Gelecekte Blockchain'in Yeri + [Cointurk 17. Projesi] - [@bekci#7856]

in #blockchain5 years ago (edited)

'Bence' bu kelime ile başlamak istiyorum arkadaşlar çünkü tamamen kendi düşüncem ile gelecekte bu teknolojinin nasıl ilerleyeceğini yorumlayacağım.

Öncelikle son zamanlarda haberlerde bile gördüğümüz başlıklar var.Şu devlet kripto para piyasasına girdi , Türkiyede katılacak mı ve en önemli soru vergilendirilecek mi ?
Birçok ülke gibi Türkiyede Blockchain teknolojisini şu gözle yaklaşacağını düşünüyorum
"Ortada büyük miktarda bir kazanç ve piyasa mevcut bundan kesin vergi almak şart" bakış açısıyla bakacağını düşünüyorum.
Bence bu bakış açısına göre bir yol izlersek Türkiyede gene şartlar zorlaşacaktır ve ne kadar gelecekte yeri olacağını sizlerde tahmin edebiliyorsunuz.Ama tabi tam tersi bir yöntem ile Gürcistan'ın geçen gün verdiği bir haber gibi tüm market ve işletmelere bitcoin ve bunun gibi ünlü kripto para ile alışverişe açacağı haberini verirse ve bu yönde ilerleme katedersek Türkiye de bu teknoloji bambaşka bir şekilde ilerler.

Blockchain.jpg

Nereye kadar kağıt para diye sorarlar insana bir bakıma da gelecekte bu tür bir piyasa dünyaya yayılırsa.Bilim kurgu filmlerinin bazılarında da görmüşünüzdür insanın kolundan veya gözünden felan barkod okutarak ödeme yapılmaları felan bu tür bir teknolojiye geçeceğini düşünüyor ne kadar uzun olur bilmem ama böyle birşey olacağını kesin düşünüyorum.

Coin Marketplace

STEEM 0.22
TRX 0.06
JST 0.024
BTC 19064.56
ETH 1304.94
USDT 1.00
SBD 2.43