CEO Nasdaq: kryptowaluta jest następnym krokiem w przestrzeni pieniądza

in crypto •  last year 

CEO Nasdaq, giełdy na której notowane są takie firmy jak Facebook, Google czy Amazon jest otwarta na kryptowaluty. Kierująca Nasdaq od początku 2017 roku Adana Friedman pozostaje optymistycznie nastawiona co do rynku kryptowalut i twierdzi, że zostaną one z nami na dłużej.
13938248_285689865127368_8411493181714529669_o-300x300.jpg

Wierzę, że cyfrowe waluty już z nami pozostaną i jest tylko kwestią tego kiedy ta branża dojrzeje – stwierdziła w kwietniowym wywiadzie dla CNBC. Tym razem Friedman poszła jeszcze o krok dalej. Wypowiadając się w najnowszym odcinku podcastu CNN Boss Files dyrektor naczelna Nasdaq przyznała, że kryptowaluta jest “następnym krokiem w przestrzeni pieniądza”, ponieważ “zglobalizowany mechanizm płatności” jest naturalnym rozwiązaniem dla transgranicznej gospodarki cyfrowej.

Równocześnie zaznaczyła także, że jeszcze “za wcześnie, żeby przesądzać”, która konkretnie kryptowaluta lub token zostanie ostatecznie zaakceptowana przez społeczeństwo. Mimo to wyraziła swój optymizm w “pomysł bardziej zglobalizowanego mechanizmu płatności, który jest bardziej wydajny niż to, co mamy dzisiaj, pozwala na transfer pieniędzy pomiędzy krajami i z pewnością wspiera gospodarkę internetową”.

W innym wywiadzie Friedmana pochwalił technologię blockchain, tłumacząc, że “eliminuje ona z systemu duże ryzyko i dlatego sprawia, że banki nie muszą być tak kapitałochłonne. To jest wielka zachęta”. CEO Nasdaq nie spodziewa się jednak, że technologia ta przekształci system finansowy z dnia na dzień. Powiedziała, że przewiduje, iż będzie to następowało stopniowo. “Pierwsze zastosowania łańcucha dostaw będą miały miejsce na rynkach mniej regulowanych, mniej efektywnych i bardziej zindywidualizowanych” – dodała Friedman.

“Myślę, że jest to fascynująca i bardzo dobra technologia. To tylko kwestia upewnienia się, że cała społeczność ją zaakceptuje” – podsumowała.
źródło:comparic.pl

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Good smile.

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
https://comparic.pl/ceo-nasdaq-kryptowaluta-nastepnym-krokiem-przestrzeni-pieniadza/

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że nie możesz publikować tekstów cudzego autorstwa. I jeszcze próbować na tym zarabiać. Plagiat jest nielegalny i niemoralny.

Daje flagę ostrzegawczą. Jak usuniesz treść tego wpisu (edytuj) to flagę usunę.

Podejrzewam, że nie jesteś autorem tej treści. Źródło

Proszę o edycję tego postu, aby nie łamał on praw autorskich.