/Ekscentryczni w sztuce\

in blog •  last year  (edited)

1423262869641.jpg
Najpierw sobie może odpowiedzmy na pytanie czym różni się ekscentryk od przeciętnego człowieka. Jest to jednostka przede wszystkim posiadająca odmienne zachowanie, poglądy, gesty, ubiór, priorytety życiowe. Inaczej... no... dziwiak. Odbierany świat przed nich jest nieco inny... miewa on wizje groteskowe, z pogranicza jawy, snu, fantazji, halucynacji i mocno odstające od racjonalizmu. Spośród znanych mi artystów pozwolę sobie wyliczyć Michaela Jacksona i dziwadła, Helenę Bonham Carter i jej protezy zębowe, których ma pokaźną kolekcję ( nakłada je, bo usta ponoć są wtedy wydatniejsze,pełniejsze), Richarda Bransona i jego nożyczki tnące każdy krawat (ponoć to bunt przeciwko wielkim korporacjom), Lady Gagę i ... sukienkę z surowej wołowiny ( a żeby tylko to było ^^), Eltona Johna i jego przebrania za Mozarta, Elivsa Presley'a, Kaczora Donalda, Capitana Hooka no i na końcu pozostawię sobie tak dla smaczku Tima Burtona - moje małe guru do inspiracji.
Czy myślisz, że wymienione osoby przejmują się wizerunkiem jaki tworzą? A gdzie tam! Dla nich jest to zupełnie normalne.
tumblr_nckos4BQ3D1tyfqs1o1_500.gif
Jedna z użytkowniczek na forum napisała, że wiele osób bulwersuje się, że Burton jest wysoko w rankingu, że robi przeciętniaki lub nie ma Oskara za twórczość. Tak się składa, że Burton (jak słusznie zauważyła) nie jest dla każdego. I tutaj nie chodzi wcale o wybitność. Sukcesem ekscentryka możemy nazwać wtedy, jeśli jest przynajmniej jedna twórczość, która trafi akurat do Ciebie. Jeśli nie "Beetle Juice" to może "Corpse Bride", jeśli nie "Edward Scissorhands" to może właśnie "Sleepy Hollow" ;). Burton odzwierciedla w swoich filmach sny, marzenia i uczucia, za co zdobył uznanie u wielu fanów. A dlaczego nie jest dla każdego? Bo istnieje wiele osób na tym świecie, które odstają tak jak on - od reszty. I to do nich głównie kieruje swoją twórczość. I chociaż znam wiele osób, które niekoniecznie lubują się w takich dziwnych klimatach, to każda z tych osób zna chociażby JEDNĄ jego produkcję :). Na tymże przykładzie jestem w stanie określić np. siebie :) Skąd wiem, że jestem ekscentrykiem? To się czuje ( ale może o tym kiedyś napiszę więcej :) "dzień z życia ekscentryka" o)
"Po prostu taka jest moja osobowość, a Burton to pierwsza i jedyna do tej pory osoba, która odzwierciedla wszystko co siedzi we mnie głęboko w środku- zamiłowanie do mroku, pasjonowanie się śmiercią, swoiste "szaleństwo". To jest mój świat, a dzięki Burtonowi mogę jeszcze bardziej się do niego zbliżyć." - wyjęła mi to z ust :) I tym oto sposobem zdobyła 36 pałkersonów.
Jeśli macie jakieś swoje szaleństwa to nie oznacza, że jesteście od razu źli :) tacy po prostu jesteście. Nie bójcie się być sobą, nie wstydźcie się swoich wad - możecie albo nad nimi pracować albo wykorzystać je w jakiś super sposób ^^
P.S. Tak, znam i uwielbiam Beksińskiego
P.S. 2 wiedzieliście, że Salvador Dali wymyślił znaczek Chupa Chups? ^^

Źródło
https://kobieta.wp.pl/utalentowani-i-ekscentryczni-6048518215599233g/5
http://www.filmweb.pl/person/Tim+Burton-14/discussion/Dlaczego+Burton+nie+jest+dla+ka%C5%BCdego...-2289327

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Mnie naszło znów na puzzle tylko czasu mało ostatnio :) ale już mam w koszyku: https://beks.pl/produkt/puzzle-2000-elementow-zdzislaw-beksinski-ae78/

·
·
·

Też myślałem o nich, ale mogą być za trudne jak dla mnie, 2000 kawałków jest czasochłonne, ale kto wie, może spróbuję :)

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
http://www.filmweb.pl/person/Tim+Burton-14/discussion/Dlaczego+Burton+nie+jest+dla+ka%C5%BCdego...-2289327