Na Hodlerovi jsme měli rozhovor s Dominikem Stroukalem a ten mě dostal tím, že Bitcoin neprodává, ale rád si za něj koupí pivo :) Co se týče cenovky, Bitcoin je na to stále příliš volatilní, natož altcoiny. Ale ono by to nešlo ani se zlatem - jehož kurz se taky denně mění, sice ne tak moc, ale i tak by o znamenalo denně cenovky měnit. Teprve kdybychom přestali účtovat v korunách a přešli pouze na Bitcoin, tak to bude možné, ale dříve ne.
Ono těch míst, kde pivo opravdu bitcoinem zaplatíš, ještě není mnoho. Krom PP mě napadá třeba pražská pivnice U Sadu. Ale když jsem se ptal, kdo tam kryptem platí, odpověď byla, že skoro nikdo.
V době opětovného růstu transakčních poplatků se to pivo asi ani platit teď moc nedá, leda přes LN a to asi je ještě menší šance, že někde berou. Nebo pak ty další coiny jako Litecoin, Nano, Stellar atd.
já platim v ltc v baru kamaráda už asi dva roky :)