Trocha těch grafů

in cesky •  18 days ago

Po celý loňský rok jsem každý čtvrtek v poledne publikoval seznam autorů a později i počty článků, které vznikly #cesky. To když mi @xlisto vytvořil jednoduchý nástroj, ze kterého jsem jen čerpal data. Tady jsou výsledky za loňský rok v přehledném grafu. Počet článků je na hlavní ose vlevo, počet autorů na vedlejší ose vpravo. Propad 43. týdne je jen virtuální, může za něj chybná indexace článků po hard forku. Reálně byla aktivita pravděpodobně srovnatelná s předchozími a následujícími týdny.

graf1.png

Na dalším grafu pak naleznete průměrný počet článků na jednoho autora, sledované období je opět jeden týden od čtvrtka do čtvrtka.

graf2.png

Z grafů vyplývají celkem pozitivní informace – cena Steemu pro nás až tak důležitá není. Jádro, které tu je a pravidelně publikuje, se zkrátka dobře baví, a není nás o tolik méně než v lednu, kdy byl Steem na svém maximu. A ti aktivní autoři jsou dokonce teď při nízkých cenách ještě aktivnější, viz průměr článků na autora, než dříve, což osobně také vnímám pozitivně.

Mimochodem pokud je tohle dno našeho rybníčku, stojí na velmi dobrých základech.

Seznamy a počty budu samozřejmě zveřejňovat i letos. Tentokrát vzniklo v #cesky 89 těchto 20 autorů:

@belahejna
@bodie7
@born666
@bucipuci
@cryptoinvestsvk
@godfish
@hairyfairy
@jjprac
@krakonos
@liberlandpress
@maajaanaa
@mespanta
@nikollettesunday
@petrvl
@ritxi
@softa
@surfercz
@tazi
@truestories
@xlisto

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

To je dobré vidět a vědět, že aktivita se nerovná jenom ceně STEEMu 👍

·

Zrovna tady u nás v #cesky je to poměrně očividné i bez grafů ;)

Super přehled, díky.

A souhlasím, že #cesky má dobře našlápnuto.
Ukázalo se, že nás to baví a to je hlavní. Ukázalo se, že jsme schopni podpořit sebe i nově příchozí, kteří po HF20 bojují s malým RC. Ukázalo se, že jsme schopni organizovat různé soutěže, čímž se vzájemně podporujeme v aktivitě. Ukázalo se, že ač jsme každý jiný, dokážeme slušně a věcně diskutovat.

Aktivita při nízké ceně je IMHO způsobena i tím, že vidíme, jak se dá množit SP.

Tak snad se nám tu i letos bude líbit a třeba se ten rybníček na těch zdravých základech podaří rozšířit.

·

Myslím, že teď už s RC problém nováčci nemají. Prolustruj si nějaké nové účty na Steemd, podle mě už síť většinou umožňuje dost postů a komentářů na to, aby reálný uživatel nebyl limitován.

·
·

Nedíval jsem se. Možná to bylo opravdu jen po HF20 a nyní již je síť OK.

Však i SBD pomalu ale jistě stoupá k dolaru. Nicméně do té doby si nastavuji odměny za posty 100% v SP ;)

Potěšující zjištění :) Ale že je český rybníček plný tzv. držáků, které žádné propady cen nerozhází, přece víme ;)

Trochu OT, ale co si myslíš o tomhle? https://steemit.com/911hack/@jpphotography/steem-s-big-chance-for-world-wide-media-attention Jen podotýkám, že autor článku je jeden z nejšikovnějších a Steemitu nejznalejších lidí, které sleduji...

·

No, že by se tady na Steemit mohla objevit nějaká podobná iniciativa jsem předvídal. Mně osobně by se líbil třeba Edward Snowden jako jakýsi Steemit ambasador, o tom už jsem taky psal. Takže palec nahoru.

Na druhou stranu je otázka, co je to za informace, a jak jsou relevantní. A taky bych byl nerad, aby Steemit získal pověst hnízda pochybných konspirátorů. Uvidíme, co se bude dít :)

průměrný počet článků na autora za týden že jo? :)

·

YOU JUST GOT UPVOTED

Congratulations,
you just received a 10.78% upvote from @steemhq - Community Bot!

Wanna join and receive free upvotes yourself?
Vote for steemhq.witness on Steemit or directly on SteemConnect and join the Community Witness.

This service was brought to you by SteemHQ.com

Komunita tady je super v tom, že se jedná o kreativní jedince - nikdo jiný by se o Steemu dnes nedozvěděl. Mají různé informace a různé názory, což umožňuje katalyzaci informačního obohacení každého jedince, který zde napíše článek otevírající diskuzi. A ten průměr ti srazím, napíšu tento týden 1 článek :D :D :D

·

Tak pro změnu zvýšíš počet autorů cirka o 5 % ;)

Díky za statistiku. Dlouhodobě čtyři články týdně? Wow, to svědčí o tom, že místní komunita má dobře našlápnuto se dlouhodobě rozvíjet, že se nejedná jen o trendy výstřelek.
I když tu nejsem dlouho, tak musím konstatovat, že mě to tu zatím fakt baví a od té doby co sem chodím, tak jsem prakticky neotevřel Instagram a Facebook používám, taky méně. Tady mě to prostě baví víc.

·

Spíš mezi třemi a čtyřmi. Ve druhé polovině roku určitě ten průměr zvedají třeba @tazi'ho fototémata nebo @hairyfairy'ho krátké příběhy, to je pak o inspiraci postaráno ;)

Na druhou stranu zrovna tenhle ukazatel nijak nemluví o kvalitě a originalitě ;)

Velice zajímavá statistika. Vypadá to, že za ni lehce pokulhávám.