[Kriptoline] “Altcoin yatırımı” - Büyük Riskin Büyük Getirisi Olur.

in #cointurk3 years ago (edited)

COINPLUGTURK KRIPTO PARA HAKKINDA HER SEY.png

2017- 2018 yıllarına kadar her zaman Bitcoinön planda olmuştu.Fakat kripto para yatırımcılarının en çok dikkat ettiği şey bitcoin değil Altcoin olmuştur. Bitcoinden daha çok Ripple, Tron, ADA, Staris gibi çeşitli altcoinlere karşı çok fazla ilgi olmuştur. Böyle olması oldukça doğal bir şeyçünkü Bitcoinin biraz yükselip alçaldığı zamanlardaAltcoinde 10 kata kadar bir fiyat artışı olmuştur.

Lâkin altcoin yatırımı oldukça riskli bir yatırım olabilir. Bugün bunun nedenini sizlere açıklamaya çalışacağım.

1. Piyasa Değer Payı: CoinmarketCap sitesinden bitcoinin piyasa değer payını kontrol edebilirsiniz. Yaklaşık bir ay öncesine kadar %30 civarlarında olan bitcoininpiyasa değeri şuan %40’ları aşmaktadır. Bu“Altcoin’i öldürmek” Anlamına gelmektedir. Borsada altcoinin çizelgesine bakarsanız Satoshi’nin fiyatının sürekli bir şekilde düştüğünü görebilirsiniz.

1.png

2. Bitcoin ile Altcoinin ortak ilişkisi olabilir mi? Çoğu kripto para tüccarı bitcoinilealtcoinin tersine doğru hareket ettiğini düşünebilir. Gerçekten de öyle fakat ilerde altcoin ile bitcoin, şuana kadarki olan durumdan farklı bir şekilde hareket edebilir. Bunun 3 farklı sebebi var.

  • Balinalar çoktan büyük kazanç sağladı. 2017 yılının ikinci yarısına kadar büyük artış sağlayan Altcoini balinaların yaptığı harekât olarak görebiliriz. En az 10 kat en fazla 100 kat üzeri kâr elde edip kazançlarıyla yeni Coin ya da geleceği parlak olan ICO olarak sermayeyi dalgalandırma ihtimalleri oldukça fazla. Sorunlu olan altcoine yeniden yatırım yapma ihtimalleri oldukça düşük olacaktır.

2.png

  • Son zamanlarda borsa piyasasında olan Coinlerin %90’ı şuanda bir çöpten farksız bir durumda. Uzun süre kripto para yatırımı yapan kişiler hissedeceklerdir ama çoğunluğun kripto para projesi tam mânâsıyla bir çöp. Gerçekte kullanılma ihtimali olmayan ya da yalan hileli projeler oldukça fazla bir durumda. Blok Zinciri denilen teknolojiyi finansman yöntemi olarak kullanıp faydalanan firma sayısı bir iki tane ile sınırlı değil. Bu tip sahtekarlar yüzünden Altcoinin bir gün üstatlar tarafından altüst olma ihtimali oldukça yüksek.

  • Bitcoinin piyasa değerinin yeniden iyileşmesinin ihtimali oldukça yüksek. Üç yılda bitcoinin piyasa değeri %80’evardı. Bitcoin balinalarının piyasada zafer kazandığı senaryosualtcoinin değil bitcoinin fiyatının yükselmesidir. Bu durumda bu kişilerin yeniden bitcoin satın alıp bitcoine tekrardan değer kazandırma olasılığı oldukça yüksek.

3.Altcoin Tehlikeli: Bugünkü yazının en önemli konusu. İlerde Altcoin yatırımı yaparken daha temkinliolmak gerekiyor. İlerde kripto para piyasasında en büyük konuBitcoin ETF olacaktır. ETF onaylarsa piyasa oldukça büyüyüp, fiyatının da büyük bir ölçüde artacağını düşünüyorum. Bu durumda çoğu Altcoinlerin bundan öncesindekinden farklı olarak büyük bir artış yaşama ihtimali fazla olmayacaktır.

Her zaman vurguluyorum ama ileride kripto para yatırımı yapıldığında eskisi ile farklı bir yatırım stratejisi lazım olacaktır.
Sadece kendi portföyünüzü hazırlarken Altcoini tamamiyle bu işin dışında bırakmak değil doğru Coini bulup belli bir miktar kendi portföyünüze eklemeniz iyi olacaktır. Şuanki bahsettiğim şey bütün Altcoinde bir sorun var anlamında değil. Genel olarak Altcoinlerin %90’nda sorun olduğu anlamında bir yazıydı. Buna göre yatırımcılar Altcoine yatırım yaparken daha fazla temkinli bir şekilde araştırma yapıp ince eleyip sık dokuduktan sonra kendi portföylerine eklemeleri gerekmektedir.

Herkese başarılı yatırımlar diliyorum.
“Altcoin yatırımı” Büyük Riskin Büyük Getirisi Olur.png

Coin Marketplace

STEEM 0.39
TRX 0.06
JST 0.041
BTC 34297.62
ETH 2176.94
USDT 1.00
SBD 6.18