Sort:  

@hakancelik hocam bu coogger, busy gibi bir platform mu? Renkli kod desteği olması çok hoşuma gitti. Ama niye steemit e sadece bir görsel ve link hali geçiyor anlamadım. Postun tamamı niye gözükmüyor.

  • Coogger benim tarafımdan geliştirilen açık kaynak steem blockchain'i kullanan bir bilgi paylaşım platformudur. Kısacası evet busy gibi bir platform

  • Diğer sorunun cevabı ise şöyleki, coogger'da paylaşılan iceriklerin bilgileri steem blockchain'e kayıt olurken body kısmına kayıt olmaz body kısmına sadece resim ve Coogger adresi kayıt olur diğer bilgiler json_metadata bölümünde ecosystem, body bölümüne kağıt olur bundan dolayı Coogger dışındaki bütün steem tabanlı sitelerde içerik gösterilmez sadece Coogger üzerinden rahatlıkla okuyabilirsiniz, neden böyle birşey yaptın diye soracak olursan sebebi çok basit Coogger aracılığı ile paylaşılan içerikler Coogger dışından bir kaynakta okunmamasj için böyle bir yol seçtim

Coogger özel bir platform olduğu için bu şekilde ek olarak views şeklinde bir sayaç bulunmakta bir içeriği kaç kişi okumuş bilgisini göstermektedir eğer farklı bir siteden okunursa bunu bilemeyecegimiz için bu şekilde yapmak daha doğru geldi.

Bu şekilde bir sistemi aslında butun platformlar kullanması gerektiğini düşünüyorum örneğin fundation io da bu şekilde bir yapı izlemekte.

Ek bilgi olarak coogger, github tarzı bir paylaşım prensibi ile çalışır.

İçerikler kullanıcıların elinden geldiğince güncel tutulur ve dokümanlar gelistirilir.

Ben kısacası bilgi paylaşım ağı diyorum belki daha iyi bir tanım bulunabilir.

Posted using www.coogger.com

Anladım hocam teşekkür ederim baya aydınlatıcı olmuş. Ama steemit platformuna içeriğin body kısmı düşmediğinden insanlar nasıl oy yoluyla destek alacak. Sadece bu soru işareti olarak aklımda kaldı. Bir de diğer platformlar yüzde kesintisi yapıyor ya cooggerda da var mı böyle bir şey?

Hayır yok kullanıcılar eğer isterlerse ayarlar kısmından belirli bir yüzdelik içeriklerinden bağışlayabiliyorlar zorunlu degil, diğer sorunun cevabı ise şöyleki destek olmak isteyen kişi coogger'dan steemconnect ile giriş yapıp oy veya yorum atabilir veya bununla hiç uğraşmadan Coogger dan okuyup başka bir platform üzerinden oy verebilir coogger'a giriş yapmadan, zaten steem blockchainin de içerikler body kısmında bulunsun gibi bir zorunluluk yok gayet esnek bir şekilde gelistirilmis. Şöyle de örnek verebilirim fundution io da aynı şekilde ordan örnek vermek gerekirse insanlar projelere destek vermek için projelerin steemit den okumuyor fundution üzerinden okuyor ki eminim ilerde platformlar bu şekilde oluşmaya ve aynı sisteme bağlı olsa da ayrılmaya başlayacaklardır.

Merak edip sorular sorduğun için teşekkürler bu arada 😊🤘

Posted using www.coogger.com

Anladım hocam ben teşekkür ederim sıkılmadan cevap verdiğiniz için. Hep merak ediyordum. Biraz önce giriş yaptım. Bulayım şu posta baktım ama gördüğüm bomboş ekrandı : bakın isterseniz.

Estağfurullah ne demek 😊 şimdi baktım bir sorun yok bu gibi sorunlar Internet yada steem api yükleme sorunlarindan biri olabiliyor yinede feedback verdiğiniz için teşekkürler, iyi günler dilerim sizleri bu civarlarda ( coogger'da ) görmek dileği ile görüşürüz 😉🤘 sorularınız olursa bana Instagram'dan veya discord dan ulaşıp istediğiniz ne varsa sorabilirsiniz.

Posted using www.coogger.com

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.06
JST 0.028
BTC 23104.68
ETH 1600.14
USDT 1.00
SBD 2.58