Blockchain geleceği nasıl etkileyebilir ? [Cointurk 17. Projesi]-dedikodutr

in #cointurk3 years ago

  1. Küresel ekonomiye milyarlarca insanın katılması:

Dünya Bankasına göre , iki milyardan fazla insan hala temel işlem hesaplarına erişim yoksunudur. Geleneksel finansal kurumların hizmetinde olmayan bu kişiler için bugüne kadar küresel ekonomiye tam katılım sağlanamamıştır. Blockchain bu insanlara katlanarak finansmana kolay ve güvenli erişim olanağı buluyor. Günümüz ekonomisinde, bir düzineden fazla kurum ve yüzlerce dokunmatik nokta, tek bir işlemin sınırlarının ötesine geçmesi için sorunsuz bir şekilde etkileşime girmesi gerekir. Her şey değişmek üzere. Eşler arası platformlar, bankalar, kredi kartı şirketleri ve hükümetler gibi aracıları değiştirdikçe, milyarlarca "banka dışı" olan insan yeni küresel ekonomiye katılabilecek.

  1. İşletme operasyonlarının maliyetini düşürün

Blockchain teknolojileri, en zorlu operasyonel işlemleri (ör. Yönetişim, uyumluluk, yönetim) kesintisiz ve otomatik görevlere dönüştürmek için hazırdır. Günümüzde kuruluşlar arası makinadan bilgisayara iletişim yavaş, masraflı ve sıklıkla insan sermayesi gerektiriyor. Her bir organizasyon kendi BT sistemlerini ve çözümlerini sürdürürken, kuruluşlar arasında gerekli köprüleri kurmanın maliyeti genellikle yeterli değildir. Blockchain, verileri depolamak için evrensel bir standart getiriyor, böylece sistem ve organizasyonlar arasında daha önce hiç olmadığı kadar kolay çalışıyor. Bir son rapor teknolojileri blockchain projeler $ 8 milyar ve yılda 12 milyar $ arası bankacılık sektörünü kurtaracak.

  1. Sözleşmeye dayalı işlemleri daha kolay, daha hızlı ve ucuz yapın

Akıllı sözleşmeler, bir sözleşmenin görüşmesini veya performansını kolaylaştıracak, doğrulayacak ve uygulayabilecek bir bilgisayar protokolüdür. Esasen, akıllı sözleşmeler bir sözleşmenin şartlarını belgelemekte ve bu sözleşmeleri doğrudan, sözleşmelerin zaman ve maliyetini artıran avukatlar, emanetçileri ve sayısız arabulucusu olmaksızın yürütmektedir.

Akıllı sözleşmeler yükümlülükleri sorunsuz bir şekilde yakalayabilir, raporlamayı sürdürebilir ve operasyonel hataları en aza indirebilir. Sonsuz evrakları, veri kaynakları ve raporlama mekanizmaları ile genellikle geri kalan hükümetler ve şirketler anlık işleme, doğrulama ve ödeme işlemlerine erişebilecektir.

Blok zincirinin geleceği

Blockchain kuşkusuz gelişmesinin ilk günlerinde. Yirmi yıl önce ya da bulutun durumuyla yaklaşık on yıl önce karşılaştırılabilir durumdadır. Hala bebeklik döneminde olsa da, blok zincir yakın zamanda çok gelişemeyecektir.Tahmini bir süre vermek gerekirse en az 20 yıl.Geçen sonbaharda IBM , 200 milyon dolar yatırım yapacağını ve blok köprü araştırma ve geliştirme çalışmalarına yakıt ikram etmek için 1.000 kişiye istihdam sağlayacağını açıkladı . Daha fazla insan küresel ekonomiye erişecek, işletme operasyonlarının maliyeti düşecek ve sözleşmeye dayalı anlaşmalar daha kolay, daha hızlı ve daha ucuz olacak.İşte bu nedenler altında blockchain gelişebilecektir.

Sort:  

Congratulations @dedikodutr! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

You got your First payout

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!