COOL COUSİN Seyahatlerinizi kolaylaştıran kuzenler

in #cool6 years ago

Seyahat etmeyi,gezmeyi sevmek kadar gideceğiniz yerlerde nereleri ziyaret etmeniz gerektiği,hangi tatları tatmanız gerektiği,hangi otelde kalmanız gerektiği gibi şeyler de önemlidir.Bu tür gezilerde daha çok o bölgeyi veya yeri ziyaret etmiş kişilerden veya o bölgede yaşayan kişilerden tavsiyeler almaya çalışırız.Cool cousin dünyanın her şehrinde bir arkadaşa sahip olmanın en güzel yoludur.Cool cousin ile en değerli bilgi kaynağına,sizin zevkinizibilen ve sizi doğru yerlere yönlendiren güvenilir bir arkadaşa sahip olmuş oluyorsunuz.

Yeni bir şehirdeki ilgili yerleri ve etkinlikleri keşfetmeye çalışırken hayal kırıklığına uğramamak için oluşturulmuş cool cousin yerel bilgileri açık ve tarafsız bir şekilde o bölgenin yerlilerine yani kuzenlere bağlamaktadır.Bu uygulama ile gezginler 65 den fazla destinasyonda onlar için doğru olan listeleri arayabilirler.Her kuzen farklı bir rehberi temsil etmektedir.Bir futbol maçına ucuz bilet arayan yada güzel bir bara gitmek isteyen kişi yardım için doğrudan kuzene gidebilir.

İOS ve Web uygulaması:
Cool cousin’ın İos ve web sürümlerini kullanan gezginler 65 den fazla şehirde 1000 den fazla kuzen tarafından yönetilen benzersiz şehir rehberlerine erişebilir.Kuzenler yaş,cinsiyet ve kategorilere göre rehberler hazırlarlar.Temmuz 2016 dan bu yana 60 adet güncelleme uygulandı.2017 de web uygulaması başlatıldı.

Seyahat ve turizm dünyanın toplam gayrisafi milli hasılasının %10 ‘unu oluşturur.Sadece 2016 da seyahat ve turizm ekonomiye 7.6 trilyon dolar katkıda bulundu.

Ayda 100.000 den fazla kullanıcıya sahip cool cousin gün geçtikçe büyüyor.National Geographic,New York,LA times,The guardian cool cousin’ı gezginler için bir uygulama adı altında tanıtımını yapmışlardır.Bu büyük seyahat arenasında cool cousin yeni bir oyuncu olarak göze çarpmaktadır.

Cool cousin 2016 nın 3.çeyreğinde piyasaya sürüldüğünden buyana istikrarlı ve logaritmik bir büyüme kaydetti.2017 yılının 4. Çeyreğinde uygulamamız %220 büyüme kaydetti.

Cool cousin ilk kurulduğu andan itibaren bu topluluğa katılmak ve kendi ülkesinde kuzen olmak için çok sayıda başvuru aldık.2017 de 300 den fazla şehirden 6000 den fazla kişiden kuzen olmak için başvuru aldık.6 ay içinde kuzen sayımız 400 den 1000 e çıktı.Bahar 2018 de 100 destinasyonda 1500 kuzene ulaşmayı hedefliyor.

Cool Cousin nasıl çalışıyor?
Cool cousin’ın genel kullanıcı yaş ortalaması 18–35 yaş aralığından oluşuyor.Bunların çoğu Amerika ve İngiltereden.Bir gezgin gideceği yerde en az 3 kuzen ile bağlantı kuruyor.Gezginler rehberlerine seyahatlerinden ortalama 6 hafta önce bakmaya başlıyor ve seyahatleri sırasında günde en az 1 kez uygulamaya başvuruyor.Gezginler rehberlik almak için seçtikleri kuzenlerine günde ortalama 3 kez bağlanır.

Cool cousin gezginlerin istediği ve ihtiyaç duyduğu şeyler hakkında eşsiz bir anlayışa sahip.Zaten uygulamamız gezginlerin görüş ve önerilerini de dikkate alarak sürekli güncellenmektedir.Gezginlerin uygulamadan olan memnuniyeti gün içi kuzenlerle kurdukları iletişim sayısı ile doğrulanmaktadır.

Cool Cousin; CUZ adında yeni bir kripto para birimi ile desteklenen yerel bir desentralize küresel ekosistem oluşturarak yeni bir seyahat acentesi için zemin oluşturuyor.Cool cousin’ın kuzenleri gezginlere seyahatleri sırasında hem daha fazla zaman kazandırmış oluyor hemde ekonomik açıdan seyahatlerini daha ucuza mal etmelerine olanak tanımış oluyor.Kuzenler kişisel şehir rehberlerinin yanısıra özel etkinlikler için bilet rezervasyonu,konaklama rezervasyonu,restoran rezervasyonu ve seyahat planı gibi çeşitli hizmetler sunabilecektir.

CUZ
Ethereum platformu üzerine inşa edilmiştir.

Hesap ve değer birimi olan CUZ tüm topluluk üyelerinin platformun büyümesinden yararlanmasına izin verirken kuzenleri içerik oluşturmak ve token değişimi yoluyla hizmetler sunmak için teşvik edecektir.

Cool cousin ile ilgili tanıtım videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

Cool Cousin Ekosistemi:
Cool Cousin ekosistemi birbirine bağlı ama içerik olarak ayrılmış iki şirketten oluşur.Topluluk ve Şirket.

Topluluk topluluğun sürekliliğini ve büyümesini sağlayan teknoloji ve ticari gelişmeden sorumludur.Topluluk içerik,hizmet ve kalite güvencesini denetler.Ekosistemi geliştirecek katkı yapan kişileri teşvik etmek için bir ödül sistemi oluşturulmuştur.Bu iki varlığın ayrılması hem toplumu ölçeklendirebilecek hem de içeriğinin ve hizmetlerinin kalitesinin güvence altına alınabileceği sürdürülebilir bir merkezi olmayan ekonominin varlığı açısından kritik bir öneme sahiptir.

Cool Cousin Katılımcıları:
1)Kuzenler:
Kuzenler rehberlerini güncel tutmak,düzenlemek,yolcuların sorularını cevaplamak,cool cousin’ı tanıtmak,içerik oluşturmak,kullanıcı sorularını cevaplamak,kullanıcılara,kuzenlere ve daha fazlasına ulaşmak için token kazanabilirler.Kuzenler ayrıca içerik doğrulama,yeni kuzenlerin onayıv.b gibi platform yönetimi eylemleri için de token kazanabilirler.

2)Prokuzenler:
Hizmetlerini genişletmek isteyen kuzenler seyahat acentesi gibi işlem görebilirler,Seyahat edenlere token karşılığında özel hizmet sunabilirler.

3)Gezginler:
Cool cousin platformunda ücretsiz bili alabilirler veya extra bilgi ve hizmet alabilmek için token satın alabilirler.

4)Kullanıcılar:
Kötü fotoğrafları değiştirmek,tavsiyelerin gözden geçirilmesi ve diğer platformlarda cool cousin’ı teşvik etmek suretiyle topluluğun büyümesine katkıda bulunmak gibi tüm düzeltmeler ve katkılardan kullanıcılar token kazanabilir fakat bu düzeltmelerin editörler tarafından onaylanması gerekir.

5)Editörler:
Topluluk tarafından kabul görmüş ve beğenilmiş yeterli içerik katkısında bulunmuş kişiler editör statüsünü kazanabilir.Editörler token karşılığında katkıda bulunanların içerik düzeltmelerini onaylar.

6)Yönetim Kurulu:
Dünyanın en aktif kuzenlerinin %20 si en az 6 ay boyunca cool cousin da aktif olan,kullanıcılarla çok ilgilenen ve haritalarını sürekli güncel tutan kuzenler yönetim kuruluna katılmak için başvurabilir.

Konsiyerj servisi:
Pro-kuzenlerin sunduğu bu hizmetler,özel güzergahlar,çevrimiçi kullanılabilirlik,seyahat öncesi danışmanlık ve daha fazlasını içerir.

Seyahat acentesi servisi:
Genellikle seyahat acenteleri tarafından yürütülen ve otel rezervasyonu,restoran rezervasyonu,konser biletleri,ulaşım gibi hizmetleri sunar.Gezginler bu hizmetleri CUZ karşılığında alabilecekler.

Cool Cousin API:
Cool cousin uygulamaları farklı hedefler,noktalar,öneriler ve olaylar hakkında bilgiler sağlayan cool cousin API’sı tarafından desteklenmektedir.Kişiselleştirilmiş verilerimiz belediyeler,oteller ve konferanslar gibi pek çok uygulamayı zenginleştirebilir.Bu uygulama sahipleri CUZ ile kullanım için ödeme yapar.

Topluluk Havuzu:
Topluluk havuzu kamu mallarını korumak için kullanılır.Topluluk havuzunda biriken komisyon herkesin kazandığından emin olmak için platformun yükseltilmesi için topluluğa geri döner.Hizmet sunan kuzenler daha fazla potansiyel müşteriden faydalanır ve şirket gelirini artırır.Cool cousin platformun iyileştirilmesi için topluluk havuzundan fonlar kullanacaktır.

Cool Cousin cüzdanı:
ICO dan sonra kullanımı teşvik etmek kullanıcılara ve üçüncü şahıslara dijital cüzdanı da olmayanlar dahil olmak üzere cool cousin’ın sunduğu bilgi ve hizmetlere kolay erişim sağlamak amacıyla şirket FİAT ı kabul edecektir.Fiat işlemi tamamlandıktan sonra cousin’ın dijital cüzdanında CUZ olarak değiştirilecektir.

Cüzdan hesabı oluşturulduktan sonra cihazda bir anahtar çifti oluşturulacak ve şifrelenmiş bir bulut yedeklemesi yapılacaktır.Ardından anahtarların bakiyeleri uygulama içi akıllı cüzdan sözleşmesinde oluşturulacak.Akıllı sözleşme her adres için iki bakiye tutacak.birincisi sistemde kullanılabilen kilitli tokenlar diğeri herhangi bir cüzdana çekilebilecek kilitli olmayan tokenlar.Bunun amacı yeni kullanıcıların sisteme giriş yapmak ve sisteme herhangi bir katkı yapmadan sistemden yararlanmalarını sağlamak için onlara verilen simgeleri satmalarını önlemektir.

CUZ Token:
ERC20 tabanlı olacaktır.

Cool Cousin blockchain kimlik yönetim şirketleri ile işbirliği yapacak ve kuzenlerin daha önce cool cousin topluluğundan yasaklanmamış gerçek insanlar olduğundan emin olacaktır.Cool cousin tüm kuzenlerin güvenilir olduğundan emin olacak ve görevini yerine getirmeyen kuzenleri sistemden atacaktır.Kuzen ücreti ile birlikte satın alma anlamına gelen herhangi bir fon müşteri başarılı bir işlem yapana kadar akıllı sözleşmede kitli kalır.

Cool Cousin platformu nasıl çalışır:
Kullanıcı cool cousin uygulamasından bir istek gönderir.

Şirket anlaşmanın şartlarını ve ayrıntılarını içeren ethereum blokzincirine akıllı bir sözleşme kaydeder.

Kullanıcı sözleşmeye fiyatı gönderir.

Kullanıcının işlemi başarılı olduktan sonra gönderdiği ücret kuzene aktarılır.

Cool cousin blokzincir teknolojisinin benzersiz özellikleriyle güçlü-güvenli desentralize ekosistemlerin oluşturulmasın ı sağlayarak kullanıcıların seyahat endüstrisinde aşırı ücret ödemeden güvenilir olarak işlemlerini ve seyahatlerini yapmalarına olanak tanır.Şirket gezginler ve kuzenler arasında işlemleri kolaylaştırmak için akıllı sözleşme şablonları oluşturacaktır.

Token satış Detayları:
Sembol: CUZ

Token satış başlangıcı: Mart 2018

Total CUZ token miktarı: 300.000.000

Soft cap: 4.000 ETH

Hard cap: 17.500 ETH

Exchange oranı: 1ETH= 3.770 CUZ

Minumum yatırma miktarı: 0.1 ETH

Ödeme şekli: ETH

Token Dağılımı:

ICO:

YOL HARİTASI
2016 2.çeyrek: IOS beta sürümü

2016 3.çeyrek: Londra topluluğu ve ios app uygulaması

2016 4.çeyrek: Telaviv Londra,Roma,Paris,Berlin topluluklarının oluşması

2017 4.çeyrek: Web uygulama lansmanı 65 in üzerinde şehir ve 1000 in üzerinde kuzen hedefi

2017 4.çeyrek: 2.finansman turu

2018 1.çeyrek: ICO lansmanı

2018 2.çeyrek: Token satışı

2018 3.çeyrek: Basit cüzdan lansmanı,Cool Cousin 3.0

2018 4.çeyrek: Prokuzen tanıtımı ve android uygulama CUZ token satışı

2019 1.çeyrek: Pop-up toplulukları ürün lansmanı

2019 2.çeyrek: API lansmanı

2019 3.çeyrek: İş ortakları entegrasyonu

2019 4.çeyrek: Cool cousin 4.0 sürümü

2020: Kitle kabulü

Sosyal Medyada Cool Cousin:
Twitter: https://twitter.com/coolcousinco

Facebook: https://www.facebook.com/CoolCousin

İnstagram: https://www.instagram.com/coolcousinofficial/

Reddit: https://www.reddit.com/r/CoolCousin/

Telegram: https://t.me/CoolCousin

Web: https://www.coolcousin.com/ico/

Bounty program ve referans linkleri:
https://bountyhive.io/join/Cool%20Cousin

https://bountyhive.io/r/medlucky

Bitcointalk: http://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1710051

Sort:  

Gerçekten çok başarılı ve akıl dolu bir proje. Tamamen kazan-kazan sitemi üzerine kurulmuş, gelecek vaat eden, çoğu bilindik projeleri tahtından edecek bir proje. Teşekkürler bu açıklamalı makale için.

Gelecegi parlak icolardan biri.

Çok güzel bir proje. Kısa sürede ön satışın bitmesi de ne kadar iddialı olduklarını gösteriyor. Elinize sağlık güzel açıklamışsınız.

Geniş ve ayrıntılı bir şekilde sunum için elinize sağlık. Gelecek vadeden bir proje cool.

Okudukça yatırım yapmanın ne kadar mantıklı olacağını anlıyor insan.

seyahat etmeyi sevenler için vazgeçilmez olacak.

seyahat edenlerin vazgeçilmezi olacak.

Bu proje seyahat etmek ayrı bir güzellik olacak.

Uzun uzadıya güzel anlatmışsınız, elinize sağlık

Yakından takip ettiğim bir proje. Yazı için teşekkürler

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.13
JST 0.030
BTC 64252.58
ETH 3398.15
USDT 1.00
SBD 2.50