Kripto Parada Geleceğimiz Yatıyor! [Cointurk 24. Projesi] süleyman#0448

in #cointurk4 years ago
   Kripto Parada Geleceğimiz Yatıyor!
 • Kripto paralar blockchain teknolojisi ile birlikte yakın gelecekte gerçekten hayatımıza yerleşecek ve tamamen kalacaktır diye düşünüyorum ve durum da onu gösteriyor bu kısa süreli düşüşleri fazla sorun yapmamalısınız.Bu sefer ki biraz uzun oldu ama her inişin bir çıkışı vardır elbette,olumlu haberler arka arkaya gelmeye başladı yakın zamanda yükselişe başlar ve sürekli olarak öyle gider diye umut etmekten başka çaremiz yok ama gelecek için gerçekten çok olumlu planlar ve sistemler oluşturulmuş durumda bir çok şirket ve kişiler tarafından şimdlik,bu da geleceğinin gerçekten var olduğuna kanıt gibi.  


 • Kripto paraların arkasında bir merkez bankasının bulunmaması ve transferinde bürokrasinin olmayışı terörün ve suçun finansmanı konusunda devletleri kaygılandırmaktadır. Bu nedenle yapılacak regülasyonların kripto paraların geleceğini önemli ölçüde etkilyeceğini düşünüyorum. Tabi burda aslan payı ABD ve AB'de, Asya ülkelerinin yaptıkları regülasyonlarda kripto paraların fiyatlarının nasıl etkilendiklerini gördük. Kripto paraların gelecekte tamamen ortadan kalkacaklarını düşünmüyorum, blockchain teknolojisini de dikkate aldığımızda kripto paraların finansal piyasalardaki varlığı artık yok sayılamaz. Küreselleşen ve sürekli gelişen dünyamızda ekonomi modelleri de bundan etkileniyor. 


 • Şuan kripto para piyasası hacmi çok çok düşük,belki milyar dolarlık bir piyasası var şuan itibarı ile ama yine de bu Dünya oranına göre çok çok çok küçük bir rakam arkadaşlar.İşte bu yüzden ileride dah çok tanınmaya ve yeni para birimi olacağına ben gerçekten inanıyorum sizlerinde buna inanmasını istiyorum.Çünkü artık belli başlı birşeylerin değişmesi gerekli.Kripto paralar ile alışveriş daha kolay ve mesela dolara yatırım yaptığımızda günlük 1-5 kuruş arası değişiyor fiyatı ve bir merkeze bağlı onlar istediği gibi şekillendiriyorlar ama bu kripto paralar merkezsiz olduğu için ne zaman ne olacağı belli olmuyor ve bir günde çok yüksek miktarlar kazanabilirsiniz,tabi aynı zamanda kayıp da yaşayabilirsiniz. 
 • Büyüklü küçüklü devletler böylesine potansiyele sahip bir sanal yapıya tabiki temkinli yaklaşacaklar. Bir çok haber duyuyoruz;'' Kanada ' da bilmem ne bankası kripto parayla ödeme kabul etmeye başladı. Amerika' da bilmem ne şirketi kripto parayla hamburger satışına başladı.'' Ertesi hafta başka bir haber;'' Kanada'da kripto kabulüne başlayan banka işlemlerini kripto parayla yapmama kararı aldı. Amerika'daki yemek şirketi kripto parayla hamburger satışlarını durdurduğunu açıkladı.'' Bakıyorsunuz biz kripto para takipçileri için güzel olan haberler ertesi hafta tamamen tersine dönmüş. Bir belirsizlik var arkadaşlar bu belirsizlik şimdilik kripto paraların yerinde saymasına neden oluyor. Verdiğim örnekler sadece basit ve önemsiz örnekler. Dünyamız'da şuan okadar kripto paralarla ilgili pozitif ve negatif olaylar olmakta hangi birisini yazayım buraya :) Herneyse uzun lafın kısası kripto paralarda ki belirsizliği büyük devletler giderecektir. 


 • Kripto paraların yaygınlaşması kaçınılızmaz bir gerçektir.Fakat bilinenin aksine kripto para yı bilen sayısı henüz çok fazla değildir yada bilen çoktur fakat etkileşime tgeçen sayısı çok fazla değildir,aynı şekilde bir zamanlar kredi kartını bilip hiç kullanmayanlar gibi fakat bugün genç ve yaşlı olsun tüm insanlar kredi kartı kullanmaktadır.Bana göre teknolojiden ve yeniliklerde uzak durmak belki bugün olabilir ancak gelecekte imkansızdıır.Bundan 3 yıl sonra yada 2 yıl bence devletlerde kendilerine ait koinler üretecektir.Hatta kripto teknolojisini geliştirerek daha güvenli bir hale getireceklerdir.Bu durum gerçekleştiğinde bu teknolojiyi kullanan sayısı binlerce kat artacaktır. 


Kripto Para Ülkemizin Miladı Olacak!


 • Şu dakikaya kadar herhangi bir resmi açıklama yasak yada olumlu bir açıklama yapılmadı. Bu durum bir bakıma iyi yasaklanmamış olması devletin bu konuda planları olduğunu işaret eder.Ülkemizde birkaç zengin aile ve holding birleşerek coin üretme kararı aldı.(KOÇ-SABANCI) Böyle bir karar alınıp devletin ses çıkarmaması bir bakıma kripto paraları desteklediğini ve yasal hale getirmeye çalıştığına işaret eder.Yanlış bilmiyorsamda coinin adı TCcoın olacakmış. • Maliye Bakanımız G20 Zirvesine katıldı biliyorsunuz ki,bu zirve geçenlerde yapılmıştı ve bu zirveden herhangi bir olumsuz sonuç çıkmadı hem ülkeler açısından hem de Türkiye bu zirve sonrası olumsuz açıklamadı yapmadı.Çünkü tehdit olarak görmüyorlarmış kripto para piyasası hacmine,ne kadar çok gibi gelse de Dünya ile kıyaslandığında bu rakamlar hiç bir şey bu yüzden daha yolun başında bir teknoloji diyebilirim,bu teknolojinin geleceğinin olduğunu düşünüyorum.Türkiye de bu zirve sonrası çıkıp olumsuz açıklama yapmadığına göre bizim ülkemizde olumlu düşünüyor  büyük ihtimalle diye düşünüyorum ve gelecekte bununla ilgili gerekli adımlar atılacaktır ve ülkemiz de kripto paraları destekleyecektir. 


 • Türkiye nin bu şekildeki aslında olumlu ama sessiz davranışı yatırımcıları korkutuyor olabilir şuan ama benden size bir tavsiye kesinlikle yatırımcılar korkmasın,bizler zaten küçük yatırımcılarız ama büyük yatırımcılar eğer bu yazımı okursa ki devletimiz kripto paralara sıcak bakıyor bence ama sessizliğini koruyor buda biraz bilgisiz oldukları için sanırım.Birde şuan ülkemizde olan bir dünya olaydan dolayı kripto paralar eskisi gibi gündeme düşmüyor buda kesinlikle popülerliği azaldı anlamına gelmesin sadece ülkemizdeki önemleri olaylardan (fiyatların artması,savaş) bu gibi olaylardan dolayı gündeme fazla düşmüyor ama eminim ki olumlu bakan bir ülkede yaşıyoruz ve Türkiye kripto paralar konusunda geri kalmayarak ileride sözü geçen ve yukarıda listelediğim olumlu bakan ülkeler arasına girecektir. 

 

 • Bir diğer haberler ise  Aralık ayında merkez bankasının bu yöndeki çalışmalarına dair bazı haberler çıkmıştı.Bu dijital para durumunun yayılmasını  bir diğer sebebi ise Venezuela kendi dijital parasını çıkardıktan sonra başka ülkeler de bu durumu ayak uydurmaya  takip etmeyi veya gözden geçirme çalışmalarına başladılar. Bu ülkeler arasında,
 • - Rusya
 • - Japonya
 • - Çin var.


 • Ülkemizde coin çıkarılması resmi borsa olması bu paralarla alışveriş yada başka şeyler yapılabilmesi ülkemiz açısından büyük bir adım olur.Resmen ülkemiz seviye atlamış olur birçok alanda... Eğer Türkiye'de yaşıyorsanız az yada çok demeden kripto paralara yatırım yapalım suan olmaz yarın yarın olmaz baska bir gün belkide torunlarımıza yarayacak yatırım yapmış olursunuz. Bu yüzden insanlar bilinçlendirelim ve yatırım yapalım yaptıralım.
 Coin Marketplace

STEEM 0.76
TRX 0.09
JST 0.073
BTC 54375.59
ETH 4082.79
BNB 594.03
SBD 7.03