Steemit... Nemohla by se zábava stát prací?

in cesky •  19 days ago

Já na 90% opravdu čtu, čemu tu dávám hlas. I celkem sleduju komentáře pod články. Teď mě zaujal @ftoz Včetně komentářů pod jeho článkem. V podstatě si půjčuju jeho myšlenku...

Když @godfish vítá a zdraví nové Steemiťany pod #cesky, tak standartně používá větu:"Dobře se tu bav!" Fajn. Zrovna chválím @bucipuci za dnešní porci pro #googlyeyes . A on se tu opravdu dobře baví. Já taky. Nepíšu primárně pro to, abych dostal 20 centů za článek a dalších 15 netto si zajistil přes roboty.

Taky mě baví fotit. Já sem tenhle odstavec dám, i když k tématu vůbec nepatří. Původně jsem chtěl popsat památku a udělat ilustrační foto. A ono to foto vypadalo hrozně! Vůbec jsme nepřemýšlel, jak co nafotím. Viděl jsem to asi tak, že si památka stoupne a hezky do fotogenična se mi natočí. A ono mi do objektivu pere sluníčko, vadí mi větve, lešení, auta, procházející davy, déšť... !

Až tak při desátém focení jsem si uvědomil, že objekt vypadá jinak ráno a večer, na jaře a v zimě, při slunečném počasí a když je pod mrakem... Prostě že můžu stejnou věc fotit furt dokola a pokaždé to bude jiné. (A dneska se nám stověžatá matička přioděla ve sněhový háv! To bude zejtra žrádlo. Škoda, že jsem bez foťáku...) Za to vděčím Steemitu. Naučil jsem se dívat. A šlo by to asi nejen na památky, ale i na lidi, na zátiší... No tak zpátky.

@ftoz o sobě řekl hodně. Co by mě ještě zajímalo... Začal jsi s těžbou v roce 2011. Ještě z toho něco máš? Předpokládám, že Ti to bylo ukradeno, nebo jsi to vložil do pochybných projektů. Odhaduji Tě, že jsi v tomhle docela střelec. A byl bys ochoten vložit sem víc, než jsi vložil, kdybys mohl. (Možná, že Tě odhaduju úplně špantě. I to už se mi v životě podařilo.)

No a @ftoz hledá, jak udělat ze Steemitu zajímavý pasivní příjem. Taky jsem o tom samozřejmě přemýšlel. Není prý nic lepšího, když se Vám zábava stane prací... Ale já vždycky skončím u toho, že aby to šlo, musel bych dobře vládnout alespoň jedním světovým jazykem a nebýt líny. (Snad umím ještě solidně rusky, ale ruské fonty na klávesnici... Moc práce. Já jsem pilný jen v tom, co mě baví...)

Teď poprvé nepřemýšlím za sebe. Ale jak povznést o level výš celou komunitu kolem #cesky? Mělo by smysl se nějak integrovat (spolupracovat) s dalšími skupinami? Vytvořit #ehemaligeoesterreichischeungarenmonarchie ? Asi ne. Nebo?

Dostali jsme od neznámého dobroděje robota @cesky. @tazi spustil @cesky.kurator ... Má cenu jít tímhle směrem? Už jsem se tu ptal. Baví někoho z nás práce s roboty? Já ji beru jako nutné zlo... Že bychom obdařili Kurátora českými články a někdo by pro ně kupoval robotí hlasy... Nebo rozjet Kurátora2 ? Který by se choval jako ostatní roboti - komerčně by zhodnocoval svěřenou SP? My bychom do něj zainvestovali a současně si od něj hlasy kupovali? Nevím,. Rozhodně je to mimo moje možnosti.

A protože blockchain, tak jsem si všiml, že mnozí z naší komunity zainvestovali do Steemu. Máme tu nové delfínky... Takže tu "spatřují příležitost". Tuhle větu jsem ukradl jednomu z Vás. Nechci ho prozradit. Ale je tu příležitost jen pro osamělé běžce? Hodlování a práce s roboty? Nemáte někdo nějaký nápad?

Ani o mně už neplatí, že co tu mám, to jsem si tu vypsal a vyfotil. Vyvádím sem peníze z Arboletu. Pořád ho nepovažuju za podvod, ale projekt se kymácí... Autoři jsou překvapeni tím, že se lidé chovají jako lidé... Uvidíme. Pořád jim fandím.

Není to ode mě moc ekonomické. Správné by bylo kupovat Steem za koruny, ne za BTC. Protže jednou přece všechny kryptoměny vyletí... A ve větších částkách. Takhle kvácím na poplatcích. Ale je to záchranná akce...

Co vlastně chci? Totéž co @ftoz . Nejsem původní. Mohu předpokládat, že mě čte víc lidí než jeho. vyzývám k brainstormingu na téma: Jak z toho tady udělat slušný pasivní/aktivní zdroj příjmu. Možná Vám něco proběhlo hlavou... A pak jste si řekli:"Ále..." Nápad k nápadu, žádný není špatný. Každý může inspirovat jiný, proveditelný nápad...
@cleverbot
QmZdEgdEG3gM7H2SwXosyGgGNMV2NanfmiFcMKgeQgEc2i.png

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations @krakonos! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published a post every day of the week

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Lol....

Využívám mnoho stránek Steemitu, který nabízí. Líbí se mi ta pestrost. Trochu SP můžu pronajmout, zbytkem můžu hlasovat, můžu různě investovat, tvořit články, diskutovat, soutěžit či podporovat charity, prostě užívat si možností ;)

Full-time Steemařů neustále ubývá. S každým dalším týdnem těchto děsivých cen to někdo z nás zabalí. Právě proto, že pro mě je v tomto případě práce opravdu zábavou, jsem to nevzdal a stále bojuju a věřím :) K tomu, co už psal výše @godfish, jen dodám, že to, co je tady po mně na Steemitu vidět, je tak trochu jen špička ledovce celé té práce. Je třeba k tomu přičíst hlavně spousty "neviditelných" hodin networkingu na všech možných komunikačních kanálech, někdy i ve formě osobních setkání. Být kreativní tady k tomu, aby se tím člověk (bez mohutné vlastní investice) mohl živit, prostě samo o sobě nestačí...

·

Vím, že pečení holubi sami do pusy nelítají. Obávám se, že kryptoměny jako celkem ještě spadnou... Odhaduju, že o 2/3. Samozřejmě, je to spíš pocit než výpočet. Ono moc není co proti čemi púočítat...
Máš představu, kolik full-time Steemiťanů ještě je?

·
·

Já teď porušil svou zásadu a opět jsem trochu začal pročítat různé odhady, studie, názory, coby kdyby apod. a je to úplně stejná změť všeho možného, jako dřív. Opět jsem se utvrdil v tom, že nemá cenu se tím nijak zabývat. Co přijde, to přijde. Kolik full-time Steemians se stále drží, netuším. Ale řekl bych, že půjde o jednotky procent stavu před cca rokem.

Pokud jde o aktivní příjem, jde to cestou, kterou zvolil třeba @phortun. Jazyk je třeba, trocha štěstí taky, k tomu čas. Investici, pokud vím, nepotřeboval.

Pro pasivní příjem zkrátka potřebuješ investovat... A pak vhodně pronajmout SP nebo si nastavit bota.

Každopádně zábava je tu pro mě přeci jen na prvním místě. Jsme koneckonců na sociální... řekněme síti. Že si k tomu teď vydělám bez kupování hlasů cirka Steem denně na obživu samozřejmě nestačí, ale bonus je to pěkný ;)

·

Máš pravdu, jen bych to pořadí trochu upravil. Čas, jazyk, štěstí. Taky asi nějaký ten talent a rozhodně kopec vytrvalosti ;)

·
·

já se přimlouvám za tu vytrvalost :) té je fakt potřeba :)

Beru to taky hlavně jako zábavu, ale SP si množím, protože kdyby ne, jednou bych toho mohl litovat ;)

Jsem docela zvědav, jestli se ten nový tag, který nedokážu ani přečíst, natož vyslovit, chytne ;)

Já Steemit beru jako takový nemateriální příjem. Všichni tu jsou přátelští, známe se, není problém ti napsat a ptát se na cokoliv z historie. Rybabůh mně někdy opraví chyby, napíše podrobnou zpětnou vazbu. Rosalinde má decentní články, ikdyž upřímně se v nich spíš poučím o nějakém obecnějším názoru, než že bych to považoval za fakta. Toto je všechno nemateriální, ani nepřemýšlím o tom, že bych Steemity vybral. Spíš hledám v hodnotu v tom, co si tady přečtu, ta se v budoucnu může přeměnit i v nějakou měnu. Tvůj seriál o válečné logistice byl výborný a hlavně jedinečný, zdroje si hledám všude a nic podobného jsem nikde nezahlédl - jeden příklad za všechny ;)

·

Válečná logistika mě bavila taky :-)

Ahoj, adresa, na kterou můžeš poslat BTC k výměně na Steem, je:
3JuAe7zPE1gzJtr9QgY55QPFi6uBJo6TJu

·

Díky. Jinak už se tam nemusí přidávat nic a jde to opakovaně... (?)

·
·

Jinak už nepotřebuješ nic. A já si vždycky nechám vygenerovat novou, být tebou, dělal bych to taky tak.

Věřím, že úspěchu lze dosáhnout hlavně tehdy, pokud použijeme to co nás baví v oboru, kde je potenciál, či způsobem, který není otřelý. Otázka je, jestli to dokážeme přes Steemit.

Účet jsem si tu založil před pár lety, ale až teď se k němu pomalu dostávám, chtěl jsem skombinovat moje znalosti těžby kryptoměn a celkový zájem o kryptoměny a mou zálibu v psychologii a trochu se tu vypsat.

Budu rád, pokud mi zde nějaká dobrá duše sdělí, jak tu fungují boti, jestli jsou nutní k úspěchu a jakým způsobem se tu oplatí investovat něco jiného než čas :-).

Miluju spolupráci a pokud chcete, rád s vámi něco vymyslím...

·

Pro pochopení botů: https://steembottracker.com/ To je ta snadná část odpovědi.

·

Ahoj, vítej (zpět :D) na Steemitu :) Bid boti jsou tu dlouhodobě dost kontroverzní téma a to jak z pohledu etiky, tak i ziskovosti. Tito boti ti prostě nabízejí možnost koupit si jejich upvoty. Většinou na tom nevyděláš nic, protože to vyjde zhruba "šul-nul", ale za určitých okolností na tom můžeš malý zisk (nebo ztrátu) mít. Podle mě to lidi to dělají hlavně pro navyšování reputace (to číslo za username) a nebo když chtějí své články procpat na tranding page, kde si je přečte víc lidí.