CubDEFI návod v češtině, pt. 1steemCreated with Sketch.

in #cesky3 months ago

CubDEFI návod

Jak jsem slíbil @petrvl na discordu, tak i dělám. Po mém prvním textu o CubDEFI, kde jsem se spíš zmiňoval o této novince pocházející z dílny @leofinance.
image.png

Základní informace

Co pro využití musíte udělat a vědět?

 • potřebujete mít nějakou peněženku, se kterou https://cubdefi.com/ funguje. seznam viz obr.
  image.png
 • musíte v ní mít pár BNB (stačí klidně jen 0,1 BNB) na poplatky v síti Binance smart chain
 • každý poplatek má cenu okolo $0,15 (zatím - tj. v závislosti na ceně BNB)
 • poplatky jsou téměř za vše takže se nedivte, že i přes takto nízké poplatky budete platit jak mourovatí - proto doporučuji dávat do všech směn (poskytování likvidity (LP) atp.) větší než malé množství tokenů (peněz).

Ukázka základního postupu využití CubDefi

Jako peněženku jsem si vybral Binance Chain wallet, která je jako rozšíření prohlížeče - mám Brave browser takže na stránce pro rozšíření Chrome browserů. Je samozřejmě možné použít i metamask, ale tímto způsobem jsem nemohl importovat (přes Binance Chain wallet to jde) mou peněženku z Binance DEX, takže jsem Metamask jako BSC wallet zavrhl.


1. Založení BSC peněženky přes Binance Chain wallet

Postup bude dále popsán s nově založenou peněženku přes Binance Chain wallet.

 • stáhněte si rozšíření do prohlížeče - odkaz na Chrome obchod viz. výše.
 • spusťte toto rozšíření (dále jen peněženku) a zobrazí se něco takového...
  image.png
 • založte peněženku novou - klikněte na I do not own a wallet -> do pole Enter a strong password napište silné heslo, které si zapamatujte nebo někam poznamenejte! -> stejné heslo vepište do pole Confirm password -> klikněte na confirm
 • Po odkliknuti Confirm se objeví stránka se seed phrase - to je životně důležitá informace pro Váš přístup k Vašemu novému BSC účtu, proto důkladně poznamenat všechna slova - k tomu slouží políčko copy. Rovněž se můžete podívat i na Váš Private Key - ten si taky někam poznamenejte. Zmáčkněte Continue, a jdeme dál
 • Dostanete se na něco podobného jako toto...
  image.png
 • nahoře si můžete přepínat mezi různými typy Blockchainu - jedná se o Binance smart chain Network (to je to, co by mělo být při komunikaci s CUBdefi vždy zvoleno!). Dále je tam možnost přepnutí do Binance chain Network a Ethereum Network.

Hotovo. Teď máte založenu BSC peněženku, na kterou teď musíte poslat BNB. Jdeme na to.


2. Poslání BNB na peněženku

Nejjednodušší způsob je samozřejmě přes Binance.com. Takže pokud nemáte účet, založte si ho. Po přihlášení si kupte nějaké BNB a tyto BNB pak můžete poslat na svůj nově vytvořený účet na peněžence (viz. celý odstavec 1).

 • pošlete BNB na BSC účet peněženky - tj. otevřete peněženku -> nahoře si zvolte pokud ho ještě nemáte zvolen Binance smart chain Network -> klikněte na políčko, které je na obr. zvýrazněno žlutě (tím se zkopíruje do schránky Vaše BSC adresa - v mém případě končící 3518F)
  image.png
  -> adresu ze schránky pak zkopírujte do withdraw stránky na binance.com. Mělo by to vypadat nějak takto.

image.png
-> důležité je zvolit za "Transfer network" Binance Smart Chain (BSC)!. Vše ostatní pak záleží na Vás - Recipient's BNB Address je adresa Vaší peněženky; Amount je množství které budete posílat na peněženku.

 • Poté co vše vyplníte, stiskněte Submit a do pár minut budete mít na peněžence Vaše BNB.

Tak to je pro tento návod zatím vše - konec 1. části návodu, protože už teď je to okolo 600 slovech textu.

Ještě dorazí druhá část návodu na CUBDefi, tak snad budete spokojeni.