How much screen time do you give your kids? Küçük yaştan itibaren çocuklar Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara üye olabiliyorlar. Sosyal ağlara üye olmak için yaş sınırı ne olmalıdır? Sanal dünya çocuğun dünyasına nasıl etki eder?

in blog •  2 years ago 

Bill Gates'e göre çocuklara kaç yaşında telefon alınmalı ve çocukları teknolojiden ne kadar korumalıyız??
Türkiye'de oran, muhtemelen çok daha yüksek… Sokaklarda ya da toplu taşımada her gün görüyoruz, küçük çocukları susturmak için akıllı telefonlar kullanılıyor. Çizgi film ya da oyunlarla çocukları oyalamaya çalışan ebeveynlere şahit oluyoruz.
Peki cep telefonu,kullanılan telefon süresi asıl dikkat edilmesi gereken başka bir nokta da bu ...Mesela yemek masasında mobil cihazlar yasaklanmalı. (çocuklar ve veliler için de geçerlidir) Daha küçük yaştaki çocuklar için genel ekran süresi daha da sınırlıdır: Gates'e göre “Çoğu zaman, ekrana bağımlı olmadığımız zamanlar belirledik ve böylece çocuklar makul saatlerde uyuyor.”

Bill Gates a didn't let his kids have a mobile until they were 14(!)
Bill Gates and Steve Jobs raised their children i a low tech environment. Bill Gate put a 45 minute cap on how long his daugther could play a video game and he didn't let his children have a mobile phone until they were 14.
SOURCE:REUTERS
Steve Jobs stopped his children from using Ipads at home a enw book suggets this is because they know the dangers better than other parents. Parents worry that too much screen time lead to bullying. Depression-Anti social behavioral or an addications to the devices but also worry that not enough access to computers may harm their children's job prospectes and screens are widely used in schools and for homework.
SOURCE:Screen Schooled

https://www.weforum.org/agenda/2017/10/why-gates-and-jobs-shielded-their-kids-from-tech?utm_content=buffere1e95&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
https://www.dursuntokgoz.net/cocuklara-akilli-telefon-vermenin-yasi-nedir-zararlari-nelerdir/