Stres [Cointurk 19. Projesi] cihangiryüce#1778

in #cointurk4 years ago (edited)

Stres anında fazla enerji tüketiriz bunu anlamamızın yolu stresli bir olay yaşatıktan sonra bitkin bi şeyler yapmak için isteksiz oluruz buda bizi kendimizi güçsüz, yorgun ve kötü duygular hissetmemize sebeb olur. Daha sonra yani stresli bi olay yaşadıktan sonra o yaşadığımız olay aklımızdan cıkmaz sürekli aklımıza gelir ve hatırlarız bu hatırlama olayı gece başımızı yastlığa koyduğumuzda daha çok başımıza gelir buda kişiyi bizi uyku problemi çekmeye iter ve bu problemi başlatır.Böyle problemler yaşamak bizi sinirli ve çabuk heyecanlanan biri haline getiririr.

Bazı önemli anlarda konsantrasyon kaybı yaşamamızı ve dikkatimimizi toplayamamıza yol açar. Daha önce yaptığığımız ve bize kolay gelen işleri yaparken güçlük çekmeye zorlanmaya başlarız. Yani kendi işimizi kendimiz zorlaştırır hale geliriz. İş performansımız olumsuz yönde etkilenir ve düşer. Hatta bu olaylar madde bağımlılığına kadar gidebilir ve görülmeye başlar ve içe kapanmaya başlarız. Kendinimizi hiç bi ortamda rahat hissedemez hale geliriz  ve panik ataklar ortaya cıkmaya başlayabilir.                

       

     


Stresin bizi bu durumlara getircek kadar kötü etkilemeye başladığını fark etmeliyiz böyle durumlara dikkat etmeliyiz bu kadar kötü durumlara geldiğimizi ne kadar erken fark edersek bizim için o kadar iyi olur çünkü bu durumları fark ettiğimizde hemen bi yerden psikolok gibi yardım almaya başlamalıyız.Yardımı ne kadar erken almaya başlarsak o kadar çabuk ve kısa sürede bu kötü durumdan kurturuz.Buda bizim hayatımızın geri kalan kısımını kötü geçirmememizi sağlar ve böyle stres gibi durumlardan kısa sürede kurtulmaya alışkanlık haline getirmemizi sağlar.En ufak bi stres olayında psikolog gibi bazı yerlerden yardım almalıyız çünkü olayın madde bağımlığı gibi çok kötü durumlara gitmesini yol açmamış oluruz.    

                                        Diğer konu Televizyon olsa harika olur.     

                                

      

Coin Marketplace

STEEM 0.22
TRX 0.07
JST 0.030
BTC 20490.36
ETH 1182.91
USDT 1.00
SBD 2.95