Impakt Arboletu

in #cesky5 years ago

Asi jste si všimli, že jsem se na Arboletu změnil z ryby v supa a na tomhle skomírajícím projektu zkoušel udělat trochu té reklamy Steemu. Všechny mají prakticky stejný počet přečtení, téměř devět stovek. Rozptyl je minimální, tři ze čtyř článků se vejdou do rozptylu osm čtenářů, cože je méně než jedno procento. Zdá se tedy, že na Arboletu stále ještě někdo sbírá bezvýznamné aKredity (které se už někdy loni měly stát tokenem, když ne přímo kryptoměnou). Počet čtenářů ale není až tak zásadní, důležitý je počet lidí, které články přinutily k činu.

V rybníčku už se objevilo několik málo lidí, kteří vyzkoušeli Actifit. Většinou takových, kteří už profil na Steemu nějakou dobu mají a třeba rok nebo dva na něj nesáhli. Zdá se ale, že nikdo z nich to nevydržel déle než jeden nebo dva reporty.

Do článku o Drug Wars jsem ukryl svůj referral link, i když to obvykle nedělá. Spíš než o symbolickou odměnu v tokenech future mi šlo právě o měření dopadu. Drug Wars může využívat úplně kdokoli, k registraci není třeba mít Steem profil, na který se zřejmě stále několik dní čeká, když si ho nechcete kupovat. Tři týdny po publikaci vypadá seznam mých referralů takto:

image.png

@atelerix, @podnikatel, @surfercz a @tazi se registrovali už dříve. @choze a @zygut mají účty staré skoro dva roky a velmi pravděpodobně se tu mihli právě pod vlivem článku na Arboletu. Když se na jejich profily podíváte na Steemd.com nebo jiném block exploreru, zjistíte, že se zřejmě skutečně jen mihli a zase zmizeli.

Pět zbývajících účtů, respektive jejich aktivitu, nelze ověřit. Je však téměř stoprocentně jisté, že také přišli motivováni článkem Arboletu. Klidně se ovšem může stát, že jde třeba jen o dvě osoby, které si založily více než jeden účet. I pokud by ale skutečně šlo o pětici unikátních uživatelů, míra konverze (v tomto případě registrace do hry) je méně než 1 %. A pokud jde o nějaký dlouhodobý dopad, je efekt víceméně nulový, do rybníčku nezačal nikdo psát nový a hráči zřejmě rychle přestali hrát.


A propos, pro pobavaní, discordový kanál naštvaných uživatelů Arboletu, kteří mimo jiné zvažovali podání trestního oznámení, najdete tady: https://discord.gg/ybEMxMc

Sort:  

Congratulations!


This post has been granted a 100% upvote, courtesy to @wokeprincess, from BlissFish!
Enjoy the Bliss!

Join us on Discord!
Upvote this post to help the minnows win a bigger upvote!

Trestní oznámení? Pokud to je kvůli tomu, že se token nestal obchodovatelnou mincí, bylo by to na občanské řízení, ne?

Nemají přístup k prostředkům, které tam uložili. Respektive "mají", mohou je přesouvat z jedné investiční vrstvy na druhou nebo mezi uživateli. Ale ven to nejde.

Aha. Jestli tam něco vložili, tak to chápu. Nevyznám se v tom, asi je trestní správně.

This post has received a 3.13 % upvote from @drotto thanks to: @sbi-booster.

Já tedy s tím slavným Arboletem nikdy nic do činění neměl, ale jak to tady občas čtu, tak mi to celé přijde jako dost smutný příběh...

No je to katastrofa. Ja som ho dávno využíval len ako peňaženku na rýchly presun prostriedkov burza<->arbolet<->BÚ

Videl som vzostup a pád už niekoľkých scamov, ktoré fungovali pomerne dlho a Arbolet vykazoval všetky známky scamu, takže som od neho dal ruky preč ešte pred ATH 2017

Coin Marketplace

STEEM 0.29
TRX 0.14
JST 0.037
BTC 61885.75
ETH 3411.14
USDT 1.00
SBD 4.67