SmartSteem v #NewSteem kabátusteemCreated with Sketch.

in #cesky5 years ago
Většina obyvatel #cesky rybníčku zná smartsteem.com a většina z nás si na něj alespoň jednou ploutví sáhla. Smartsteem jsme využívali k rozmnožování steemu formou pronájmu naší SP. Bidbotům zdá se po forku odzvonilo a většina z nich se přeměnila na nějakou formu kurátorské služby.
Nejinak je tomu u smartsteem.com, ale zde jsem opravdu zvědavý, co autoři do budoucna připraví... No mrkněte na beta verzi a posuďte sami.

Login ještě včera šel pouze pomocí Keychain, tak jsem to nechal být. Dnes již funguje přihlášení přes SteemConnect, takže hurá na průzkum.

Po přihlášení uvidíte čtyři ikony: Dashboard, Earn, Streem a Jarvis.

image.png

Dashboard asi vysvětlování nepotřebuje. Je to prostě přehledová "nástěnka".

image.png

Pod Earn se dočtete, že za delegaci 5000 SP budete získávat 5 SmartPoints denně. Já mám 4 SmartPointy a kde jsem k nim přišel, to netuším. Zřejmě pozůstatek předchozí delegace SP na starém smartsteem.

image.png

Streem už je trošku zajímavější. Zde se SmartSteem dle svého vyjádření bude snažit dostat kurátorství na vyšší level. Nicméně nyní zde můžete využít autovote a traily, které znáte například ze SteemAuto. Tedy nic tak převratně nového. Navíc množství vlastněných SmartPoints by mělo ovlivňovat pořadí vašeho upvotu, tzn. pokud budete mít velké množství SmartPoints, systém váš upvote udělí dříve a tím vám vzroste kurátorská odměna.

Jsou zde ale dvě vychytávky, které se mi líbí. Ta první je možnost nastavit autovote na režim Automatic, kde hlas prostě bude udělen dle zadaných parametrů, nebo Manual, kde bude čekat na vaše potvrzení, zda ho opravdu udělit či nikoliv. Přehled čekajících upvotů poté uvidíte právě v Dashboard.

image.png

Druhá příjemná vlastnost je ta, že upvote můžete omezit dle tagu. Takže pokud chci hlasovat pro autora, můžu systém nastavit tak, že na whitelist zařadím tag #cesky a na blacklist #actifit. Poté autor ode mne dostane hlas za post v #cesky, ale actifití reporty budou ingorovány.

image.png

Další možnost je sledovat trail nějakého kurátora. Opět funkce známá například ze SteemAuto.

image.png

Co je ale hlavní důvod, proč jsem se rozhodl nový SmartSteem zkoušet robot Jarvis, který umí automotacký výběr odměn. Jasně, opět již existují nástroje, které toto umí a třebas již zmíněný SteemAuto umí claim SP. Zde je ale možnost zapnout automatický výběr odměn na Steem-Engine, což jsem zatím musel dělat (byť na jedno tlačítko) na SteemWorld. Tohle je velké plus a uvidíme jak to bude fungovat.

Takto vypadá první "claim" PAL a SP po zapnutí funkce:
image.png

Autoři slibují rychlý vývoj robota a je více než pravděpodobné, že se zde brzy objeví nové funkce.

image.png

Pro tuto chvíli potřebujete pro možnost použití aplikací SmartSteem disponovat 500SP nebo vlastnit 25 SmartPoints. Toto se si v budoucnu změní.

Pokud se rozhodnete nový SmartSteem vyzkoušet, naklikejte si funkce, které chcete zkusit. Rozhraní je jednoduché, přehledné a intuitivní. Pro operace bude SmartSteem potřebovat Posting Key, upozorní vás na to vpravo u vaší profilové fotky a autorizaci provedete přes SteemConnect.

Více info najdete v dnešním postu a určitě i těch dalších od @smartsteem.

Sort:  

Díky za info, vlastně jsem o tom chtěl sám psát zítra, tak aspoň nemusím. Ano, je to hodně podobné SteemAuto, ty tagy jsou asi docela dobré. Zatím to ale asi nevyužiju. A ano, ty SmartPoints jsou pozůstatky po předchozí delegaci.
PS. O Keychainu tu psal kdysi @samotonakatoshi a jal jsem se to vyzkoušet a sedí mi to víc než SteemConnect.

Tak pardon, že jsem Ti vyfoukl téma ;)
Můžeš místo toho popsat zkušenosti s Keychain ;)

Congratulations @krakonos, you are successfuly trended the post that shared by @tazi!
@tazi will receive 0.17852400 TRDO & @krakonos will get 0.11901600 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Zajímal by mne výsledek pokusu. Na příkladu jsi psal tag cesky jako povolený tag a actifití jako zakázaný. Za předpokladu, že budou u postu uvedeny oba dva. Co se stane?

Tipuji že ten zakázaný se bude preferovat - ale chce to asi vyzkoušet :)

Viděl bych to stejně. Lze zkusit, nebo hodit dotaz na SteemAuto např. na Discordu.
Každopádně jsem zvědav, jak se to vyvine dál. Nyní mám autovoty nastaveny na steemauto.

..a nemusíš se honit za vysokým počtem smart points..
uvidíme, třeba steemauto taky udělá nějaké vylepšení, ti to mají stejné už (chtělo by se mi napsat léta ale zas tak dlouho to nepoužívám :) ) dlouho..

Tyhle funkce asi nevyužiji. Stačí mi steemauto. Na automatický výběr S-E tokenů i SP a STEEM mám aktivován scotauto od @blockchainstudio

Jasně. Taky mám teď zajetou trojici Steempeak, Steemworld a eSteem na mobilu a vyřeším vše potřebné.
Ale jsem fakt zvědavý, jaký bude vývoj. Potenciál tam vidím.

Pro novější účastníky je do dobrá alternativa. Pokud smartsteem nechce přijít o zisky, tak se bude určitě snažit být užitečný :-)

This post has received a 3.13 % upvote from @drotto thanks to: @sbi-booster.Hey @tazi, here is a little bit of BEER for you. Enjoy it!

Congratulations @tazi, your post successfully recieved 0.178524 TRDO from below listed TRENDO callers:

@krakonos earned : 0.119016 TRDO curation


To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Coin Marketplace

STEEM 0.27
TRX 0.11
JST 0.031
BTC 67495.61
ETH 3713.66
USDT 1.00
SBD 3.66