Yaşam Kalitenizi Yükseltmek Sizin Elinizde.Unutmayın Bu Hayat Tekrar yaşanmayacak...[Cointurk 28. Projesi] mehmet #1740

in #cointurk5 years ago (edited)

Merhaba,kaliteli bir yaşam sürmek, hepimizin hakkı ve arzusudur.Hayatımızda yapacağımız bazı küçük değişiklikler,hayat strandardımızı yükseltmeye ve yaşam kalitemizi artırmaya yardımcı olabilir.


Resim1

Henry Davıd Thureau nın bir sözü olan şu cümleler hepimize ilham verebilir ,söz aynen şöyledir.''İnsanların yaşam düzeyini bilinçli bir çabayla yükseltme konusundaki tartışma götürmez yeteneğinden daha cesaret verici bir gerçek bilmiyorum.'' Bizlerinde yaşam kalitemizi artırmamızı sağlayacak bazı önerilerim olacak.Bu öneriler hayatımızda kolay bir şekilde yapabileceğimiz ve bizi mutlu edecek önerilerdir.Bazı insanlar üzerindeki o ağırlık dediğimiz tembellikten kurtulsun ve hayatın tadına varabilsin.Benim burada sizlere bazı önerilerim olacak,umarım faydalı olur.

Yaşam Kalitesini Nasıl Yükseltebiliriz?

Arkadaşlar,kaliteli bir yaşam için nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatmaya çalışacağım sizlerde bu yazımın altına benim yazmadığım ve sizin aklınıza gelen örnekleri yazarsanız sevinirim,Başlayalım.

 • Kaliteli Uyku:

  İnsanın uyurken adeta yeniden doğduğu ve beyni boşaltıp rahatlattığı söylenir, hatta buna ek yapacak olursak insan düzenli uykuya çok fazla gereksinim duyar,vücut sağlığı için ve uyandığınızda mutlu olmak için ve gün içerisinde zinde kalabilmek için düzenli uyku vazgeçilmezimizdir.
 • Gülmek Güzeldir:

  Hepimizin hataları vardır,hatalar ve geçmişle yaşamayın,geçmişinizi kabul edin ve kendinize gülmeyi öğrenin.
 • Spor Yapın:

  Burada spor yapmanın faydalarını yazmaya niyetim yok,spor yapan yapmayan zaten faydasını ve zararını kendisi görüyor,çevemizde insanlar fazla kilolarından dolayı hayatın her alanında kendilerini kısıtlıyorlar, örneğin plaj yerine daha sakin insan olmayan yerrlerri seçiyorlar bu gibi örnekler çok daha fazla hem fiziksel sağlığınız hemde psikolojik açıdan en azından günde yarım saat yürüyün,zamanla neler kaçırdığınızı anlayacaksınız.
 • Kredi Kartı Kullanımını Azaltın:

  Çağımızın belkide en büyük sıkıntısı,çoğumuzunda başına gelmiştir,kredi kartı kullanmayı daha yeni öğrenmeye başlayan bir milletiz,ancak eminim herkez in arkasında kredi kartı borcu bir yük olarak dolaşmıştır.Yaşam kalitenizi düşüren bu durumdan kurtulmanın iki yolu var birincisi kır at klasik yöntem:) diğeri kendinize hakim olup ihtiyacınızı karşılacayacak ve ödeme tarihinde sizleri zormalayacak kadar harcamak.

 • Hobi Edinin:

  Yaratıcılığınızı geliştimek ve yeteneklerinizi sergilemek için hobiler edinin,alın elinize bir ağaç kafanıza göre yontun,doğa yürüyüşleri yaparak gördüğünüz çiçekleri ve hayvanları resimleyin,bunu bende yapmak istiyorum mesela,hayatın güzellikleriniden birinide siz ortaya çıkarın,sizce çok güzel olmazmıydı?

 • Bahaneler Üretmeyin:

  Bahane üretmek bizlerin en başarılı olduğu konu :) Hatta ürettiğimiz bahanelere kendimizde inanmaya başlıyoruz.Hayat kalitenizin önüne geçen engelleri ortadan kaldırın.Hastayım,yastayım,param yok gibi bahaneler sizi sadece geriye götürür,çıkın sokağa bakın o zaman herşey daha güzel olacak.
 • Önerilere Kulak verin:

  Başkalarının önerilerini önemseyin,hayatımıza farklı fikirlerin girmesine izin verin,yenilikçi olun ama abartmayın ve insanları can kulağıyla dinleyin,ön yargılı olmayınki hayatınıza yeni bir ggüzellik katabilesiniz.

 • Müzik Dinleyin:

  Hem yeni bir alışkanlık edinin hemde keyifli bir zaman geçirin,ynlız kaldığınızda bir radyo programını takip edin ve program yapan insanları tanımaya çalışın.Kaliteli müzik leri dostlarınızla paylaşın.

 • Gün Ortasında Kestirin:

  Tabi bu konu çoğu arkadaşımız için imkansızdır,çalışma ortamında olmaz,hafta sonu uykuylamı geçirelim dediğinizi duyar gibiyim,ozaman imkanı olanlar yapsın :) Çok faydalıdır gün orrtasında yarım saat kestirmek,sanki yeni uyanmışssınız ve işe yeni başlıyormuşsunuz gibi olur,yada gezmeye giderken,benim şahsen en sevdiğim aktivite :)

 • Kendinize Zaman Ayırın

  Kişisel bakım yaptırın,spaya gidin ya ne spası para nerde diyorsanız deniz i izleyin denize bakmakta insanı rahatlatıyor.Çocukluk arkadaşlarınızla gezin ve eski günlerden bahsedin,sizin en rahat konuşabileceğiniz insanlar çocukluk arkadaşlarınızdır.


Resim2

Bu maddeleri dahada arttırabiliriz mesela , sigara içmeyin,kumar oynamayın,düzgün nefes alın gibi kısacası yaşamınızı kötü yönde etkileyen etkenlerden uzak durmaya çalışın.Kaç yaşında olursak olalım yada belli bir gelir düzeyinnde olalım,hepimiz kaliteli bir yaşam ı hak ediyoruz,kaliteli bir yaşam için ne para nede mevkiye ihtiyacımız vardır,sağlıklı bir ruh sağlığı na sahipsek,kaliteli bi yaşamda sürebiliriz.Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Sort:  

İçeriğiniz çok güzel olmuş, elinize sağlık. Upvote yaptım. Aynı projeye ben de katıldım. Destek verirseniz sevinirim :)
https://steemit.com/destektr/@bkatipoglu1/kaliteli-yasam-icin-ne-yapmaliyiz-cointurk-28-projesi-berhanktpgl-3082

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.06
JST 0.028
BTC 23758.74
ETH 1671.77
USDT 1.00
SBD 2.56