Stellar Lumens İnceleme [Cointurk 15. Projesi]

in #cointurk3 years ago

stellar-lumens.png

Stellar Lumens ; 2014 yılında kurulan bir coindir. Kısaltılması XLM’dir. Kurucuları eDonkey’in yaratıcısı ve Ripple’ın kurucularından birisi olan Jed McCaleb ve Joyce Kim’dir. Stellar Lumens ilk başlarda Stellar şirketine ait bir coindi fakat bu kullanıcılar arasıda biraz kafa karışıklığı yarattığı için 2015 senesinde şirket Stellar’ın ismini Stellar Lumens olarak değiştirdi.
Stellar Lumans şuan için piyasada 18 milyar adet bir dolaşım hacmine sahiptir. Maksimum üretilecek miktarı ise 100 milyar adettir. Bu Stellar Lumens’e yatırım yapmak isteyen kullanıcıları korkutmasın. Çünkü XLM yılda %1 oranında üretim yapılarak piyasaya girecektir. Stellar Lumans da Ripple gibi finans sektörüne odaklanmıştır. Anlık işlem yapabilme miktarını arttırarak kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak için çabalamaktadırlar.
Stellar Lumans alıp satmak yerli borsalar üzerinden de kolaylıkla yapılabilmektedir. Aynı zamanda birçok farklı siteden de Stellar Lumans cüzdanı açabilirsiniz.
Stellar Lumans'ın son 24 saatteki grafik değerlerine bakalım bir de.

Adsız.png

Grafikten de anlayacağımız üzere fiyat aralıklarına göre kendini kanıtlamış bir coin olduğunu ve herhangi bir risk teşkil etmediğini yatırım yapmak isteyenlern gönül rahatlığı ile yatırım yapabileceklerini ifade edebiliriz. Aylık veya yıllık hareket dökümlerini de yine internet üzerinden borsalar aracılığı ile öprenip merakınızı gderebilirsiniz.

Coin Marketplace

STEEM 1.00
TRX 0.13
JST 0.140
BTC 54684.02
ETH 2120.21
BNB 454.52
SBD 7.90