Chrudimská vinařská desítka

in #cesky5 years ago

V sobotu proběhla druhá Chrudimská vinařská desítka v mé běžecké kariéře :))
Letos byl cíl poměrně jednoduchý. Mít lepší čas, než loni, který byl 1:09:31 :) Jelikož jsem toho moc celkem nenaběhala, vyšší cíle by asi byly zbytečný.
Mno, v úterý před závodem se můj cíl rapidně změnil a to na "uběhnout aspoň kousek z trasy". Moje šlachy kolem kotníků mi dávaly dostatečně najevo, že se jim opravdu běhat nechce. Od úterý křičely bolestí a nechtěly se mnou vůbec debatovat. Tímto ale strašně děkuju @bodie7 za naordinování intenzivního masírování, protahování a uvolňování, abych si zaběhla alespoň ten kousek. Takže jsem od úterka až do závodu jela poctivě každý den hodinku zaměřenou jen na chodidla. Ve středu mě už i hlodala myšlenka, že se na to prostě vykašlu a že mi to za tu bolest zas tolik nestojí, ale že se rozhodnu až v pátek.
Postupně naštěstí bolest ustupovala, takže jsem to prostě riskla. Cíl byl tedy uběhnout závod na pohodu s jakýmkoliv časem.

Přišla sobota, udělala jsem si před startem "chodidlovou rutinu" abych nohám co nejvíc ulevila a šlo se na to. Kupodivu se mi na začátku běželo moc dobře, ale voalá, už na druhým kiláku se mi ozvala paní šlacha a píchala jak jen mohla :) Nějakým způsobem jsem to přeběhla a takhle to bylo pořád dokola cca každý dva kiláky. I když jsem kulhala jak pirát, do cíle jsem trochu přidala a za povbuzení @bodie7 jsem doběhla za 1:07:43.

Takže výsledek? Splnila jsem si vlastně oba cíle :) Vůbec závod uběhnout a ještě si zlepšit čas z loňska :)

V závěru jsme to s kamarádama a spoluběžníkama řádně oslavili, sice teď při pondělku opět kulhám a mám možná ještě kocovinu, ale stálo to za to! :D