Nar Çiçekleri [Cointurk Fotoğraf Projesi]

in #cointurk2 years ago (edited)

IMG_3575.JPG
Büyütmek için

Bu fotoğrafı eşimin anneannesinin köydeki evinin bahçesinde çektim. Çeşidini bilmiyorum ama yemelik bir nar olduğunu tahmin ediyorum.

Nar denince aklıma şu bilmece geliyor;

Çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane.

Bu bilmece bana narın bereketini hatırlatıyor. Nar bilindiği üzere kış aylarının vazgeçilmez meyvesidir. İçerdiği vitaminler ve mineraller sayesinde kışı sağlıklı atlatmamızı sağlar. Çiçeğinin çayı da sağlık için kullanılıyormuş bunu ilk defa duydum. Ayrıca memleketimde de bolca yetiştirilir ve genelde bulgur işlerinde, salatalarda kullanılmak üzere ekşisi yapılır. Annem de köydeki dedemin evinin bahçesindeki ekşi narlardan yapar. Zahmeti çok olan bir işlem.

Memleketimde bolca üretilir ve Silifke aşısı diye çeşitte bulunmaktadır. Keben narı olarak da manavlarda ve marketlerde rastlayabilirsiniz.

Bu gönderimi başlıkta da belirttiğim gibi Cointürk Fotoğraf Projesi için yazmış bulunmaktayım. Siz de katılmak isterseniz aşağıdaki linkten kurallara göz gezdirebilirsiniz.
https://steemit.com/cointurk/@kusadasi/cointurk-fotograf-projesi-2

Sort:  

Nar potasyum ve demir vitamini yönünden çok zengin bir meyve çok şifalı...
Çiçeği de bir o kadar güzel. Emeğinize sağlık hocam.

Teşekkürler hocam.

World of Photography
>Visit the website<

You have earned 6.50 XP for sharing your photo!

Daily Stats
Daily photos: 1/2
Daily comments: 0/5
Multiplier: 1.30
Block time: 2018-07-06T19:43:51
Account Level: 1
Total XP: 455.00/200.00
Total Photos: 70
Total comments: 0
Total contest wins: 0
And have also received a 0.40 percent upvote.

Follow: @photocontests
Join the Discord channel: click!
Play and win SBD: @fairlotto
Daily Steem Statistics: @dailysteemreport
Learn how to program Steem-Python applications: @steempytutorials
Developed and sponsored by: @juliank

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by ethemkibar from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.


Bu yazı Curation Collective Discord Sunucusunda küratörlere önerilmiş ve manuel inceleme sonrasında @c-squared topluluk hesabından oy ve resteem almıştır.
This post was shared in the #turkish-curation channel in the Curation Collective Discord community for curators, and upvoted and resteemed by the @c-squared community account after manual review.

Coin Marketplace

STEEM 0.15
TRX 0.03
JST 0.025
BTC 11936.90
ETH 369.26
USDT 1.00
SBD 0.99