Steem Mi,azıcık bildiklerimizi paylaşalım [Cointurk 9. Projesi]

in cointurk •  2 years ago 

steemit-image-1000x600.jpeg
Blok zincir teknolojisini kullanan sosyal medya platformu olan Steemit'e güç sağlamak için kullanılan kripto para birimi Steemdir.Steemit,kullanıcıların paylaşım yapıp bu paylaşımlarının aldığı beğeniye göre Steem ve Steem Dollars ile ödüllendiren bir sosyal ağ platformudur.Steemit, New York'ta bulunan ve merkezi Virginia'da bulunan, özel sektöre ait bir şirkettir. Şirket, Ned Scott ve BitShares'in yaratıcısı Dan Larimer tarafından kurulmuştur.

Steem,Steem'in blok zincirindeki temel birimdir. Diğer Steem dollars ve Steem power gibi tüm birimler değerlerini Steem değerinden türetir. Steem'in kripto para formunda tutulmasına gerek yoktur,Steem power, Steem dollars satın almak ya da Bitcoin veya diğer coinlere dönüştürmek için kullanılabilir. İlk olarak Mart 2016'da yayınlanan Steem'im her yıl arz talebi % 100 artmaktadır.

Steem,paylaşım yapılarak kazanılabildiği için bana çok cazip gelmekte.Bir şeyler üreterek,paylaşarak,yorum yaparak bile steem kazanılabilmekte ve bu benim açımdan gayet güzel.
chart.jpeg
Grafiğine bakacak olursak genel olarak yükselme eğiliminde olan Steem zaman zaman dalgalanmalar yaşayabiliyor.Yine de yatırım amacıyla elde tutulabilecek coinlerden biri kesinlikle.Ne de olsa arkadasında Steemit var :)

kaynakça :
1.https://coinmarketcap.com/currencies/steem/
2.https://www.gamer.com.tr/haberler/steem-nedir-steem-nasil-alinir

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
https://www.gamer.com.tr/haberler/steem-nedir-steem-nasil-alinir