RAMAZAN MANEVİ BEREKET [COİNTURK 30. PROJESİ] ketamin#0094

in cointurk •  6 months ago

Mübarek üç aylar Hicri takvim'de mukaddes olan Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır. Recep, Şaban ve  Ramazan manevi bereketi çok yüksek bir aydır, öyleki Ramazan ayı halk arasında 11 ayın sultanı olarakta adlandırılır. Bu mübarek günler müslümanlar için maneviyatın tavan yaptığı ve bin aydan hayırlı olan kadir gecesini içide barındıran, hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde bayram olarak kutlanan, zenginlerin yoksulları anlamak için, yoksulların ise daha yoksulları anlamak için gerekli şartları yerine getirerek ibadet ettiği ve manevi olarak huzura kavuştuğu bir aydır. Müslümanlar Ramazan ayında sadece aç kalarak değil eline, diline, gözüne sahip çıkarak, kendi akrabalarında yoksul gördüklerini ve yardıma muhtaç kişileri koruyup kollayarak ibadetini yaparlar. İnsanoğlunun gözü doyumsuzdur, şuan ki müslümanlar birbirinden kopmuş, geniş alanlara yayılmış, yoksulu gözetmez olmuş, açlıktan ve savaşlarda ölen o kadar müslüman varken sessiz kalmayı tercih etmiş. Bu durum hepimizin canını sıksada bir nebze de olsa içimizi rahatlatacak, yüzümüzü güldürecek olaylarda olmuyor değil yani.

resim kaynağı

Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftar verenin günahları affolur. Cehennemden azat olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir. O oruçlunun sevabı hiç azalmaz. Bu ayda özellikle akrabalarımızı ve yoksul gördüğümüz kimseleri gözetmeliyiz, iftar davetlerinde bulunmalıyız, Zekat ve Fitre gibi ibadetlerimizi vermeliyiz. Ülkemizde şartlar diğer müslüman ülkelerine göre gayet iyi durumda gibi görünüyor, çünkü o kadar yoksul müslüman ülke var ki savaş halinde ibadet etmeye çalışıyor ve belkide her günü ramazan ayı gibi aç ve susuz geçirmek zorunda kalıyor. 

Bir çok mail, sms aldım ve reklamda gördüm ramazan yardımı kampanyası adı altında. Böyle reklamlar yapılmalı, insanlar teşvik olmalı ama kim neye ne kadar verdiği hakkında bilgi verilmesini uygun görmüyorum. Bu yüzden herkesin yardımı kendine ve vijdanına kalsın Ama size tek önerim eğer Zekat, Fitre, Kumanya, İftar yemeği bağışlamak bir kaç yoksulun elinden tutmak isterseniz Yurt dışınnda hizmet veren İHH VE TÜRK KIZILAYI'na bağış yapabilirsiniz. Hem devlet eliyle yapılmış olur hem güvenilir olur, hemde yardımlarınız yerini bulur. Sağlıcakla kalın....

Cointurk bir sonraki proje önerisi:

- 1300 civarı kripto para birbiriyle yarışırken sizce hangisi ihya olacak ve neden ?


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by ketamin from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.

Your Post Has Been Featured on @Resteemable!
Feature any Steemit post using resteemit.com!
How It Works:
1. Take Any Steemit URL
2. Erase https://
3. Type re
Get Featured Instantly & Featured Posts are voted every 2.4hrs
Join the Curation Team Here | Vote Resteemable for Witness