Cardano za 5$? Není to nemožné

in #cesky4 years ago

Technologická stránka Cardana je velice zajímavá, ale spoustu z vás zajímá určitě i cena. Tu současnou si můžete ověřit třeba na CoinMarketCap, ale co budoucí cena? Třeba při nějakém dalším bull runu, který může (a nemusí) být za dveřmi?!

ADA_bull_CZ_1.png

Někteří z vás budete i v budoucnu získávat pasivní příjem v ADA za staking, jiní budete chtít část portfolia vycashovat/vybírat zisky. Před časem mne napadla tato cesta, jak se dostat k potenciální topové ceně ADA v příštím bull runu. Předem Vás upozorňuji, že se jedná o spekulaci, rozhodně si udělejte svoje vlastní závěry, a i kdybyste ty moje vzali za své, doporučil bych vám rozdělit ADA mince, které chcete prodat, na několik dílů a prodat je v několika různých úrovních.

Ještě, než začnu, chci upozornit na fundamentální stránku mých propočtů. Při minulém ATH ADA ještě Cardano nemělo (často to zdůrazňuje i Charles) vlastně nic hotové, a i tak se dostalo přes 1$! Pokud by byl příští vrchol v letech 2021-2023, již budeme mít nejspíš funkční smart contracts (fáze Goguen) a dost možná také implementované sidechainy a zlepšené škálování (fáze Basho). S tím, že komunita a fanouškovská základna kolem Cardana je značně rozšířená, takže se dá očekávat, že bude ve finále jedním z vyhypovanějších projektů.

Moje čistě matematická predikce příštího vrcholu ADA v následujícím bull runu, ať už přijde kdykoliv, vychází z kurzu ADA/BTC. Minulého vrcholu ADA jsme dosáhli, když už byl BTC v korekci 20 % oproti ATH, ne tedy při ATH bitcoinu při 19k. Pokud tedy počítáme průměrný všeobecný předpoklad/odhad vrcholu BTC na 100 000 USD, počítejme výpočet vrcholu ADA při hodnotách kolem 80 000 USD.

image.png

Kdybychom brali "realisticky-optimistickou" variantu, tedy nárůst kurzu ADA/BTC 10x, což je hodnota, kde se ADA/BTC již pohybovala v minulém vrcholu v lednu 2018, dostaneme se na kurz 0,0000588.

Maximálně optimistická varianta se rovná ATH kurzu ADA/BTC při 0,00008788.

Závěr

ADA se může v naprostém vrcholu, který může trvat pouhých pár minut/hodin, dostat k hodnotě $ 7.

Realističtější mi ale přijde hodnota mezi $3 - $5. Pokud bych však měl zůstat při zdi, nějakou část portfolia bych vybral mezi $1 - $2.

Coin Marketplace

STEEM 0.27
TRX 0.11
JST 0.031
BTC 68853.42
ETH 3708.63
USDT 1.00
SBD 3.65