Кухонне спорядження для готування їжі у поході
Їжа в поході потрібна не тільки для того, щоб підтримувати сили, а й для покращення настрою людей. Тому навіть у поході вихідного дня, що триває від сили кілька годин, заведено щось готувати. Але яке кухонне спорядження для цього варто брати з собою? Спробуємо розібратися.
Казанок
Класичний випадок. Туристам старого гарту крім котелка взагалі нічого не потрібно – у ньому і кашу варять, і юшку, і чай, і все, що тільки може знадобитися. Тому всім бажаючим купити туристичний посуд потрібно насамперед шукати гарний казанок.
Підпори та поперечина
Вам ніхто не заважає використовувати дві товсті гілки з розгалуженнями на кінцях, але легкі сталеві підпірки, все ж таки, більш гігієнічні, зручні та універсальні. І вони вже, напевно, витримають вагу казанку, повного їжі. На щастя, багато місця вони не займають, та й важать досить мало.
Пательня
Не класична чавунна, а невелика сталева. Штука непогана, але на ній не так вже й багато речей можна готувати. Просто тому, що в багатоденний похід беруть із собою продукти тривалого зберігання, а з них можна приготувати не багато страв, що вимагають смаження.
Набір тарілок
Деякі віддають перевагу одноразовому пластику, який потім, під шумок, десь у непомітному місці викидають. Це поганий варіант, тому краще заздалегідь купити туристичний посуд, щоб не псувати і без того сумну ситуацію зі сміттям у наших лісах.
Шампури
Те саме, що і з підпорами. Можна використовувати міцні гілки з безпечних порід дерев, але легкі та міцні шампури – куди зручніша штука. Але так, дуже «вузькоспеціалізована» – саме для походів вихідного дня та вилазок «на шашлики».
Ніж
Універсальний інструмент, без якого в поході нема чого робити. Але краще брати з собою не звичайні кухонні, а спеціалізовані туристичні чи тактичні моделі. Просто тому, що їх можна використовувати не лише під час готування їжі.
Джетбойл
Просунутий туристичний газовий пальник. Ідеальний варіант для скелелазів та альпіністів, у яких немає можливості розвести багаття, а гарячого чаю чи супу хочеться. Вода на такому пристрої закипає швидше, ніж на відкритому вогні, але обсяг її не дуже великий. Проте штука дуже корисна.