OmiseGO (OMG) Coin Hakkında Bilgiler..! [Cointurk 29. Projesi] (TyChe#6043)

in #cointurk5 years ago (edited)

Kaynak

OmiseGO (OMG) Nedir?


OmiseGO ödeme işlemcileri, ağ geçitleri ve finans kurumları arasındaki temel koordinasyon sorununun cevabını oluşturur diyebiliriz.OmiseGO, yüksek hacim ve düşük maliyetli halka açık bir blok zincirinde, para birimleri ve varlık türleri arasında çalışan, yeni nesil bir değer transfer hizmeti sunan, Ethereum tabanlı bir finansal teknoloji şirketidir.

Ethereum ana ağına bağlı olan OmiseGO sayesinde, herkes ücretler, havale, bordro mevduatı, B2B ticareti, tedarik zinciri finansmanı, varlık yönetimi ve ticareti ve diğer talep üzerine hizmetler gibi finansal işlemleri gerçekleştirebilecektir.Ve ayrıca milyonlarca kullanıcı, fiat paranın kullanılmasıyla ETH, BTC ve diğerleri gibi yerinden olmayan para birimlerinin kullanılmasına geçiş yapabilir.

OmiseGO'nun temel amacı; Ethereum tabanlı finansal teknolojiyi kullanarak bankacılığı bankalardan almayı amaçlayan, aslına bakarsanız bir çok blockchain teknolojisinde olduğu gibi finans sektöründe yeni bir devrim peşinde koşan proje diyebiliriz.Bunun yanında Omisego genel dijital tabanlı cüzdanlarda da sorunsuz bir şekilde kullanılabilen bir dijital ödeme ağıdır.

2013 yılında piyasaya sürülmüş olan bu sistem Tayland, Singapur, Japonya ve Endonezya gibi ülkelerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.Ethereum ‘un kurucusu olan Vitalik Buterin ve Dünya çapında adından sıkça söz ettiren bilgisayar uzmanı Joseph Poon tarafından tam not almayı başarmıştır.Bu tam not tabiki projenin daha popüler olması yönünde büyük bir artı oluşturmuştur.


Başlıca Özellikler ve Bilinmesi Gerekenler


  • Herkese açıktır.
  • Güney Doğu Asya merkezli bireysel kullanıcıları hedeflemeye karar veren ilk kripto platform türüdür.
  • Ethereum ağına bağlı olarak çalışabilen Blockchain ağı sayesinde saldırılara karşı güçlü bir yapıya sahiptir.
  • Ripple ve Stellar'ın yaptığını yapıyor.Peki nasıl bu kadar hızlı yapıyor, Lightning Network sayesinde.

Kaynak

Bitcoin'in zamanla oluşan dezavantajlarından kurtulmayı sağlayan bir teknoloji.(Yüksek işlem ücretleri ve uzun bekleyişler.. vb. )

  • ilk Plazma Network.Saniyede 1 milyon transfer gerçekleştirebilecek kapasitede.Bu yönüyle bile diğer coinlerden çok üstte yer alıyor.
  • Merkezi olmayan bir yapıya sahiptir.
  • Ölçeklendirilebilir olduğu için işlemler yüksek hızda gerçekleştirilebilmektedir.
  • Omisego, genel dijital tabanlı cüzdanlarda da sorunsuz bir şekilde kullanılabilen ödeme ağıdır.
  • 2017'nin Temmuz ayında 0,65$ seviyesinden piyasaya giren OMG şuan itibarı ile 13$ dır.
  • Piyasa değeri şuanda 1.4 Milyar $'dır.
Toplumdaki en büyük kanı ; sağlam ve kesin adımlarla ilerlemesidir.Vaad etmek yerine harekete geçip sonucu gösteriyorlar.Yeni bir gelişme olacağı zaman değil olduğu zaman haberini yayınlıyorlar.Kısalmasının OMG (oh my god) belkide ileride insanlarin bu coinin yükselişine verecekleri tepkiyi ifade ediyor olabilir.Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Şimdilik sözlerime son verip bir dahaki projede görüşmek dileğiyle...Hoşçakalın...

Bir sonraki projede Steemit hakkındaki bugüne kadar edinmiş olduğumuz tecrübeleri ve steemit'in geleceği hakkındaki düşüncelerimiz yazabiliriz.

Sort:  

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by TyChe from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.06
JST 0.028
BTC 23758.74
ETH 1671.77
USDT 1.00
SBD 2.56