Kripto Dünya + [Cointurk 27. Projesi] (tamer#7291)

in #cointurk4 years ago (edited)

Kripto Para Nedir ?

Kripto para, aslında bir exchange ( takas ) yöntemi olmakla birlikte bir nevi elektronik ortamda olusturulmuş bir sanal paradır.

blockchain-blok-zinciri-bitcoin-coin-kripto-para-e1503293610881-1024x606.jpg

Faydaları Nelerdir ?

Faydalarına gelecek olursak , gerek güvenlik bakımından , gerek her hangi bir işlem limiti olmaksınız , gerek hızlı işlem kabiliyetine sahip ve her hangi bir fiziksel bir nesne olmadıgından muhafaza edilmesi kolay oldugundan biz insanoğlu için oldukca yararlı bir sistemdir.

Riskleri Nelerdir ?

  • İlk olarak kripto para transferi gerçekleştirmek istediğiniz zaman , göndereceğiniz hesabı veyahut cüzdan hesabını iyice kontrol etmeliyiz aksi takdirde coinlerimizi başka birinin hesabına gönderebiliriz.
  • İkinci önemli nokta ise hesaplarımızın , cüzdanlarımızın hacklenmesi. Bu durum bazı sistemlerin açıklıgından kaynaklanmaktadır.
  • Cüzdan hesabımız kayboldugunda , unuttugumuzda , ele geçirildiğinde malesef ki coinlerimizi geri almak oldukça zor hatta imkansız olabiliyor.
  • Her türlü güvenli olmayan web sitelerine giriş çıkış yapmak cüzdan hesap bilgilerimizi burada kullanmak bizler için bir risk olusturabilir.

Kripto Parayı Tercih Eden Devletler

Çoğu devlet “temkinli ve dikkatli ” yaklaştığı kripto paralar , bazı ülkelerde yasallaşma sürecine girmektedir.Buna karşın bu ülkeler; Endonezya, Litvanya, Malezya, Filipinler, Slovakya, Güney Afrika, Güney Kore ve Tayland bu kripto para olayına temkinli yaklaşmaktadır.

Türkiye de dahil olmak üzere Şili, Kıbrıs, Yunanistan, Malta ve Portekiz gibi ülkeler bu kripto paralar üzerinde çalışma yapacaklarını duyurdular.

Sort:  

Congratulations @black54! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of posts published

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.

To support your work, I also upvoted your post!
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!

Coin Marketplace

STEEM 0.26
TRX 0.07
JST 0.033
BTC 23781.19
ETH 1771.72
USDT 1.00
SBD 3.29