Podpora pro českou komunitu na Steemitu: 77 USD UPVOTE + SOUTĚŽ

in cesky •  last month

Dnes v 21:21 vyjde článek, který bude do půlnoci (pokud to upvote boti dovolí) upvotován o 77 USD.

Oznámení

african-african-american-african-descent-afro-american-arms-around-1451437-pxhere.com.jpg
source

Dnes jsem strávil hodiny v autě a přemýšlel jsem, jak získat co největší výhodu pro naši komunitu. Upvote článků se mi zdá jako dobrý začátek, ale co si budeme říkat, aby měl větší finanční efekt, je potřeba zapojit co největší počet lidí. Proto jsem také začal psát články i anglicky, abych získal co nejvíce followerů a samozřejmě upvotů i od lidí mimo českou komunitu. Jako první vydávám obvykle české články a pak jejich upravené verze v AJ, takže každý z vás bude vědět, že brzy bude vydán i anglický článek, který by měl časem kromě podpory ode mě získat i dost upvotů od anglicky mluvící komunity.

Soutěž

  • přijďte s originálními nápady, jak zvětšit, zlepšit a pomoci české komunitě na Steemitu, nezáleží na tom, jestli jste je schopni sami zrealizovat
  • nabídněte případně, jak by jste mohli sami aktivně pomoci
  • rozdělím mezi nápady 10 STEEMů
  • soutěž probíhá do 17. 03. 2019

Poptávka

  • hledá se schopný jedinec, který dokáže vytvářet boty
  • hledá se kreativní jedinec, který by mi vytvořil hezké Steemit logo

Platím Steemem ;-)

Komunikace

Jakou formu rychlé komunikace pro lidi ze Steemu upřednostňujete?

Tento příspěvek je součástí komunitní podpory #cesky a bude do 3 dnů pomocí @smartsteem, @qustodian a dalších bidbotů upvotován o 5 až 10 SBD. Chceme tímto zvýšit vaše Curation rewards :-)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

This post contained some typos in its mentions that have been corrected in less than a day. Thank you for your quick edit !

If you found this comment useful, consider upvoting it to help keep this bot running. You can see a list of all available commands by replying with !help.
·

Článek byl upravený? Nějak jsem si nevšiml zmínky svého pseudonymu.

·
·

Ano, používám předchozí článek jako šablonu a zapomněl jsem ho vymazat. Takže tady zůstal pod novým i ten starý, jako šablona.

·
·
·

Na tu devítku nezapomínej. Je za ní jistá historie :D :D

·
·
·
·

A kromě historie, máš s ní spojenou i vlastní historii?

·
·
·
·
·

Ano. Souvisí s blockchainovou sítí Minds, kde jsem účet měl. Byl to jenom greenmask. Pak jsem si změnil telefoní číslo v období, kdy jsem nic nepsal a zapoměl na to. A od té doby je účet s více jak 10 000 tokeny nepřístupný. Hodnotu to asi velkou nemá, ale i tak je mi to líto. Ale vytvořil jsem si jiný, s tou devítkou a od té doby si ji píšu všude.

Nalít sem peníze. Taky jsem o tom uvažoval. Ale jsem buď příliš opatrný, nebo zbabělý. Neudělám to. Nejsem s počítači kamarád. Je u mě příliš velké riziko, že o investici přijdu.
Prohnat peníze skrz roboty je dobrá volba. Ale musíš hodně špekulírovat, abys neprodělal.
Paradoxně sem nalívám spoustu času... Což je taky investice. Ale mě to baví.
Pro inspiraci. Zkus se podívat, co dělá @czechglobalhosts . To je česká kosatka.

·

Investuješ čas a to je také hodně velká investice. Já když se o tom sám zamýšlím, kolik času mě to stojí, tak je to vlastně větší investice, než ty peníze, které sem dávám.

Ale chápu Tě. Taky přemýšlím, že bych měl nějaké věci dělat bezpečněji. Já celý život v businessu jedu spíše stylem nejlepší poměr investice:zisk, i přes větší míru rizika. Jinak bych nebyl v kryptoměnách. Na druhou stranu, pokud si to člověk nastuduje, tak si nemyslím, že by v horizontu 3 let se vstupem teď byl BTC rizikový, ale horší je to už s bezpečností, kdy přece jenom už i sám jsem udělal několik chyb, které mě stály tisíce dolarů.
Díky za odkaz na @czechglobalhosts, má to krásně rozjeté!

A díky za Tvůj přínos!

Psát i anglicky je dobrý nápad, jak rozšířit počty svých followerů. Zamyslím se, co by slo udělat :-)

·

Díky. Dej vědět :-)

Několik nápadů by bylo. Zdá se mně dost nešikovné, že se sem dostává dost lidí, neví o českém tagu a řadu věcí o fungování Steemitu se dozvědí, až je přepadne @godfish s nejen svými odkazy na edukační články. Strukturovat nějak hezky několik desítek odkazů v jednom článku je v porovnání s něčím jiným dost nepřehledné. Mohli by jsme mít přímo webovou vizitku, na kterou by jsme nováčky odkazovali. Doména třetího řádu i s hostingem by měla být sehnatelná zadarmo, pak lze nasadit Wordpress, takže by se tvoření webovky nijak neprodražilo.

Řada lidí používá Facebook, tak to ještě nejakou chvíli bude. Pro lidi, kteří blockchain jen očichávají, nebo budou očichávat v příštím bull runu by mohlo být přínosné udělat naši fan-page na Facebooku. Aby stránka fungovala, předváděli by jsme tam nejspíše výtvory z #tematydne. Nějakým způsobem by se to dalo spojit i se soutěží. Vyžadovalo by to ale pravidelné sponzory a po delší době by se stalo náročným si přečíst články všechny. Ale to už je add-on na poměrně jednoduchý návrh - Facebooková stránka českého Steemitu. Toto bych dovedl zařídit.

Kromě Steemitu existuje ještě sociální síť Minds. Je možné, že by se právě tam dali nalézt nějací potencionální autoři. Dříve jsem Minds používal a Steemit vyhovuje mým účelům mnohem víc. Také má vlastní blockchain, není jen větví Etherea.

Kreativní mysly, které mají kladný vztah k internetu a záporný vztah k velkým korporacím, lze také najít na literárních školách. Stačí umístit a pak aktivovat spící buňky. Příští rok budu studovat na VŠKK a možná se tam někteří noví autoři, kteří by o prostředí Steemitu zájem, našli.

·

Co se týká psaní angličtiny - takto si podle mých zkušeností příliš followerů nezískáš. Účinnější je komentovat. Co se hýbe, tam nasadit kvalitní předmětný komentář. Já jsem zezačátku psal výhradně anglicky, přesně takto to fungovalo. Článkováním v AJ si spíš už získané followery udržíš.

·
·

Bez angličtiny (v tuto chvíli) většího úspěchu a renomé na Steemu dosáhnout nelze. Česká komunita je na to stále příliš malá. Co se získávaní followers týče, nejefektivnějším způsobem je podle mě časté pořádání soutěží a různých giveaway. Uživatelé ti ten follow dají, aby prostě nezmeškali šanci něco vyhrát...

·
·
·

Dobrý postřeh. O způsobech, které nejsou zadarmo, jsem nepřemýšlel. Jsou ale věrní a čtou si i tvůj ostatní obsah?

·
·
·
·

Pro mě popravdě počet sledujících není až tak důležitý. Aktuálně jich mám 1762, ale (drtivá) většina z nich jsou samozřejmě tzv. "mrtvé ryby" - boti, neaktivní účty, uživatelé, kteří se na můj blog nikdy ani nepodívají... O to víc si proto vážím té malé (ale oddané) komunity, která můj obsah skutečně čte, upvotuje a pravidelně se zapojuje do diskusí.

·
·

Z mého pohledu je to tak 50/50, bez komentářů se hůř drží věrní followeři, ale pomocí článků jich získáš najednou větší množství. Hlavně pokud uvidí, že si aktivní, tak si Tě všimnou i jiní, kteří budou automaticky upvotovat. Alespoň mi to dává logiku

·

Skvělé nápady:

  • FB skupina
  • udělání webové vizitky
  • doménu mám a kdyžtak koupím novou :-)

Máš na sebe nějaký kontakt, abychom si mohli zavolat?

·
·

Kontakt určitě mám, ale vždy jsem dával přednost mailu. Můžeš napsat karlos.slaj (zavináč) gmail.com
Na Facebooku jsem měl na mysli stránku. Myslím, že by byla praktičtější než skupina.

·
·
·

Díky, máš zkušenost s chatem na Steemu?

·
·
·
·

Kdysi jsem ho párkrát otevřel.

Díky za info, zajímavý nápad. Tuhle stránku https://steembottracker.com/ používáš? S její pomocí by to neměl být problém...

·

Díky za podporu. Používám, ale nejraději mám @smartsteem, kde mám přímo účet. Jinak se snažím využívat boty s ROI >0, aby to mělo smysl :-).

Mluvilo se tu už o faucetu na Steem... (@petrvl tuším...) Propagační kanály Arbolet a Krize15 . Ať dopadají jak chtějí, pořád je pár lidí čte.
Zajímalo by mě ekonomicky, jak by takový faucet jel...
Když už by někdo dostával Steem zadarmo, tak by si udělal účet na Steemitu. Vypracovali bychom "návod na zisk při minimální námaze". V podstatě mrtvý účet, kam by si někdo posílal trochu Steemu a nastavi lsi upvotovací automat na vybrané autory.
Z některého pasivního planktonu by se mohl vylíhnout pěkný delfínek...

·

O Steem faucetu jsem nedávno psal já. Určitě by to nalákalo. Otázkou je kvalita a kreativita nalákaných.

·
·

Promiň, nepamatuju si, co nemusím. Mám dojem, že na Tvůj článek navázal @petrvl , že něco takového má v plánu. Na programování věřím spíš jemu... Ty jsi přes psaní.

·
·
·

uhhh to jsme myslím nepsal :)

·
·
·
·

Já si pamatuju, co bylo před pár stoletími, případně desetiletími... Ale ty nejmodernější dějiny, po mém narození, rád nemám.

·

Určitě dobrý nápad, podívám se na to, jak by to mohlo fungovat. Ideálně, aby lidé měli co nejmenší námahu z jeho zprovozněním a pak to hezky zpropagovat, jako pasivní příjem.

Navrhnu, aby byla komunita utvořena k tomu, aby se postarala o kvalitní post, protože tam je více střevlíků na steemitu než velryba. Navrhnu komunitu „rostou společně“. může být vytvořen nesouhlasný kanál, který spojí lidi. díky A²¹

Posted using Partiko Android

Dobrým směrem by mohlo být propagovat nějaké zajímavé články v rámci Google AdWords, Facebookových kampaní a podobně. Tím se na Steemit dostanou i další lidi.

Soutěže jsou určitě fajn, když jsou na nějaké pravidelné nebo předvídatelné bázi, je to lepší i pro většinu lidí s tím si to nějak naplánovat.

Komunitě určitě prospějí i nějaké srazy, osobně se chystám už nějaký čas vymyslet něco pro jihomoravskou komunitu. Jednou už jsem něco zkoušel, ale nebyl žádný ohlas, ale myslím, že teď je tu už víc lidí, tak by to mohlo vyjít.

S botem souhlasím, nějaký takový jak mu pošleš třeba 2 STEEMY a on ti za to upvotne. Pokud by měl srovantelné ROI s jinými, tak si myslím že by jej lidé raději využívali než další. Navíc by i nadále rostl - protože by měl kurátorské odměny. Vlastně teď je dobrá doba něco takového vytvořit, protože cena STEEMu je podle mě hodně dole na to, jaký to má potenciál.