Kripto paraların geleceği ve Türkiye nin bu gelecekteki yeri. cointurk 24. projesi metin#7027

in #cointurk4 years ago

Kiripto paranın geleceğini görebilmek için,ilk olarak geçmişine bakmamız gerekir.

image

resim kaynak: https://pixabay.com/tr/blockchain-cryptocurrency-bitcoin-3212312/

Öncelikli olarak Bitcoin nedir nezaman piyasaya çıkmıştır. 2008 Yılında küresel finans krizinin yaşandığı dönemde,insanların finans sistemine ve bankacılığa olan güveninin sarsılması gibi durumların olduğu zaman zarfında ortaya çıkmaya başlamıştır.Tabi bu dönemde bitcoin e temkinle yaklaşanlar küçük bir yatırım dahi yapmamıştır,ancak küçük bir yatırım yapanlarda bugünün zenginleridir.

2008 Yılından sonra piyasaya çıkan ilk coin olan bitcoin i insanlar yavaş yavaş tanımaya ve anlamaya başlamışlardır ve buna ek olarak 2018 yılında yüzlerce coin ortaya çıkmıştır.

Peki eçmişte yaşanan finansal kriz olmasaydı kripto paralar olmayacakmıydı? Bence olacaktı sadece bu kriz dönemi en uygun zaman olarak belirlendir ve dünya blocchain teknolojisi ve kripto parayla tanışmış oldu.

Özellikle bitcoinin en parlak dönemi olan 2017 yılında,özellikle bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapanlar geleceke bitcoinin 100 bin doları geçeceğine yönelik tahminlerini yapmışlardır.Tabi bu tahminlerin nekadar gerçekçi olduğunu önümüzdeki yıllarda daha iyi anlayacağız.

2018 yılı benim düşüncemdir.Bitcoin ve diğer kripto paraların test yılı olduğunu düşünüyorum,ayakta kalan ve teknolojisi iyi olan kripto paralar ön plana çıkacak ,alt yapısı zayıf ve arkasındaki yaratıcılar güçsüz ve istikrarsız olan kriptolar bence piyasadan kaybolacak.

Kripto paralar son dönemlerde özellikle devletlerin gündemini iyice meşkul etmeye başlamıştır.Hatta g20 zirvesinede konu olan kripto paraların 2018 yılı sonuna kadar bir şekil olacağı ve devletler tarafından bazı düzenlemeler getirileceğide aşikardır.

Devletlerin getirdiği düzenlemeler kripto paralara karşı olan güvensizliği ortadan kaldırabilir.Günümüz dünyasında kripto paralardan herkez haberdar fakat çok az bir kitle etkileşimde bunun en büyük sebebi ise güvensizliktir.Herkezin bazı sorularrı mutlaka var ya paramızı çekemezssek,batarsa,bankalar satıyormu,nerede saklıyacapız,cüzdanlar nekadar güvenli, gibi sorular devletin getirdiği düzenlemelerle ortadan kalkar ve kripto paralar yükselişe devam eder düşüncesindeyim.

Türkiyede kripto para borsaları gün geçtikçe artmaya hatta kısıtlı olan paralarını gün geçtikçe artırmaya başlamışlardır.Ben binance borsasında işlem yapıyorum fakat son zamanlarda koineks,koinim gibi borsalarda kendini geliştirdi.

Ülkemizin gelecek nesilleri teknolojiyle daha haşır neşir ve imkanlarıda bizderden daha iyi gelecek günlerde kripto para teknolojisinden uzak kalmaları mümkün değildir.Hatta çok kaliteli alt yapıya sahip kripto paralar ülkemizden de çıkar diye düşünüyorum.

teşekkürler

Coin Marketplace

STEEM 0.27
TRX 0.07
JST 0.034
BTC 23932.52
ETH 1878.36
USDT 1.00
SBD 3.30