.

8 maja serwis CNBC poinformował, że David Marcus – szef aplikacji Messenger Facebooka oznajmił, że największy na świecie serwis społecznościowy bada możliwość zastosowania technologii blockchain.

We wtorek po południu Marcus napisał na swojej stronie internetowej, że organizuje małą grupę badawczą w celu odkrycia, jak można najlepiej zastosować blockchain dla Facebooka, zaczynając od zera.

Marcus prowadził Messenger od prawie 4 lat. W grudniu 2017 r. dołączył do platformy wymiany kryptowalut Coinbase jako członek zarządu.

Do tej pory Facebook nie ujawniał swojego zainteresowania technologią blockchain. Zmieniło się to dopiero wtedy, gdy Facebook wprowadził zmiany organizacyjne. Według informacji podanych przez „Recode”, od tej pory działalność spółki będzie skupiać się w trzech obszarach: aplikacje, główne usługi oraz „nowa platforma i infrastruktura”.

W styczniu założyciel i CEO Facebooka – Mark Zuckerberg powiedział, że będzie analizował waluty cyfrowe w celu badania ich potencjału wzmocnienia pozycji indywidualnych jednostek. Stwierdził, że moc zdecentralizowanego systemu, takiego jak kryptowaluty, mogłaby pomóc odebrać przewagę scentralizowanemu systemowi i oddać ją w ręce indywidualnych jednostek.
facebook-odkrywa-potencjal-technologii-blockchain-we-wspolpracy-z-coinbase.jpg

Jednocześnie w styczniu tego roku Facebook wprowadził całkowity zakaz reklamowania kryptowalut i ICO. Ten zakaz stanowił dla wielu osób zaskoczenie, gdyż Mark Zuckerberg wcześniej wyrażał zainteresowanie zdecentralizowaną naturą kryptowalut w zakresie wzmocnienia pozycji indywidualnych jednostek oraz jak najlepszego jej użycia w oferowanych przez serwis usługach.

Niewątpliwie doświadczenie Davida Marcusa w zarządzie Coinbase przyczyni się do rozwoju prac nad wprowadzeniem technologii blockchain przez Facebook.
źródło:fxmag.pl

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

największy cenzorek świata i decentralizacja :D

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
https://www.fxmag.pl/artykul/facebook-odkrywa-potencjal-technologii-blockchain-we-wspolpracy-z-coinbase

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nie możesz publikować tekstów cudzego autorstwa. I jeszcze próbować na tym zarabiać. Plagiat jest nielegalny i niemoralny.

Daje flagę ostrzegawczą. Jak usuniesz treść tego wpisu (edytuj) to flagę usunę.

Podejrzewam, że nie jesteś autorem tej treści. Źródło

Proszę o edycję tego postu, aby nie łamał on praw autorskich.