Jak správně zacházet s klíčovými slovy?

in #cesky7 years ago (edited)

Klíčová slova vám mohou otevřít mnoho zámků. Je však třeba užívat jich s rozvahou. Určitě jste si všimli, že tag #cesky vám vždycky vydělá pár hlasů a pár centů. A že soutěžní tagy z mého seznamu také pomáhají. A co dál?

Ve včerejším náborovém článku jsem spočítal výnosy obecných a často užívaných klíčových slov. Asi budete překvapeni, když vám řeknu, že byste se jim měli (alespoň zatím) spíše vyhýbat.

Platí se za ně nejlépe, a proto s nimi vzniká obrovské množství článků. A pokud se na ten váš neusměje štěstěna a některá z místních velryb hned na první dobrou, velmi rychle zmizí v propadlišti dějin. Vy asi taky nelistujete do historie, že?

Efektivnější je zamyslet se, koho váš text či fotografie mohou oslovit, a vymyslet odpovídající klíčová slova. Po prvním překvapivém úspěchu v soutěži s tagem BeerSaturday jsem se rozhodl obsadit jedno z oceněných míst i tenhle víkend a anglický článek o irském pivu Guinness přilákal čtenáře na tagy Beer, BeerSaturday a Ireland, který jsem po dlouhém přemýšlení zvolil. Naopak tagy Blog a Writing neuspěly, přestože článek je čtivý a ohlas má.

Důvod je nasnadě, text sbíral spíše centíky a rychle zapadl mezi stovky dobrých, ale podhodnocených. Pod tagem Ireland se však ještě včera držel dokonce mezi horkými články, tedy pod záložkou hot.

Od teorie k praxi

Po sepsání článku nebo vložení fotografie si vypište varianty klíčových slov. Ověřte si, jak živé jsou na příslušném odkaze, například https://steemit.com/created/ireland ukáže všechny nové články s tagem Ireland. Když slovo ireland v adrese zaměníte za libovolné jiné slovo, zobrazí se vám pro změnu novinky s dotyčným tagem.

Snažte se vybírat klíčová slova, se kterými vzniká přiměřené množství článků s přiměřenými odměnami. Tohle zní jako rada chytré horákyně, co? Ale je třeba odhadnout vaše síly a jazykové nebo fotografické schopnosti. A zapojit selský rozum.

Například tag Vatican je zbytečný, protože za poslední půlrok s ním vznikly tři texty: https://steemit.com/created/vatican Znamená to tedy, že ho nikdo nesleduje. Budete-li psát cestovatelské zápisky z Vatikánu, je lepší zvolit jiná klíčová slova. Třeba Italy: https://steemit.com/created/italy. Textů s ním sice vzniká více než v češtině a mají i vyšší odměny, ale zdařilý článek by se mohl prosadit. A třeba vás ocení i domorodci.

a.png

Tenhle text se samozřejmě týká jen těch, kteří koketují i s jinými jazyky. Pro české články aktuálně nemá valný význam používat jiné tagy než #cesky, sám je píšu ad hoc, abych neměl pocit, že jsem něco nedokončil.

Něco vám není jasné? Ptejte se! Nikdo jiný to za vás neudělá.

Sort:  

Klíčová slova jsou opravdu důležitá, dobře že to @godfish zmiňuje...

Ano, často mohou být tím rozdílem mezi deseti centy a dolarem.

To je super, nevěděl jsem že se takto dá tag ověřit!

opět perla ;-) a srozumitelná. v této vznikající komunitě určitě nezapadne, takže přísloví o "házení perel sviním" zcela jistě nebude uplatněno ;-D

Rozhodně souhlasím a mám podobnou zkušenost (pokud chcete postnout něco o Game of Thrones, narvěte tam tag gameofthrones).
Nicméně je to hrozně otravné furt čekovat, jak nemocný člověk, jednotlivé tagy a taky pěkně zdlouhavé. Spíš mě napadlo, že by mohl taky existovat nějaký nástroj, který by dělal statistiku toho, jakým způsobem lidi našli tvůj článek - jaký tag se vyplatil, a který ne. Dělala jsem o tom i post, ale umřel stejně rychle jako většina ostatních :D Nehledě na to, že jsem se i pokoušela (dokonce 2x) zasít myšlenku vytvoření filtru tagů, abychom nemuseli složitě měnit URL, což spoustu lidí stejně nenapadne + viděli jen posty, co nás zajímají.

Nicméně jsem právě nevěděla, co tam dát za tagy, takže posty skončily v propadlišti dějin :D

Steemit je stále ještě v beta verzi, jsem si jist, že nějaké víc user friendly řešení se chystá. Zatím nám nezbývá než pronikat do tajů Steemit po kouskách. Já osobně každý zajímavý poznatek sdílím a vždycky se najde někdo, kdo ho svede rozvinout ;)

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by Fish from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews/crimsonclad, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows and creating a social network. Please find us in the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.15
JST 0.029
BTC 65292.16
ETH 2651.21
USDT 1.00
SBD 2.85