Zas ti novináři banky a krypto

in #cesky3 years ago (edited)

Mě to prostě nedá okomentovat takovéto zprávy:
Kryptoměny mohou ohrozit celý internet, varuje švýcarská banka

když si to přečtete tak třeba tahle pasáž stojí zato:

Banka pro mezinárodní vypořádání (BIS) ve své výroční zprávě tvrdí, že kryptoměny mohou být velkým rizikem pro finanční sektor.
I když fanoušci bitcoinu a dalších digitálních měn doufají, že se z nich jednou stanou běžná platidla, nemusí k tomuto scénáři nikdy dojít, upozornila švýcarská banka, jež poskytuje služby ostatním centrálním bankám na celém světě.
Problémem virtuálních měn je podle zprávy „příliš nedostatků“, než aby mohly být přijímány jako masově rozšířené platidlo. Kryptoměny jsou podle BIS příliš nestabilní, podléhají útokům hackerů, spotřebovávají velké množství elektřiny. Jejich zranitelnost v počítačové síti může diskvalifikovat jejich důvěryhodnost.
Jedním ze zjištění basilejské banky je to, že využívání decentralizované databáze blockchain, jež ověřuje transakce, by v případě tisíců operací během jedné vteřiny, jak je tomu například u platebního systému Visa, mohl zahltit servery po celém světě a v konečném důsledku by mohlo dojít k přetížení celého internetu.
„Datové objemy by mohly vést k zastavení internetové sítě,“ uvedla zpráva. Navíc spotřeba elektřiny, pokud se objem transakcí v kryptoměnách dramaticky zvýší, povede k „ekologické katastrofě“.

A pod tím je ta tabulka že Visa udělá za sekundu 3526 transakcí a Bitcoin jen 3.3. :) Jojo oni ještě stále neslyšeli o LN. :) A když si to vemu nazpět když se to řešilo v komunitě a nakonec to dopadlo forkem kdy se odtrhl Bcash tak to už je dlouho co tohle téma mělo nějaký význam v komunitě , ale k novinářům a bankám se to asi ještě nedoneslo.
Ještě k těm počtům transakcí. Nejvýkonější síť je momentálně Steem s průměrem 15.69 transakcí za sekundu a zatížeností sítě 0.11%. Z toho vychází že Steem v současné podobě zvládne 14264 transakcí za sekundu. :) Hezké číslo co? Ale to pořád není ještě ve hře bitcoinová LN... Nejvtipnější je že se to číslo nedá zjistit :) Takže co o tom asi napíší novináři, když tam nebude nějaké bombastické famozní číslo??? Pravděpodobně nic, protože titulek nebude znít bulvárně...
A pak přijdou další a další vrstvy napojené na LN, a taková Visa bude asi někde za zenitem... :D

Sort:  

This post has received a 0.78 % upvote from @drotto thanks to: @petrvl.

Vždycky mě nejvíc fascinují ty hackeři, ještě že realný peníze ti nikdo nemůže ukradnout! :)

Dobrej clanek... vzdycky me uvahy z netu o krypto pobavi 😂

Je to jedině dobře, že jsou to nesmysly. Nevědomost bank nám prospívá :-)

Banky jsou si vědomy až až. Tohle je jen bouda na ty, kteří ještě váhají nad vstupem do krypta. Pokud by byli všichni znalí minimálně jako banky, tak by tyto už dávno neměly skoro žádné klienty.

Pobavilo...banka si dala vlastní gol...