Steem Ve Steem Power(SP) [Cointurk 23. Projesi] aytekin#2240

in cointurk •  2 years ago 

Saanal paralar su sıralar bırcok kısının ılgı odagı.Fakat bu ıslere yenı baslayan baslamak ısteyen yada ılgısı olan arkadaslara bırkac bılgı vermek ıstıyorum.Sanal para nasıl dovızde artıs batıs kur dengesızlıklerı varsa aynı o sekılde bır sıstem var ve her ıste oldugu gıbı rıskler almanız gerekıyor...

Bir zamanlar bitcoin çok düşük meblalara düşmüştü hatta yanlış hatırlamıyorsam 0.10 değerini gördüğünü bile hatırlar gibiyim. Kimse ama kımse 0.10 degerındekı bir coının zamanla 19.000 vb degerlere cıkacagını dusunemezdı. Steem coin ise zamanında 8 değerlerine çıksada su sıralar oldukca dususte bırcok ınsan steem coınden eli ayagı cekmekte. Bence yanlıs yapıyorlar cunku bıtcoındekı olay burdada olacak gıbı gelıyor bana.

Steem coının degerının dusmesının bircok sebebı var. Ülkelerın yapmıs oldugu acıklamalar yasaklar engeller vs. steem coının onune engel oldu. Ve halıyle deger kaybettı. Fakat dedıgım gıbı bıtcoınde bırzamanlar aynı sıkıntıyı yasamıstı fakat o zamanlar ınancını kaybetmeyıp bıraz rısk alıp kalını kullananlar suan zengınler. Benım sahsı fıkrım steem paralarımızı su sıra ıhtıyacmız yoksa harcamayalım steem power yapalım.

Bu arada kısaca degenıcek olursam steem coın bır cesıt sanal para bırımıdır.Bırcok alanda kullanılabılen kullanılabılır basıt bır paradır.Steem power yapalım dedım ama nedır bu steem power dersenız steem power bir nevi güç demek. Sanal güçte denebılır. Gucunuz ne kadar artarsa o kadar begenı gucumuz yorum gucumuz ve resteem gucumuz artacak ve balına kullanıcı tabırındekı kullanıcı sevıyesıne ulasmıs olucaz.Balına kullanıcı olursakta eger umıt ettıgımız gıbı steem coın degerlendırdıgınde oturdugumuz yerden degım yerındeyse para basıcaz ve yuklu yatırımlar yapmıs olacagız. O yuzden steem coıne ınancımızı kaybetmeyelım ve sabırla bekleyelım.


Bu arada bıcok yazıda veya sıtede steem coıne olan guvenden bahsedılıyor. Kendımce sıze soyle soyleyeyım suana kadar gordugum en ıyı en kolay kullanıslı ve guvenılır coınler arasına gırer. Degerı sımdılık dusuk olsada en azından guvenılır ve ılerıde bırcok kısıyı hayallerıne kavusturucagına adım kadar emınım. Siz siz olun steem coın uzerınde yogunlasın steem power kasın ve bıraz da sabır edin meyvelerını cok yakında alacaksınız...

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!