Legenda v akci

in #cesky4 years ago (edited)

Jak už zmínil v Actifit Reportu mužíček @jjprac, navštívili jsme dnes hokejové utkání. Byl to zápas mezi Plzní a Kladnem.

Seděla na tribuně a čekala až to začne. Utkání bylo zahájeno. Domácí se brzy dostali do slušné šance. Pak se na ledě objevil ON číslo 68 sám Jaromír Jágr.
Samozřejmě chtěla sledovat hru domácího týmu, jehož šálu měla jako správná fanynka na krku, ale když jde o hokejovou legendu.. Nemohla si pomoci a sledovala jeho počínání na ledě. Věděla moc dobře, že taková možnost vidět ho v akci, se už nemusí opakovat. Také dlouho na hokeji nebyla a přilákala ji právě možnost vidět legendu v akci.
Nebruslil tak rychle jako ostatní, ale jakoby v každém jeho pohybu byl přesný záměr. Pomyslela si, že tak to asi vypadá, když někdo "bruslí hlavou". Ani legendě se vždy každý záměr nepodaří proměnit podle představ, ale ví co dělá.

Domácí promarnili i přesilovku 5 na 3 a ještě další dvě přesilovky a první třetina skončila bez gólu. Až v druhé třetině se snaha domácích zúročila a padl první gól. Hráč s číslem 68 měl šanci u plzeňské brány, ale šikovný a pozorný brankář vše zažehnal. No vypadalo to, že přesilovky dnes domácím zrovna nejdou. Pak ale přišel gól ve vlastním oslabení a tak se dalo i nad nevyužitými přesilovkami přivřít oči ;)
Druhá třetina tedy končí pro domácí příjemně při skóre 2:0. Začíná třetí třetina a zase jen kroutí hlavou nad tím, jak domácí u soupeřovy brány jen kombinují, přihrávají a vyčkávají než konečně vystřelí. Vážně se tak hokej proměnil a od rychlých a jasných akcí a nájezdů se přešlo k tomuto kombinování? No gól z toho nepadl. Dokonce ani ona hokejová legenda dnes není ušetřena- vyloučení na 2minuty za podražení.
A pak to přišlo. Sledovala jak legenda opět tvoří na ledě, nakonec to vyústilo v přihrávku a gól hostů. Ano, tušila že ON dá určitě gól, nebo alespoň přihraje. Pak už se zápas chýlí ke svému závěru. Hosté si ještě vyberou oddechový čas a nakonec i odvolají brankáře. Marně. Domácí pojistí výhru gólem do prázné branky. Je dobojováno.

Výhra 3:1 pro můj tým a možnost vidět českou hokejovou legendu v akci, je to, co si z dnešního zápasu odnáším.