Kafana Şapkadan Başka Birşey takma [Cointurk 19. Projesi] ) Engin E.#8568steemCreated with Sketch.

in #cointurk5 years ago

stresss.png

(Source)

Merhaba Bugün sizlerlere @kusadasi nin [Cointurk 19. Projesi] ) kapsamında stres ile nasıl başa çıktığımı anlatcağım umarım faydalı olur.
Stres Canlıların kendilerinin huzursuz veya baskı altında hissettiğinde verdiği zihinsel, fiziksel, duygusal ve davranışalar bütününe nedir.
Çağımızın popüler hastalığı haline stres özellikle şehirlerde yaşayan insanlarda çok daha fazla. Kendi tecrübe ettiğim 14-20 şubat tarihleri arasında dedemin vefatı üzerine 20 seneden sonra taziye için köye gittim. köydeki insanların ne kadar huzurlu oldukların aradan geçen 6 günden sonra fark ettim. Biz şehirlerde sürünüyoruz trafik yok işe yetişme telaşı yok iş stresi şehirlerde yaşadığımız hiçbir stresli durum yok.Eskiden hiç düşünmez iken köye yerleşme planları aklımda oluşmaya başladı.
Köy Hayatından bir kesit.
köy hayatı.jpg
(Source)
Herkesin olduğu gibi benim yaşantımda da çok stresli sıkıntılı günler oldu ve çok şükür geldi geçti.
Stresi yenmek için biraz büyüklerimizin söylediği bi söz var. "Kafana şapkadan başka birşey takma" çok da doğru bir söz
İnsan yaşamımın her anı stresli sıkıntılı ve her an bir imtihan...
Gelelim bana ben stresli olduğum zamanlarda neler yapıyorum.

1- Hiç tanımadığım insanların arasına karışıp yürürüm yada oturup onları izlerim.Yaşamanın gerçekten zor olduğunu onlara bakarken anlarım...
2-Aklımı meşgul eden kemirmeye çalışan düşüncelerden kurtulmaya çalışırım beni güldürecek insanlarla birlikte olmaya çalışıp 3 4 kişilik oyunlar oynamayı zihnimin onlarla meşgul ederim..
3- Bana kıymet veren beni seven bir dostumu arayıp onunla muhabbet ederim.. Bu kafamın dağılmasını sağlar.
4- Stresten kurtulmak istiyorsanız Canlılarla(İnsanlar ve Hyavanlar ) birlikte zaman geçirmeye çalışın. Elektronik eşyalardan uzak durmaya çalışın.


Bence [Cointurk 20. Projesi] ) bugune kadar hep kendimiz ile ilgili şeyler yazdık çizdik bu projemizde çevremizdeki insanlara yardımcı olabiliriz... [Cointurk 19. Projesi] ) ile stres konusunda konu açılmış iken 20. Proje kapsamında AVM de yemek katından çalışan genellikle gözlemlediğim Yaşlı insanlar çalışıyorlar ve herkes yiyip içip kalkarken onlar ellerinden geldiği kadar temizlemeye çalışıyorlar.

[Cointurk 20. Projesi] )Özellikle Avm Yemek katlarında çalışan insanlarla Bir SELFİE çekip yazacağımız postun altına ortak bir etiket yazıp paylaşılması gerektiğini düşünüyorum. ( #Etiket hakkında görüşlerinizi bekliyorum)

Sort:  

Selfie ile ilgili teklif güzel, umarım dikkate alırlar .

teşekkür ederim. @kusadasi dikkate alacaktır.

Tespitler doğru...Çözümler doğru...Etiket hakkında ki düşüncem de olumlu...Daha ne diyeyim...Tebrikler :)

Basarili olmuş tebrikleri👌

teşekkürler

çok teşekkürler :) umarım @kusadasi projeyi kabul eder

Çok güzel yazı. Köy hayatını ben de severim, baharda daha güzel olur köy.

@taranaq19 Teşekkür ederim... En kısa zamanda köye gitmek için sabırsızlanıyorum..

Bu arada takipteyim sizde dönüş yapıp desdek verirsenız sevınırım

Takipteyim dönüş yapıldı

Tesekkurler🙏👌

Teklif edilen proje güzel ancak neden selfie yapma gereği hissetmeliyim? Blockchain projelerinin özelliği anonim olmayı desteklemesi ve gizliliğin güvenliğin üst düzeyde tutulmasıdır. Bana göre bu güne kadar yapılan projelerde şahsımızla ilgili detaya girilecek olsa kesinlikle o projeye katılmazdım. Diğer platformlarda açık açık yazıyorsunuz diyeceksiniz. O platformlarda ben bir blockchain projesinde olduğumu bir icoya gireceğimi girdiğimi yayınlamıyorum. Bu nedenle önemli bir konu olarak buluyorum.

Benim aklıma gelen bir sosyal sorumluluk tarzı bi proje stres konusyla alakalı olarak ortaya atmıştım @kusadasi kripto para piyasaları üzerine kurulan bi sayfa değil insanları biraz mutlu etmekten zarar çıkmaz Selfie deki maksat o insanlarla konuşup hallerini sormak bir anı olarak kalması sizin bi öneriniz varsa bekliyorum

Discord üzerinden Destek ekibi ile iletişime geçiniz.

Coin Marketplace

STEEM 0.22
TRX 0.06
JST 0.025
BTC 19032.54
ETH 1312.24
USDT 1.00
SBD 2.53