Czy wrzesień obudzi kryptowaluty?

in blockchain •  last year 

W ostatnim czasie mało mówiłem i pisałem o Bitcoinie na swoim blogu oraz kanale Youtube. Co najwyżej na Twiterze do którego przy okazji odsyłam i zachęcam do obserwowania. Tam często dzielę się na bieżąco swoimi przemyśleniami oraz wieściami ze świata kryptowalut. Dokładnie tu:
https://twitter.com/arkady86

A o Bitcoinie mało mówiłem, bo najzwyczajniej niewiele się dzieje. Kurs wpadł w okolice ceny 6500$ i od jakiegoś czasu nie zamierza się oderwać.


Wszyscy oczywiście wyczekują jakiegoś solidnego ruchu, jednak tak naprawdę co się wydarzy - nie wie nikt. Może polecieć ostro w górę jak i zanurkować na dno. Dużo osób typuje, iż koniec wakacji i pojawienie się w kalendarzu września może sprawić, że wreszcie pojawi się jakaś akcja.

Wiele osób liczy na to, że wrócą inwestorzy po wakacjach i gra zacznie się od nowa. A jak twierdzi jeden złośliwy i mocno nieprzychylny kryptowalutom dziennikarz finansowy, wrócą gimnazjaliści i zaczną się logować na Bittrexie. Dokładnie, tak. Szanowany i uznawany dziennikarz publikuje takie przemyślenia na Twiterze.

Osobiście przyznam, że jeżeli ktoś wie o kogo mi chodzi i widział te publikacje to zachęcam do nieprzejmowania się i ignorowania. Ja w tego typu przesłaniu widzę jedynie zawiść. Wszak, osoba, która pisze o giełdzie papierów wartościowych, może inwestując i obracając na niej pieniądze, w porywach wyciągnąć 20% rocznie. Ok, może jak się postara uprawiając daytrading to zarobi zdecydowanie lepiej. Co z tego jednak skoro opłaci to sporym stresem?
I jeżeli już taki dziennikarz zarobi 20% w roku, czyli tyle co duża część inwestorów na kryptowalutach potrafiła zarobić w 2017 w ciągu jednego dnia to nie dziwne, że ma sobie za złe, iż przegapił taką okazję i teraz próbuje zarówno sobie jak i wszystkim dookoła udowodnić, iż kryptowaluty są złe i to tylko zwykłe oszustwo, a bańka zaraz pęknie. Tyle, że o pękającej bańce to już tak mówią od dłuższego czasu.

Przy okazji, coraz bardziej przekonuję się to do https://coinpaprika.com/pl/
Szczególnie gdy CoinMarketCap robi coraz więcej błędów. Wspominałem o tym choćby tu


Nie wnikam co jest przyczyną wszystkich ostatnich bugów, jednak @coinpaprika nie ma takich problemów.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!