Steem Nedir? Neden Steem’e Yatırım Yapılmalı? [Cointurk 9. Projesi]

in cointurk •  last year  (edited)

Steem Nedir?

Steem kripto para piyasasında yer almakta olan coinlerdendir. Market hacmi 1.5 milyar doların üzerinde olan Steem özellikle son 2 ayda yaptığı çıkış ile adını tüm yatırımcılara duyurmuştur. Steemit adı verilen blockchain teknolojisi ile kurulan ilk sosyal ağ ile kendinden bahsettiren Steem 1,5 yıllık süreçte oldukça büyük bir atılım yapmıştır.

Kısaca Steemit Nedir?

Steemit-big (1).png

Steemit Steem coinini kullanan, içerik oluşturucu ve takipçilerini ödüllendiren yeni nesil bir sosyal ağ, blog platformudur. Blok zincirinde paylaşmış olduğunuz tüm içerikler oylama sistemi ile değerlendirmekte ve paylaşımlarınız size Steem coini ve SBD olarak dönmektedir. Steemit’te paylaştıklarınız beğenildikçe size kazanç sağlamakta olup 7 gün gibi kısa bir sürede ilgili yazılarınızdan kazandığınız parayı Bitcoin’e sonrasında da Türk Lirası’na çevirmeniz mümkündür.

Neden Steem’e Yatırım Yapılmalı? Avantaj ve Dezavantajları nedir?

Başta Steemit olmak üzere Steem’i kullanan platformların bilinirliğinin artmasıyla beraber Steem’i yatırım amaçlı almak istemek son derece doğal bir sonuç. Steemit’in popülerliği ile şu an 6-7 dolar civarında seyreden Steem’in ve aynı zamanda SBD’nin 20 dolar seviyelerine yükselmesi hayal değildir.

Özellikle ülkemizden Steem ya da SBD’ye direk yatırım yapılamaması Steem’in en büyük dezavantajı. Uluslararası düşünüldüğünde de birçok büyük borsa dönüşüm sitesine yeni yeni dahil olmuş olan Steem bu borsalarda çekim emri konusunda sıkıntılar yaşaması Steem’in dezavantajı. Ancak kullandığı teknolojinin ve projelerinin bir benzeri olmaması, ilk olması çok önemli bir avantaj. cointurk ve tr tagı ile Türkiye’de de bilinirliği artmakta olan Steemit hakkında biz de ekip olarak bir Facebook sayfası oluşturduk. http://www.facebook.com/tr.Steemit/ adresinden sayfamızı beğenebilir ve takip edebilirsiniz. Bizlerin de amacı Steemit’i tanıtmak ve Steem’e yatırım yapmak isteyen yerli arkadaşlarımıza yol göstermek. Günümüzde insanların yüzde 75’inin sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor olması ve günün büyük çoğunluğunda online olmalarını göz önünde bulunduracak olursak henüz BETA durumunda olan bu akım çok daha büyük kitlelere ulaşacak. Steem’e erken yatırım yapan herkes çok kazanacaktır.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  last year Reveal Comment

Bilgilendirici yazınız için teşekkürler.