Kripto Paraların Geleceği Aydınlık ve Türkiye'nin Duruşu [Cointurk 24. Projesi] aytekin#2240

in cointurk •  2 years ago  (edited)

                                 

                              KRİPTO PARANIN GELECEĞİ AYDINLIK 
 • Kripto paralar dünyamızda daha çok yeni gelişen yeni yeni ilgi gören bir para birimidir.Aslında birçok insan kripto para birimini Bitcoin sayesinde duydu.Sosyal medya sayesinde biranda ünlenen bitcoin,kripto para dünyası için dönüm noktası oldu.Öyle ki haber kanalları haberini yapacak kadar şöhrete kavuştu.Günümzde televizyona çıkan hersey çok çabuk güven toplayabildiği için ve birçok kişiye ulaşabildiği için kripto para borsası canlandı.  


 • Her olayda olduğu gibi insanlar araştırmadan sorgulamadan aniden kripto paralara yüklendi ve yatırım yapmaya başladı.Bu kripto para borsası açısından hem iyi hemde kötü bir durum.Öyleki araştırmadan bilinçsizce yapılan yatırım aniden değer kaybedebilir ve kullanıcıyı zarara uğratır ve kripto para borsasına güveni kalmaz.Ama öbür yandanda kripto paraya yatırım yapılması kripto para borsasının yükselmesini sağlar.


 • Bitcoin ve diğer altcoinler ile ilgili hemen hemen her gün yeni haberler ve gelişmeler duyuluyor,bu gelişmeler bazen olumlu bazen ise olumsuz gelişmeler oluyor fakat son 2 aydır piyasa sürekli olumsuz haberlerle doluyor ve kripto para piyasası hacmini düşürmeye çalışıyorlar bunda başarılı da oluyorlar aslında çünkü yıl başından itibaren bu zamana kadar kripto para piyasası tam tamına 600 milyar dolar değer kaybetmiştir


 • Fakat içinde bulunduğumuz teknoloji çağında bu tarz sanal paralara çok ihtiyaç duyuluyor.Bankaların koyduğu yüksek faiz oranları veya resmi işlerin çok meşakatli oluşu kullanıcıları bıktırmış durumda. Kripto paraların hızlı oluşu faiz ödenmemesi ve işlem süresinin saniyelerden ibaret oluşu kullanıcılar için bulunmaz bir nimet. 


 • Kripto paraların geleceğinin oldukca parlak olduğunu gösteren bir diğer işarette bir nevi teknolojik para olmasıdır çünkü bildiğiniz gibi teknoloji her  geçen gün gelişmekte ve her şey teknoloji sayesinde kolaylaşmaktadır. Örnek olarak evden çıkmadan internetten alış veriş yapmak veya banka işlemlerimizi telefondan halletmemiz gibi olaylar söylenebilr.Bu durumda yani tekonojinin her geçen gün gittikce gelişmesi bir nevi teknolojik veya teknolojiye bağlı para birimleri olduğu için kripto paraların da gelişeceğini ve geleceğinin parlak olduğunu göstermektedir.


 • Birçok ülke gelişen teknolojiye ayak uydurmak için kripto paraları legal hale getirmeye çalışıyor.Hatta öyle ki bazı ülkeler kripto paraları resmi para birimi yapmayı hedefliyor.Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan G20 zirvesinin ana başlıkarından biri kripto para olacağı düşünülüyor.FSB kurulu başkanı Mike Carney ülkelerin kripto para konusunda çok fazla baskı yapmasından dolayı şöyle bir açıklama yaptı:”Kripto paralar şuan için hiçbir tehtit oluşturmamakta.” Buda demek oluyor ki kripto para birimi dünya genelinde yükselişe geçiyor.                                            KRİPTO PARA VE TÜRKİYE 


 • Türkiye de kripto paraya ilginin çok oluşu devlet yetkililerin bu konuda adım atmaya zorladı da denilebilir.Şuana kadar elle tutulur net bir açıklama olmamasına rağmen çeşitli kripto para borsalarının açılmış olması ve herhangi bir yasak getirilmemesi kripto para yatırımcıları için iyiye işaret.


 • Ülkemizin önde gelen şirketlerinden olan Sabancı ve Koç yeni bir kripto para için biraraya geleceğini duyurdu.Eğer proje hayata geçer ise adı sanı belli olmayan paralar yerine yasal bir kripto olacak.Ve sanırım yanlış bilmiyorsam dünyada ilk defa bir devlet kendine has bir kripto para çıkarmış olacak. Yeni çıkacak olan coinin ismi ise TCcoin olması bekleniyor. Ve güvenlik açısından en güvenilir coin olması bekleniyor. Öyle ki coinin güvenliği için yeni bir kurul kurulması bile düşünülüyor.


 • Bir diğer haberler ise  Aralık ayında merkez bankasının bu yöndeki çalışmalarına dair bazı haberler çıkmıştı.Bu dijital para durumunun yayılmasını  bir diğer sebebi ise Venezuela kendi dijital parasını çıkardıktan sonra başka ülkeler de bu durumu ayak uydurmaya  takip etmeyi veya gözden geçirme çalışmalarına başladılar. Bu ülkeler arasında,
 • - Rusya
 • - Japonya
 • - Çin

  gibi ülkeler yer almıştı. Her ne kadar her zaman ki gibi  kesin bilgiler  olmasa da Türkiye'nin de bu yönde çalışmalar yapabileceği haberlerde sık sık karşımıza çıkmaktadır .


 • Kısaca özet geçecek olursam Türkiye de kripto paraların geleceği olacağını düşünüyorum.Hiç bir şekilde yasaklanacağını düşünmüyorum ve olumlu haberlerle beraber tamamen yasal olacağını düşünüyorum.Büyük alışveriş merkezlerinde,büyük teknoloji devi mağazalarda ve hatta küçük küçük esnaflarda bile bu ödeme yönteminin kullanılacağını ve bunun için ayrı bir Pos Makinesi çıkacağını düşünüyorum,İnsallah bu şekilde olur ve ülkemiz de gelişir artık.


 • Şimdiden sokaklarda,caddelerde,alışveriş merkezlerinde karşılaşacağımız tabloyu görür gibiyim.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!