Hesabınıza Dair Her şey - Steem World 2

in cointurk •  6 months ago
Steemit yeni katılan kişiler için, oldukça karışık olduğu için öğrenilmesi zor bir platformdur. @cpxturk-destek hesabı ile bu zorluğun üstesinden gelmelerine yardımcı olabilecek içerikler yayınlayarak çeşitli anlatımlar yapıyorum.
Bugün sizlere daha önce bir kısmını anlattığım steemworld platformunun diğer özelliklerini anlatmaya çalışacağım. Eski bölüme aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Hesabınıza Dair Her şey -Steem World 1

SteemWorld Hesap Detaylarıma Nasıl Ulaşırım?

Platforma girdikten sonra sağ tarafta gördüğünüz bir menü penceresi göreceksiniz. Bu pencere "Balances" bölümüne tıkladığınızda hesabınızda tüm varlıklarınızı görebilirsiniz. Bunlar arasında hesabınız dolar ve euro olarak değeri, kazanacağınız ödüller, hesabınızda bulunan steem ve sbd miktarı gibi bilgileri bulabilirsiniz. Bunun bir altında bulunan "General Data" yazısına tıkladığınızda ise hesap adınız, hesabınız steemit platformunda açılan kaçıncı hesap olduğu, hesabın ne zaman oluşturulduğu gibi bilgileri görebilirsiniz.
"Account Details" bölümünde ise bant genişliği ile ilgili ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz. Sonrasında "Witness Details" bölümüne tıklayarak oy verdiğiniz tanıkları görebilirsiniz. Buradan sonra benim daha önce yerde göremediğim "Delegations (In)" ve "Delegations (Out)" bölümlerini göreceksiniz. Bazı hesaplarda SP gücünün yanında parantez içinde + veya - olarak bir SP değeri yazar. + olduğunda hesabın o kadar delegasyon aldığını, - olduğunda ise hesabın ne kadar delegasyon verdiğini görebiliriz. Steemworld üzerinden ise hesabından kimlerden delegasyon aldığını veya kimlere delegasyon verdiğini görebiliyoruz.
"Followers" bölümüne tıklayarak hesabınızı takip edenlerin listesini görebiliyorsunuz. Ayrıca, bir çok platformda olmayan, yazılarda sizi @kullaniciadi şeklinde yazarak bahsedenlerin listesini ve hangi yazılarda sizden bahsettiğini "Mentions" bölümünden görebilirsiniz.
"Steem Info" bölümüne tıklayarak, steem'in sbd karşılığı olarak güncel değeri, 24 saat içinde ne kadar işlem yapıldığı, sistem içerisindeki steem median değeri, güncel steem dolar ve euro değeri gibi bilgiler yer almaktadır. "System Info" bölümünde platformdaki hesap ve tanık sayısı, toplam pay sayısı gibi bilgiler yer almaktadır. Bu bilgileri çok kullanacağınızı sanmıyorum. Son olarak da "Settings" bölümünde platform ayarlarını görebilir ve steem düğümü, steem sitesi ve coin bilgilerinin alınacağı site gibi ayarları değiştirebilirsiniz.
Hiçbir şey atlamamak adına bu bölümümüz biraz yazıya dayalı oldu. umarım sıkılmadan okursunuz ve faydalı bilgiler bulursunuz.

Steemit hakkında bir çok bilgiyi bulabileceğiniz @cpxturk-destek hesabını takip etmeyi unutmayın.

Cointurk Projeleri ile kullanıcılara destek olmaya çalışan @kusadasi hesabını takip etmeyi unutmayın.

Hazırlayan @bekirsolak


Cointurk Discord Adresine Katılmak İçin Tıklayın

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!