Sosyal Medyada Daha Fazla Netlik ve Daha Fazla Güç

in clairety •  2 years ago 

Bu yazımda hali hazırda ICO döneminde olan "Clairety" adlı projesi hakkındaki izlenimlerimi paylaşacağım. Projenin isminden başlarsak "berraklık" anlamına gelmekte.Sosyal medya içeriğinin doğruluğunu değerlendiren bir proje. Sosyal medya içeriğine yerleştirilen tarayıcı modüllü yapay zeka sistemi ile sosyal medyada paylaşılan içeriğini tahlil ediyor ve tamamen otomatik sistem olması sebebiyle tarafsız ve herhangi bir insan etkileşimi söz konusu değil. Botları,spam mesajları, içeriği kalitesiz paylaşımları belirliyor. Böylece yalnızca ilginç ve güvenilir içeriğin milyarlarca paylaşım arasından eleyerek size ulaştırıyor.

Clairety projesinin özelliklerine ve faydalarını maddeler halinde şöyle sıralayabiliriz

  • Güvenilirlik : Dürüstlük, doğru olmayan kaynaklardan doğru kaynakları ayırmaya yardımcı olarak sosyal medyayı daha güvenilir kılmayı, değeri olmayanlardan ekonomik değer sağlayan kaynakları ayırmayı amaçlamakta.

-Gerçek Ekonomik Değer: Sosyal medya, spam RT'ler ve benzeri botlar, otomatik hesaplar, troller ve tweet çiftlikleriyle boğuşuyor. Clairety, sistemin bu kullanıcıları açıkça tanımladığını hem sosyal medya kullanıcılarına hem de reklamverenlere gerçek ekonomik değer sağlayacağını iddia ediyor.

-Gerçekten Tarafsız : Bu platformda böyle bir sorun olmayacağından emin olabilirsiniz çünkü platform kendi görüş ve önyargılarına sahip olmayan Yapay Zekayı kullanıyor. Böylece sistem insan etkileşimi olmadan çalışır.

-Ticari Olarak Kanıtlanmış : Clairety’in otomatik algoritması daha önce finansal piyasaları analiz etmek için kullanılmış. Şirket, sistemlerinin ticari olarak kanıtlandığını bu şekilde iddia ediyor.

Satış gelirleri, çalışan prototipten tam ölçekli sisteme, ürün satışı ve pazarlaması için, şirket altyapısının geliştirilmesi ve doğrudan token satışı ile ilişkili maliyetlerin karşılanması için, Clairety sisteminin geliştirilmesi için kullanılacaktır. Daha fazla detayı projenin whitepaper'ında bulabilirsiniz.

Clairety projesinin RELY tokenleri, Ethereum protokolüne dayanmaktadır ve ERC20 ile uyumludur.Toplam token sayısı 34,000,000 tane üretilecek.Bonussuz olarak bir token fiyatı 0,50 Amerikan doları şeklinde sabitlenmiş. Satışı gerçekleşmeyen geri kalan tokenlerşn yaılacağı belirtilmiş. Bu tokenler ise Clairety'in hizmetlerini yönlendiren yapay zekanın gelişimine ve Clairety'e yardım edecek. Tokenlerin satışı 20 martta başlamış şu anda ise planlanan son 3 hafta kalmış görünüyor. Toplanan miktarı izleyeceğimiz bir grafiği sitelerinde bulamadım o yüzde projenin token satışının nasıl ilerlediği hakkında bir fikrim yok. Projenin yol haritasını aşağıdaki reismde görebilirsiniz.

Sonuç olarak sosyal medya içeriği ve pazarı hızla gelişiyor.Tüketiciler, reklamverenler ve medya tedarik zincirinin ortakları tarafından çok farklı şekilde kullanıldığı görülüyor. Pazarın tamamını oluşturan 500 milyondan fazla tüketici, reklamcı, şirket ve devlet iletişimi var. Harcama olarak sosyal medya kullanımının artmaya devam etmesi nedeniyle, böyle bir platform, kullanıcıların kendi kararlarını almalarına yardımcı olmaları için son derece yararlı olacak gibi görünüyor. Platform farklı işletmelerde birden fazla amaca hizmet edebilir. Yeni bir konsept ve kesinlikle sabırsızlıkla beklediğimiz bir proje.

Daha fazla bilgi almak isterseniz alttaki linklere gözatabilirisiniz.

Website: https://clairetyai.com/
Whitepaper: https://clairetyai.com/img/Clairety%20Whitepaper%20V1.1.pdf
Facebook: https://www.facebook.com/clairetyAI/
Twitter: https://twitter.com/Clairety_AI
Bitcointalk profile link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1596927

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!