Steem Gücü Kiralama Nedir ?

in cointurk •  6 months ago
Steemit yeni katılan kişiler için, oldukça karışık olduğu için öğrenilmesi zor bir platformdur. @cpxturk-destek hesabı ile bu zorluğun üstesinden gelmelerine yardımcı olabilecek içerikler yayınlayarak çeşitli anlatımlar yapıyorum.
Bugün sizlere steem gücü kiralama nedenleri ve nasıl kiralanacağı hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Steem Gücü Kiralama Nedir?

Öncelikle, Steem gücü kullanılabilir bant genişliği ve oy gücü gibi bir çok parametreyi doğrudan etkilemektedir. Bunun için bu platforma yeni giriş yapmış bazı kullanıcılar, daha hızlı gelişmek adına steem gücü kiralama yoluna giderler. Bunun ne kadar etkili olduğu ayrı bir tartışma konusu olsa da ben size faydalarından bahsetmek istiyorum. Öncelikle platforma yeni dahil olan kullanıcılar bant genişliği problemi ile karşılaşmaktadır. Bant genişliği sorunumuz olduğunda hesabınız üzerinden oy verme, yorum yapma, yazı paylaşma, resteem yapma da dahil olmak üzere hiç bir işlem yapamazlar. Bu durumda yapacakları tek şey bant genişliği probleminin geçmesini beklemektir. Bu durum bir çok kişiyi rahatsız ettiği için küçük miktarlarda steem gücü kiralayarak bu sorunu aşmaktadırlar. Ayrıca, yeni açılan hesapların neredeyse 0 oy değeri olduğu için bir miktar steem gücü kiralayarak oylarınızı karşı tarafın fark etmesini sağlayabilir. Yüksek miktarlarda steem gücü kiralama ise kendi yazılarınıza ya da topluluğunuzun yazılarına oy vererek hızlı bir şekilde yazıyı "trending" bölümüne sokmanıza yarar sağlayabilir.

Bandwidth Sorunu ve Çözümleri

Kiralama İşlemi Nasıl Yapılır?

Steem gücü kiralamak olarak bahsedilen olay aslında steem gücü delegasyonu karşılığında belirli bir ücret ödemektir. Bu ücretler steem değeri ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Steem gücü kiralama işlemini en uygun fiyatlara yapabileceğiniz en iyi yol, yüksek gücü olan hesap sahipleri ile iletişime geçerek kiralama yapmaktır. Ancak, yüksek güçlü hesap sahipleri ile iletişime geçmek çok kolay olmadığı için size diğer metotlar hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Minnowbooster ve blocktrades size steem gücü kiralama olanağı sunmaktadır. Ancak minnowbooster diğer kullanıcılarla iletişime geçmenizi sağlayarak teklif usulü olarak steem gücü kiralamanıza yardımcı olmaktadır.

Blocktrades ile İndirimli Steem Power Kiralama

Daha önce size blocktrades ile nasıl steem gücü kiralayacağınızı anlatmıştık. Sonraki yazılarımızda da size minnowbooster ile steem gücü kiralamayı anlatmaya çalışacağım. Sizleri bilgilendirmek için elimizden geldiğince çalışıyoruz. Daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin :)

Görsel Kaynak 1
Görsel Kaynak 2

Steemit hakkında bir çok bilgiyi bulabileceğiniz @cpxturk-destek hesabını takip etmeyi unutmayın.

Cointurk Projeleri ile kullanıcılara destek olmaya çalışan @kusadasi hesabını takip etmeyi unutmayın.

Hazırlayan @bekirsolak


Cointurk Discord Adresine Katılmak İçin Tıklayın

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!