Bilmeyenler İçin Cardano (ADA) Coin - [Cointurk 13. Projesi]

in #cointurk5 years ago

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bugünki yazımız bir başka bir kripto para olan Cardano (ADA) coin hakkında bilgi vereceğim.

Öncelikle "Cardano nedir ? " sorusuna cevap verelim
Cardano katmanlı bir mimari yapı aracılığı ile güvenlik üzerinde duran Ethereum kripto parasına benzer bir akıllı bir platformdur.Akademik ve bilim felsefesi üzerine araştırmalara yönelik kurulan ve bu kategorideki ilk blockchain projesidir.

Semboli ise ADA'dır.

Şuan ki durumu ;
cardano.PNG

Proje ekibi son kullanıcıyı ve regülatörleri bir sürede olsa akılda tutarak Cardano'yu oluşturduklarını belirttiler.Blockchain teknolojisi üzerindeki hedefleri akademi ve mahremiyet merkezli ilkeleri ile ihtiyacını dengeleyen orta bir düzen bulmaya çalısıyor.

Diğer kripto paralardan farkı ise altyapısı Haskell olan ve hata toleransı yüksek olan bir programlama dili ile oluşturulmuştur.Böyle bir sistemin aylar belkide yıllar için ne olabileceğini bilmek neredeyse mümkün değildir , bu sayede Haskell gibi sağlam bir yazılım diline sahip olmak çok önemlidir.

Diğer bir çok kripto para projelerinin tersine Cardano prjesinin bir diğer hedefi ise tüm finansal sistemin üzerinden tekrer bir geçmektir.Amaçları ise finans sisteminin yüksek fiyatlı olan ve gelişmekte olan ülkelerde bu tür teknolojileri geliştirip kullanmaktır.

Sort:  

You got a 1.96% upvote from @upmyvote courtesy of @manguard!
If you believe this post is spam or abuse, please report it to our Discord #abuse channel.

If you want to support our Curation Digest or our Spam & Abuse prevention efforts, please vote @themarkymark as witness.

Coin Marketplace

STEEM 0.22
TRX 0.06
JST 0.025
BTC 18812.38
ETH 1297.43
USDT 1.00
SBD 2.49