Crypto snídaněsteemCreated with Sketch.

in #cesky6 years ago (edited)

Ne, nedopřál jsem si k snídani pár jedniček a nul.

Poprvé jsem si vyzkoušel zaplatit snídani bitcoinem. Upustíme-li o představy, že k placení používám svůj privátní klíč a čekám dvě hodiny na potvrzení transakce... zbývá pro běžně použití řešení od inovativní již bankovní aplikace Revolut.

Všechny fiat prostředky (70 Kč) jsem si převedl bez poplatku do bitcoinu za velmi výhodný kurz. Dokonce výhodnější, než nabízí CoinMate například. Vybaven platební MasterCard kartou od Revolut (a hotovostní pro jistotu) jsem vyrazil do svých oblíbených lahůdek, které umožňují platbu kartou.

Pííííp, ověření platby trvalo možná o vteřinu déle, než běžně. Ale úspěšně jsem zaplatil bitcoinem za snídani.

crypto_snidane.jpg

Pro ty, kteří neznají Revolut musím podotknout, že neumožňují bitcoiny vkládat a vybírat. Ale lze je zakoupit, prodat, poslat jinému uživateli v rámci jejich aplikace, či utratit použitím platební karty.

Proč tedy riskovat převodem do bitcoinu a neplatit rovnou ve fiat měně? Pro mě je to ideologický důvod. Jelikož si klidně do bitcoinu můžete převést i 1 korunu, risk v mém případě vyváží přínos podporováním nových technologií.

Buď si převedu fiat do bitcoinu těsně před nákupem a pak čelím menšímu riziku, že během té chvíle se kurz razantně změní. A přesto tímto krokem podpořím bitcoin například zvýšením zobchodovaného množství na burzách. A tím posilnění jeho pozice na trhu.

A pokud věříte myšlence decentralizované měny dlouhodobě, pak se dá příkupovat bitcoin či jiná kryptoměna v menších částkách v pravidelných intervalech. S Revolut aplikací velice jednoduše, rychle a bez poplatků.

Sort:  

@b-smart You have received a 100% upvote from @botreporter because this post did not use any bidbots and you have not used bidbots in the last 30 days!

Upvoting this comment will help keep this service running.

Vítej v #cesky rybníčku ;)

Díky za recenzi. Kdyby se Ti chtělo, můžeš klidně napsat o tom, jak kartu pořídit.

EDIT: Pokud nemáš problém s hlasem pro svůj post, tak hlas si dej až po 15 minutách. Do té doby se kurátorská odměna spaluje.

Ahoj, díky za přivítání.
A děkuji za inspiraci na příspěvek :)

Ten hlas příspěvku dávám na začátku úmyslně. Ne kvůli sobě, ale aby ti další co budou hlasovat/komentovat, aby jim bylo přiděleno něco za kurátorskou odměnu. Nebo tím spálením, to pak nebere v potaz při vyhodnocování odměny pro další hlasující/diskutující ? Díky za tip.

Ta spálená odměna se nikomu dalšímu nerozdělí. A pokud chceš dopřát ostatním kurátorskou odměnu, je naopak dobré hlasovat co nejpozději. Odměnu ovlivňuje čas množství SP hlasujících a jejich pořadí, kdo dřív přijde, ten dřív mele. Prvních 15 minut je ovšem odměna menší, v čase t = 0 je nulová, po 7,5 minutách poloviční a lineárně dál až k 15. minutě, po níž už je někrácená.

A jinak zkus platby pomocí LN ;)

Díky moc za upřesňující vysvětlení.

Lightning network, že? To se chystám taky nastudovat detailněji jak to vůbec funguje. Jestli mohu zaplatit jen někomu kdo též je na LN, nebo se platba provede rovnou na cílovou adresu, nebo až po tom co LN uzavře kanál. No zatím asi vím jen, že to existuje.

Ano. Zatím je to jakási druhá vrstva nad klasickým BTC, která se pomalu rozrůstá.

No ono stou revolutkou to není úplně btc platba... Je to takové všelijaké a nejsme si úplně jist že se ty platby vůbec objeví v blockchainu... spíš to je jenom položka na jejich interním serveru... jo snaží se to prosadit a možná že nakonec to pak bude plnohodnotná kryptokarta a bude se moc posílat krypto dovnitř i ven... ale jak tu říkám všem stejně nebudeš mít vlasní kliče a budeš muset věřit třetí straně...

Souhlasím, že to neprodukuje reálné transakce v blockchainu. Co jsem četl, když jsem se tehdy dostal do beta testování, tak jsou napojeni na směnárnu. Když nakoupíš BTC například, oni je smění na té směnárně, nebo interně s někým kdo zrovna je prodává. A umožní zaplacení ve fiatu. Z toho jsem usoudil, že když už aspoň něco, zvedne to obrat (volume) na směnárně kterou k tomu používají.

A já třeba když koukám na coinmarketcap a tomu podobně služby, tak se ani tak neřídím podle kapitalizace, ale podle volume. Což je pro mě přesnější údaj o tom jak se o daný coin/token kdo zajímá. Samozřejmě hodně zmanipulované botama, ale přeci jen platí většinou fee za tu směnu, tak asi v tom bude i nějaký užitek, než jen čistá spekulace.

Až nastane čas, kdy bude možné mít plnohodnotnou crypto kartu, budu jedině rád :) A ještě lépe kdyby ty obchodníci přijímali rovnou crypto (Do té doby si musím vystačit s nákupama na Alze). Ale vzhledem k tomu, že i v dnešní době je na řadě míst naší země problém zaplatit kartou, tak si nedělám moc velké iluze.

Jinak samo sebou ahoj v #cesky :)

Děkuji za přivítání ;)

Buď vítán v #cesky a na steemitu obecně, věřím že se ti zde bude líbit.

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.14
JST 0.030
BTC 60035.79
ETH 3187.54
USDT 1.00
SBD 2.45