Teraz je dobrý čas na prenájom SP + stručný NÁVOD (MinnowBooster)

in #cesky6 years ago

image.png

Cena STEEMu a SBD nám trochu padla a drží sa už nejaký čas na nevábnej hodnote $2,2 - 2,7 za kus. Predpokladám, že ľudia teraz akumulujú STEEM za lacno a ako som sledoval na stránke MinnowBooster, má to za následok, že klesajú úroky pri prenajatí SP. Veľrybám sa v dobe nízkych cien asi oplatí SP prenajímať a čakať na lepšie časy.

Zároveň to môže znamenať, že títo ľudia veria, že sa cena zase otočí k $5+ Ja si to netrúfam predpovedať, ale v minulosti sme to zažili. Likvidácia Mt. Goxu je snáď zastavená do septembra a ja tajne dúfam, že sa zazelená nie len STEEM a SBD ale aj celý altcoinoivý trh.

image.png
image.png
tradingview.com

Nižšia cena môže byť lákadlom hlavne pre nás nováčikov, ktorých frustruje, že trvá pomerne dlho kým nazbierame potrebnú SP na aspoň 0,01 upvote.

Pred dvoma týždňami sa APR (ročné percentuálne zhodnotenie) v najvyšších ponukách pohybovalo na úrovni 35-42 %. Počet čakajúcich delegácií sa bežne pohyboval na úrovni 250 - 350. Teraz ich tam je 95 kusov s APR 28-32 %. Môžete nastaviť APR na 25 % a ak to ešte trochu klesne dostane 200 SP na 4 týždne len za 5,333 STEEMu, tj. $13,33 pri dnešnej cene.

Či sa Vám to oplatí musíte zvážiť sami. Ak cena STEEM a SBD poletí hore, tak určite áno. Ak bude padať, tak asi nie. Zároveň si takýmto prenajatím dávate určitý záväzok/výzvu/motiváciu, že budete na Steeme po túto dobu aktívny. A pri poklese vám ostane aspoň dobrý pocit, že ste svojim hlasom niekoho podporili.
Teraz samotný návod.

NÁVOD

1.jpg

1 Choďte na stránku www.minnowbooster.net a prihláste sa svojim SteemIt účtom.

2 Kliknite na New Lease Requests a zoraďte si jednotlivé požiadavky na delegáciu podľa APR (ročné percentuálne zhodnotenie). Zaujíma nás na akých hodnotách sa toto číslo pohybuje na prvej stránke.

2.jpg

3 Prejdite k samotnému formuláru na prenajatie - Lease Steem Power.

image.png

Steem Power Wanted - Počet SP, ktoré si chcete prenajať.

How Many Weeks - Počet týždňov, na ktoré si chcete SP prenajať.

How many SP per STEEM per week - Koľko SP obdržíte za STEEM na jeden týždeň.

NETT APR ** (Approx +-1) - Ročné percentuálne zhodnotenie. Rôznym nastavením predchádzajúcich položiek nadobúda APR rôzne hodnoty. Snažíme sa dosiahnuť takú hodnotu, aby sme boli na prvej, prípadne druhej stránke z kroku 2. Čím vyššie budeme tým rýchlejšie niekto naplní našu požiadavku na delegáciu.

image.png

Vychádzať môžete aj z grafu vyššie, ktorý zobrazuje naplnené delegácie za posledných 7 dní.

Total Steem Required - Výsledná platba v STEEMe.

Následne po kliknutí na Lease vás to hodí k platbe. Tú jednoducho odklikáte a čakáte či sa nájde niekto kto vám SP prenajme. Čakáte maximálne tri dni, ak sa nikto nájde, STEEM sa vám vráti a vy môžete zvážiť ďalšiu požiadavku s inými podmienkami.

To je všetko, skúste aspoň ako sa pohybujú ceny pri nastavení rôznych údajov. Možno to bude pre vás zaujímavé. Za 200 SP máte hlas o sile ľahko nad úrovňou 0,03 - 0,04 SBD. Nedá sa vylúčiť, že pri uptrende to potom stúpne na 0,06 SBD a viac.

Ak by ste potrebovali s niečim poradiť, neváhajte napísať.

@cleverbot

Sort:  

Je suis une fille, je ne peut pas etre beau. Et je ne peux pas t'envoyer de photos, je n'ai pas ton email.

This post has received a 0.20 % upvote from @drotto thanks to: @atelerix.

Zajímavý článeček, pronájem SP může být výhodný pro obě strany, jen to nějak výhodně chytnout. Jinak moc děkuji za výhru z loterie, potěšilo to :)

You got a 50.00% upvote from @greengrowth thanks to @atelerix! You too can use @GreenGrowth by sending your post URL in the memo field to the bot. Minimum bid is 0.01.

If you feel this post is spammy or not worthy of @Greengrowth you can contact a moderator in our Discord Channel https://discord.gg/6DhnVTQ.

This post has received a 50.00 % upvote from @astrobot thanks to: @atelerix.

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.11
JST 0.038
BTC 66500.89
ETH 3208.50
USDT 1.00
SBD 4.17