Kripto Para Piyasası Nereye Gidiyor? Türkiye Ne Durumda? [Cointurk 24. Projesi][Sümeyye#6474]

in #busy2 years ago

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba. Bu paylaşımımda sizlerle dünya gündemini uzun süredir meşgul eden, herkesin merakla takip ettiği kripto para piyasasından, gidişatından ve ülkemizin bu konudaki durumundan söz etmek istiyorum.
senhesapla.com

Şu günlerde tüm dünyanın gözdesi olan dijital paraların ilki olarak 2009 yılında Bitcoin piyasaya sunulmuştur. POW sistemini kullanan Bitcoin´in ardından ise 2011 yılının Nisan ayında merkezsiz bir DNS vasıtasıyla internet sansürünü zorlaştırmak adına ilk altcoin olarak Namecoin kurulmuştur. Tabi bu süreçten sonra pek çok coin de kripto para dünyasına hızlıca giriş yapmıştır. Bu konuda en önemli atılım ise 2011 yılında kuruluşu gerçekleştirilen Litecoin olmuştur. Nedeni ise şifreleme metodu olarak Litecoin´in SHA-256 yerine Scrypt kullanması. Bu özelliği LTC´in ilk başarılı kripto para olmasına neden olmuş ve Bitcoin madenciliğine göre daha kolay bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

medium.com

Kripto para piyasasını Mart ayı için değerlendirecek olursak 11 Mart´da 350 milyar dolara kadar düşmesi sonucu Bitcoin´in 8.300 dolar, Ethereum ise 630 dolar seviyelerine gerilemiş olduğunu görmekteyiz. Muazzam bir yatırım aracı olan güvenilir coinlerin, gün geçtikte daha fazla alıcı buluyor olduğunu da belirtmeden edemeyeceğim.

Türkiye´yi bu konuda ele alacak olursak kriptokrasi hakkında önceden sınırlı sayıda bulunan kaynakların, her geçen gün arttığını, devlet bazında da bu sektöre destek verildiğini ve önünün açık olduğunu söyleyebiliriz. Gün geçtikçe bu piyasasının dünya genelinde önem kazandığını, rekabetin gitgide arttığını ve coinlerin de değerlendiğini görmek mümkün. Türkiye´nin ise ilerleyen zamanlarda kriptokrasi konusunda önemli gelişmelere imza atacağını belirtmek ister ve bu piyasanın ani değer kayıplarını görmesi gibi ani yükselişlere geçeceğini de sizlerle paylaşmak isterim.

Sort:  

Postunuzda Projemizin 2. kurala uyulmamıştır. Düzelttikten sonra discordtan destek ekibi ile iletişime geçiniz.

Teşekkürler. Hallettim =)

İlgilenildi.

Teşekkür ederim =)