Bitcoin ve kripto paralar neden düştü?

in #cointurk5 years ago (edited)

Mehhaba Arkadaşlar;Son günlerde malum piyasalar sert bir şekilde düştüğü icin sizlere birkaç bilgi vermek istedim.Çünkü özellikle kripto para piyasasına yeni dahil olan arkadaşlar heyecanlı bir şekilde paniklemiş olabilirler,bu durum çok normal hepimiz bu yollardan geçtik,son zamanlarda benim elimdeki kripto larda düştü,bircoğunuzda olduğu gibi muhmetemeln ama bugüne kadar okadar çok düşüp ciktiki çok normal karşılıyorum.

Ben şahsen bugünlerde panik satışı yapmadım,çünkü amaç zaten size bunu yaptırmak ki elinizdeki ni üç beş kuruşa alabilmek,hatta bu düşüşü fırsat olarak ta görüp satın almaya devam ettim.Herşey tamamda bu piyasa neden bu hale geldi diyorsanız ,kendi düşüncelerimle açıklayayım.

Bitcoin bir kaç gün önce 9500 seviyelerindeyken,akabinde mtgox adlı şahibeli kripto para borsasının elindeki bitcoinleri satma haberleriyle ve kısmande olsa güney kprede bulunan abbit borsasındaki sahtekarlık iddiaları nedeniyle bir kaç gün öncesinden beri piyasa sert bir şekilde düşüyor.Bu tür senaryolar ilk hez olmuyor devamlı aynı senaryolar ve bunların amacı da çok açık ve net ,insanları oldu bittiye getirip,panik satışı yaptırıp ellerindekilerini düşük fiyatlara almak başkada bir sebebi yok.Bu tür sert düşüşler hep olacakmı?evet herzaman bu tur durumlarla karşılaşacağız,bitcoin in fiyatı 100 bin dolarda olsa aynı durumlar yaşanacaktır.Burada sizin yapmanız gereken elinizde katlanamayacak kadar pozisyon varsa piyasalar biraz toparlandiginda risk inizi biraz azaltmayı dusunebilirsiniz.

Bu düşüşün ana nedenlerinden biride gecmiste hatırlarsınız insanların bitcoin lerini çaldıran mtgox un,bildiğiniz gibi bitcoin leri çalanların ellerinde yüklü miktarda bulunan ve bunlar internetten takip edilebiliyor,iste bu bitcoinleri satışa başlaması ve bu durumun piyasada olumsuzluk yaratıp domino etkisi yaratması.Tabi bunlar isin görenen kısmı,düşüş ve yükseliş için herzaman seneryo hazırlanır,bunada uygun haberler üretilir,burada önemli olan siz ne yapıyorsunuz,İlk olarak

  1. itemelinizdeki telefonları devamlı takip etmeyi bırakmalısınız çok takip ederseniz hata yapma durumunuz dahada artabilir.

2.Anlık panikle elinizdeki ni yok pahasına vermeyin,bunu yaptığınız da piyasayı kontrol etmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürmüş olursunuz.

3.Tamamını kaybetmiş olsanız da üzülmeyeceğiniz bir miktarla yatırım yapın,kaybetme korkusu panik yapmanızı kolaylaştırır.

Bitcoin i ele alacak olursak, daha önceki bir yazımda da bahsettiğim gibi hacim 10500 ü geçmeye yeterli olmadığı yönündeydi,herkez boğa sezonu na giriyoruz dedi ancak ben boğa tuzağı olarak düşünmüştüm,bunun sebebide yeterli yukarıya taşıyacak hacim olmamasıydı,simdi ne olur derseniz belki 8400 lerden yukarı bir hareket olabilir ancak bununda cak kalıcı olacağını düşünmüyorum.

Bunlar benim dusuncelerimdir kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir,zaten daha öncede bahsettiğim bir konuda kimsenin aklıyla işlem yapmayın kendiniz araştırın ve kendinizi geliştirin ne yaptığınızı bilin.

Bukonuyla ilgili daha önce yazmış olduğum bir yazı.
https://steemit.com/cointurk/@mkmk/bitcoin-in-fiyatinin-artmasi-bir-boga-tuzagi-olabilirmi-a2a1c43eeedd4

Başarılar.

Resim Kaynak:https://pixabay.com/tr/bitcoin-para-teknoloji-3089728/

Sort:  

Çok Bilgilendirici bir yazı Devamını Dilerim.

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.06
JST 0.028
BTC 23758.74
ETH 1671.77
USDT 1.00
SBD 2.56