CoTrader -Dünyanın İlk Blockchain Altyapılı Yatırım Fonu Pazarı

in #cotrader2 years ago (edited)

Screenshot_376.jpg

Sevgili kripto para dünyası bu makalemde sizler için kripto para dünyasındaki yatırımcıların en iyi fon yöneticileri rehberliğinde ve kontrolünde yatırım yapabileceği dünyanın ilk blockchain altyapılı yatırım fonu pazarı olan CoTrader ICO Projesini incelemek istiyorum.

Günümüzde bitcoin’in kendisini global olarak ispatlamasıyla birlikte kripto paralar alanında son yıllarda çok ciddi yatırımlar ve gelişmeler yaşandı. Bu gelişmelerin paralelinde sektörde binlerce kripto para ve ICO Projesi yer almaya başladı. Bu kapsamda gerek kripto para dünyasına yeni girenler gerekse eskiler nereye ve nasıl yatırım yapacağı konusunda tereddüt yaşamaya başladığı da yadsınılınamaz bir gerçektir. Çünkü bu süreçte 100x katında değerlenen ve aynı derecede düşen kripto paralar oldu. Bazıları yatırımcılarının yüzünü güldürürken diğerleri de olumsuz etkiledi.

CoTrader Projesi ise kripto para dünyasında nereye yatırım yapacağını bilemeyenler veya sürekli yanlış yatırım yapanlara veya daha çok kazanmak isteyenlere bu alanda üstad diyebileceğimiz al – sat işlemi yapan traderların kontrolünde olarak al – sat işlemi yapma imkanı sunacaktır. Böylece kripto para dünyasında balinalar gibi hareket etme imkanı kazanılacaktır. Kendini kanıtlamış olan başarılı traderların bu işte karı ne olacaktır? Tabiyki onlar da CoTrader’in büyün fonlarıyla büyük kripto para borsalarında al – sat yapma imkanı bulacak ve böylece kendisi de daha çok kazanacaktır.

CoTrader Projesi Nedir?

CoTrader, en iyi yatırımcıların paranızı yönetmesini sağlayan merkezi olmayan blockchain altyapısında faaliyet gösterecek olan bir platformdur. Rakip platformlardan farklı olarak CoTrader, çalışma sistemi kanıtlanmış başarılı ROI getirisine sahip, gizlilik seviyesi kullanıcılar için uygun ve kişilerin varlıkları ve yatırımları üzerinde tam kontrol gerçekleştirmesini sağlayacaktır.

CoTrader Projesini Özel Yapan Nedir?

Teknik açıdan CoTrader'ın patent bekleyen teknolojisi, gizliliği koruyan ortak ticareti çapraz blok zincirden dağıtılmış kripto para borsalarına uzanan özel bir zk-SNARKs protokolünü içermektedir.

CoTrader'ın güçlü ağ etkileri, sadakat ödülleri, başarılı çalışan MVP’si ile fark oluşturacaktır. CoTrader ile üst düzey al – sat işlemi yapanlar kazandığında herkes kazanacaktır.

Screenshot_378.jpg

Diğer algoritmik kripto işlem platformları (cryptto ico, xtrd ...) ve CoTrader arasındaki farklar nelerdir?

CoTrader, merkezi olmayan bir fon yönetim platformu olması bakımından yukarıda belirtilen platformlardan ayrılmaktadır. Bu durum kullanıcıların CoTrader platformunda diğer fonları yönetebileceği anlamına gelir. Ancak diğer platformlar bu özelliği karşılamamaktadır.

CoTrader ve Covesting arasında büyük farklılıklar var mı?

Aralarındaki temel fark Covesting platformunda kopya ticaret fonlarınızın hepsini merkezi borsalar üzerinde tutmanız zorunluluğudur. Ancak CoTrader ile bu zorunluluk ortadan kalkmakta ve fonlarınız güven içerisinde olmaktadır.

CoTrader, kripto pazarı için tasarlanmış bir yazılımdır; ama tokenları ne için kullanılacaktır? Bu tokenleri satın alırken yazılımı alıyor muyuz? Programı kullanmak için token almak zorunda mıyım?

CoTrader yazılımı ücretsiz olarak kullanılabilir. CoTrader Ethereum blockchain ağı üzerinden, https://cotrader.com// sitesine girilmek suretiyle kolaylıkla kullanılabilecektir. Tokenların, sistemin bütün özelliklerini kullanmak , özellikle çok önemli olabilecek sadakat ödülleri oluşturmak için bulundurulması gerekecektir.

Token ve ICO Bilgileri

Projenin tokenı ERC 20 standardında bulunan COT’dur. Toplamda 100 milyar token olacaktır. Projenin Hard Cap hedefi tokenların % 20’sini satılarak 10 milyon dolarlık bir fona ulaşmaktır. Ana token satışlarında fiyat 1 ETH = 1,400,000 COT olacak şekilde planlanmıştır. Satılamayan tokenlar yakılacaktır.

Ana token satışları hali hazırda devam etmektedir ve 30 Eylül 2018 tarihinde son bulacaktır. Projenin token satışına katılmak için https://cotrader.com// sitesi üzerinden “Get in Now” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Proje kapsamında satılan tokenların dağıtımı ise Ekim ayında gerçekleştirilecektir.

Proje Ekibi

Projenin kurucusu ve CEO’su Gary Bernstein isimli girişimcidir. Kendisi 2011 yılından beri blockchain teknolojisini yakından takip etmektedir. CoTrader projesini Gary 2017 yılında başlatmıştır. Özellikle zk – SNARKs isimli protokolün işleme sokulmasıyla platform bünyesinde önemli ilerlemeler sağlamıştır. Kendisinin aynı zamanda 20 yıldan fazla yazılım geliştirme tecrübesi bulunmaktadır.

Proje ekibinin diğer üyeleri de blockchain, finans, kripto paralar, SEO, sosyal medya gibi alanlarda tecrübeli kişilerden oluşmaktadır.

Screenshot_375.jpg

Genel Değerlendirme

Proje adına bence en önemli husus zaten yapmak istedikleri hedeflerini daha ICO ana satışları başlamadan önce gerçekleştirmiş olmalarıdır. Nedir bu? Projenin temel ürünü olan platformun Ethereum mainnet’tidir. Nitekim hali hazırda faaliyetlerine devam eden bu platforma https://mainnet.cotrader.com/ bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.

Projenin ekosistemini yukarıda incelemiştik. Zaten son derece uygulanabilir olmasının yanı sıra kripto para dünyasının da önemli bir ihtiyacını karşılayacağını ifade edebilirim. Projenin CEO’su Gary Bernstein de global olarak çeşitli blockchain seminerlerine katılan aktif bir şahıs olması, proje ekibinin geniş bir alandan olması nedenleriyle ekibin de son derece başarılı olacağına inanıyorum.

Screenshot_377.jpg

Ayrıntılı Bilgi İçin Aşağıdaki Linkleri İnceleyebilirsiniz:
Resmi İnternet Sitesi: https://cotrader.com//
Whitepaper : https://cotrader.com/cotrader-whitepaper-en.pdf
Official Telegram Group Chat : https://t.me/cotrader
Twitter : https://twitter.com/cotrader_com
Facebook: https://www.facebook.com/cotrader

Author:
BTT Username: techno99
BTT URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2034249
MEW: 0x68AAb7e8AD08ebfB91bB44f66Ec38fDe9602c2cB

Coin Marketplace

STEEM 0.18
TRX 0.03
JST 0.026
BTC 19095.46
ETH 592.45
SBD 3.28