Siacoin (SC) Nedir?

in cointurk •  2 months ago

Siacoin İşlem Ücreti Ne Kadardır.png

Siacoin (SC) Nedir?

Siacoin (SC), Büyük Veri sorununa en iyi çözümdür.Tasarımı ve odak noktası, kullanıcıların verileri merkezi olmayan ve güvenli bir şekilde depolamasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.Yaklaşık bir buçuk yıldır, büyük veri problemi gittikçe kötüleşmektedir. Standart bir ortamda, devlet daireleri, bireysel şirketler, araştırma şirketleri, bireyler ve kurumlar günlük olarak çok fazla veri üretir.Bu verilerin, depolama, analiz, arama ve paylaşımın yakalanmasının kocaman bir problem olduğu ortaya çıkmıştır.

1999 yılında tedavi gören ve giderek artan bir şekilde veri toplayan bir kişinin sağlıkla ilgili dosyasını acilen nasıl arayacaksınız? Harmonik aktarım, sorgulama ve güncelleme sağlamak için bu büyük verileri yönetmek neredeyse zorlaşmıştır.Şimdi, Siacoin, herkesin yıllardır aradığı büyük veri için nihai çözüme sahip. Peki, Siacoin tam olarak nedir?

Siacoin, dosya sözleşmeleri yoluyla merkezi olmayan veri depolamayı kolaylaştırmak için tasarlanmış, merkezi olmayan ve açık kaynaklı bir kripto para birimidir.Sia ağı ve Siacoin kripto parası, 2013 yılında veri depolama işinin nasıl yapıldığını yeniden canlandırmak amacıyla HackMIT yıllık hackathonunda David Vorick ve Luke Champine tarafından ortaya atıldı.

Kurucular Siacoin'e şu anda Amazon, Facebook ve Google gibi birkaç çokuluslu şirketin elinde bulunan bulut depolama platformlarına yeni bir yaklaşım olarak atıfta bulunuyor.Bu büyük şirketler tarafından veri merkezlerinde tutulan veriler yerine, Siacoin, bilgisayarında veya telefonunda kullanılmayan bir yer olan herkes için bir ücret karşılığında boş yeri kullanmayı amaçlıyor.

Siacoin'i veri depolama için kullanmaya karar verdiğinizde, küçük parçalara ayrılır, şifrelenir ve tüm dünyada farklı bilgisayarlarda depolanır.Bu, veri kaybı tehlikesini ortadan kaldırır, gizliliğini artırır ve erişimi hızlı hale getirir.Ayrıca, merkezi olmayan şirketler tarafından kullanılan diğer yöntemlere göre depolama çok ucuzdur.Birçok kişi Siacoin'e teknoloji endüstrisini yeniden tanımlamaya yardımcı olacak nihai veri kurtarıcı olarak atıfta bulunmaktadır. Bu nedenle, dünya yeni bir bilgi çağına doğru ilerliyor mu? Bunu zaman gösterecek.

Siacoin açık kaynaklı bir kripto para birimindeağ uyumunu kolaylaştırmak için, Proof of Work, Proof of Storage ve Dosya Sözleşmeleri kullanılır.

Siacoin İşlem Ücreti Ne Kadardır?

Kripto para birimlerine katılmanın temel amacı, bir yerden diğerine değer gönderme işleminin daha düşük ücretinden yararlanmaktır.Siacoin ücretleri açıkça belirtmese de, birçok kullanıcı Bitcoin veya Ethereum'dan daha düşük olduğunu söylüyor. Verileri depolamak isteyenler tarafından ödenen ücret, şebekede madencilere ödeme yapmak için kullanılır. Bir ay boyunca bir terabayt veri depolamak için gereken maliyet 2 $ ile 10 $ arasındadır.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!